Medja - Prostor izmedju...

mityoo je napisao(la):
A dali bi to radio da imaš 100 jutara u 78 tabli?
E pa nemam 100 jutara u 78 tabli,a i da imam sigurno neki komšija poseje svoju njivu pre mene pa ne moram svaku da marginjim.
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ako se brazda i međa poklapaju onda samo nanišanim i vozi miško, a ako nešto nije uredu sa međom onda merim....
 
U principu međa treba da bude široka da mogu da prođu oba špartača(komšijski i moj), to mu dođe oko 40-50cm.Ako je blizu posejano onda se patimo obojica. Ne valja ni kad se odmakne previše pa raste korov. Ne znam šta me više nervira od ova dva. Velemajstori puste markir od sejalice u komšijsku njivu i tako rešavaju sve (buduće ) probleme. :cao:
 
Ja puštam markir , naravno ako je komšija OK on ide po markiru . Mada ima njiva koje su mi na jednom kraju uže , pa onda budu poluredovi . Gde mi je detelina tu mi redovno odoru , pa posle treba da vraćam nazad ali se ne bune .
 
Je.... ja pustim marker komsiji a on lepo onda nabije red na medu i izgovor mu kako nam nisu isti traktori itd. U sustini samo sam mu izvukao pravac ali ne jedim se previse naplatim to dogodine. Po meni su naj problematicnije komsije koje 3x naoru a polovicno razoru njivu, e kako to resavate da vas cujem. Muku mucim sa takvim komsijama, mada sam jednog priveo redu ali drugi mi se otima (meksi sam, u srodstvu smo).
 
abro je napisao(la):
Je.... ja pustim marker komsiji a on lepo onda nabije red na medu i izgovor mu kako nam nisu isti traktori itd. U sustini samo sam mu izvukao pravac ali ne jedim se previse naplatim to dogodine. Po meni su naj problematicnije komsije koje 3x naoru a polovicno razoru njivu, e kako to resavate da vas cujem. Muku mucim sa takvim komsijama, mada sam jednog priveo redu ali drugi mi se otima (meksi sam, u srodstvu smo).

:sta:
 
Pa prvu brazdu otvara 1 sporom bez gasa da slucajno ne baci koju grudvu u razor koji je on stvorio i u koji obavezno ulazi kad naorava. Slike ce vise reci, ali tek u prolece.
 
abro je napisao(la):
Pa prvu brazdu otvara 1 sporom bez gasa da slucajno ne baci koju grudvu u razor koji je on stvorio i u koji obavezno ulazi kad naorava. Slike ce vise reci, ali tek u prolece.

Mislim da je jasno .
 
abro je napisao(la):
Pa prvu brazdu otvara 1 sporom bez gasa da slucajno ne baci koju grudvu u razor koji je on stvorio i u koji obavezno ulazi kad naorava. Slike ce vise reci, ali tek u prolece.
ako ja prvi orem, pre komsije, jednostavno taj prohod malo dublje pustim plug, i vise ga pa polugama odvrnem, da i prva brazda dosta baca, a ako sam dobar sa komsijom, po nekad i sa njegoe strane prodjem i nabacim na jarak, da nebi ja mislio hoce li on o5 odoravati ili razoravati... vise manje to je to...
 
Blago vama, kod mene su međe kao kod bobe, samo obično postoji i visinska razlika, jer kad oreš uvjek si ispravljaš njivu da bude ravna. Preko tih međa nemože se traktorom, x puta se desi da kombajn nasjedne, burgon, traktor s beračem, tu se i prikolice izvrću, jednom sam se i sam izvrnio prilikom oranja i sl. pizdarije.
Otac je jednu poravnavo, kad je poravno komšija uđe u nas. Jeb ga, odma problemi, sad opet pravimo stepenicu pa nit on može orat do međe, a ni men nebude ugodno kad siliram il orem, jer lako se zajebeš i evo te na boku.
 
Nazad
Vrh