Matičenje u ovčarstvu

Dovoljno je da imaš umatičena grla, a za subvencije od države bi trebao da imaš registrovano gazdinstvo i da si osiguranik
 
da ja kupio te ovce a na pocetku 15 ovaca od nene beska zeljko je dao papire imam kuci koi se nigde ne vode svu dokumentaciju imam kuci i mogu da dokazem a svi se ludi prave i svaljuju krivice na druge vukasin kaze da ne mesam bikaru da je to radio bivsi sekretar bikare pa vi sad vidite opet kupac jebena stranka a prevaranti posteni

---------- Poruka napisana u 19:04 ---------- Prethodna poruka je at 19:02 ----------

dobar si samo dok cutis dok te muze kako ko stigne cim pocnes da se bunis onda nevaljas
 
znaci i Bikara muti samo svi cude dok oni red zavode
gledao sam prilog od jednog clana Bikare sto drzi idf ma idf ni iz glave sve neki melezi cak ima i sarenih grla on sebe naziva kako gaji cistu rasu i saradjuje sa njima
 
kolega ile de france nista me necudi kad cujem od koga su ovce kupljenje,nazalost ima takvih ljudi i to kvari nase ovcarstvo,stvarno mi je zao
 
ja sam odgaivac nisam preprodavac i svercer prodajem svoje ne kupujem tudje da proturam i da preprodajem ovo nije zavrseno cuce se jos o ovim mislim da se necu smiriti dok pravdu ne isteram ma kolko me kostalo ovo su papiri od zadnjih ovaca nisu tu od zeljka iz beske ali ih imam kuci...naucio me zapad da cuvam papire jer samo crno na belo kad mozes da dokumentujes onda mozes nesto sa tim da krenes kad mozes da prikazes crno na belo ali mislim da u srbiji dugovi se naplacuju na drukci nacin

---------- Poruka napisana u 20:13 ---------- Prethodna poruka je at 20:09 ----------

volim da svi imaju sto nas bude vise i kvalitetniji grla lako ce nam biti a ne jedni druge da kudimo i ogovaramo srpska posla sto on da ima ja da nemam volim svako da ima i da bi se moglo kupiti pravo da moze na vise mesta da se bira mislim da ce nov uvoz napraviti veliki napredak u srbiji
 
Opa Djurdjo"Bikara,bez overenog registra jagnjenja nema papira,pa ljudi breee falsifikuju licne karte sta vam je.da vam pokazem umaticenog IDF.ovca koju ja tretiram kao meleza i njenu jagnjad kastriram,pogledajte nos,inace umaticena u AD Agros Opovo i ima pedigre
 
Ne nije boga pitaj sta je ova,tj koji je ovan preskocio tarabu:haha:,al bitno je da ima pedigre:haha:.Vidi ovako da se ja pitam grlo bi moglo da bude registrovano(potencijalno pedigrirano) ali pedigre ne bi trbalo izdavati bez bar 6 meseci starosti(komisija).E sad poznato je da skoro svaki proizvodjac ima tetovir klesta sam tetovira i daje podatke sluzbi,sluzba samo unese podatke i potrazi pedigre po zahtevu vlasnika.(cast izuzetcima)Mislim da se ne lazemo.Ja sam posle tebe Strainac najludji cim pricam o ovome
 
tako nam i treba kad verujemo svakom na rec ovde ima prevaranata koliko hoces ali o imenima nevredi kad nemas papire kao kolega IDF ali polako svi ce oni dolijati a ti kolega IDF teraj sve od bikare pa do kraja sta te briga ko je gde sekretar a ko cistac
 
ja sam papire dobio na ruke koje sam i pokazo ovde nije bilo nista na rec bilo je par puta na rec i tu nista nisam dobio kod jana mikulasa iz padine stalno je slao kad nazovem a ni dan danas nisam dobio papire niticu ih kad dobiti ja kad prodajem kazem ovo ima ovo nema i to je to jer ja kad prevarim par ljudi prodaji je doso kraj neki ja te nazivam svercere drzali su ile de franc pa tekesel pa sarole tako menjaju u krug a na sajmu izlazu treba javno da zna narod ko su ti da nebi bili prevareni ko ja ja skolu placam na svoim greskama....
 
slicno sam i ja se opekao,nazalost su ove stvari koje se desavaju i zao mi je jer znam kako je,voleo bih da su vece kontrole i da se primora vadjenje krvi grla i slati na analize da se utvrdi cistoca rase
 
E ajd sad lepo da se vratimo u stvarnost.Sve je ovo lepo i istinito sto zborimo,ali ovo je Srbija i Balkan.to sa vadjenjem krvi nema opravdanost sto se tice cene grla koja se postize 150-250 evra(priplod)niti ce oni iz sluzbi da dolaze vise puta jos ako je manje stado,nisu nam uredjeni ni zdravstvo(humano) ni drzava u celosti,mozemo samo da zalimo za svim tim,jos bitnije sto su ljudi na ovim prostorima podlozni spekulacijama i prevarama.sta vredi i pedigre ako je grlo lose.kad dodjes da kupis to je sve vrh vrhova a ni sam vlasnik ne veruje u ono sto prica.Dosta je price sa moje strane.Postoji samo jedna istina ko bude radio posteno taj ce trajati,kad se budemo ovako razgovarali za deset godina videcemo ko je opstao a ko ne.Pozdrav drustvo
 
Poslednja izmena:
Za ostvarivanje subvencija potrebno je da se ima od 30-150 umatičenih grla po registrovanom domćinstvu,u marginalnim područjima ne morate biti osigurani preko poljoprivrede da bi ste ostvarivali ovo pravo.Za ovce je potrebno znati dve generacije unazad,ako se krece od ,nule'...itd...
 
Nazad
Vrh