Markeri za ovnove i markeri za obelezavanje ovaca

Rale 83

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
22 Dec 2009
Poruka
3.717
Lokacija
Kobilje (30km od Pozarevca)
Markeri za ovnove
223146b6b6e8df4a1361d9cc6042672c.png
1053045.jpg

I markeri za obelezavanje zivotinja prilikom spricanja i raznih drugih pregleda stada .
Mene licno interesuje dali neko ima iskustva sa markerima za ovnove

---------- Poruka napisana u 12:54 ---------- Prethodna poruka je at 12:52 ----------

Slika koju je nekad postavio clan MIRKOPOZEGA
25pjmg8.jpg
 
Ma po meni je to totalno nepotrebno,osim ako se ne vrsi efekat ovna.Kada je priplodnjak medju ovcama jednostavno se primeti kada se koja pripatila jel se ovan drugacije ponasa prema noj i ide uz nju.Mada ni to nije bitno znati kada se ovca pripatila,jel se po njenom izgledu(naliveno vime,opusten stomak,odvajanje iz stada itd.) kasnije moze utvrditi kada ce se ovca ojagnjiti.Menjanje markera je tesk gnjavaza i treba se stalno juriti i muciti ovan,tako da i njemu to smeta.
 
Juce pazario pojas za ovna,cena 1000 din.marker sam pazario prosle godine za 400 din.Pokusao sam i da pravim pojas,izvodljivo je ali realno ne vredi se muciti zbog 1000 din.jer je za te pare stvarno kavalitetan.
 
Па, нешто и ја размишљам тако, да може, али рек'о да питам - можда неко има већ неко искуство.
 
Mislim da su ovi sprejevi najbolji za obeležavanje, precizni su jer imaju malu cevčicu.

 
Prodavnica Clair Novi Sad.sto god ti je na pameti imaju,naravno vezano za stocarstvo i konjicki sport.cena oko 500 din.mislim da salju i brzom postom.
 
to ti je na putu prema rumenci, bukvalno zadnja zgrada u ns, preko puta reno sekulic
Adresa : Alberta Anštajna 2

p.s. morao sam da se ubacim jer je to prodavnica pretezno za konjsku opremu :sjasi:a naravno i za ostalu stoku
 
Upravo tako, samo što nije preko puta Reno Sekulića već preko puta Master group-a, Reno Sekulić mislim da je u Veterniku.
juče sam bio po ovakav sprej:
horizont, nemačka 400 ml - od 450 do 550 RSD, plava, crvena i zelena
ukal, francuska 500 ml - 860 RSD
 
Upravo tako, samo što nije preko puta Reno Sekulića već preko puta Master group-a, Reno Sekulić mislim da je u Veterniku.
juče sam bio po ovakav sprej:
horizont, nemačka 400 ml - od 450 do 550 RSD, plava, crvena i zelena
ukal, francuska 500 ml - 860 RSD

u pravu si, master group! a reno sekulic je u veterniku, pogresno sam napisao.
 
kada ofarbas jagnje koliko dugo se odrzi farba i koliko mozes zivotinja uraditi sa jednim sprejom

Sprej dosta dugo ostaje na vuni, ali to opet zavisi od dosta faktora, juče sam bio do prijatelja, imao je 30 cm snega u ovčarniku koji su ovce i jagnjad ugazile, polako se topi, a ovce i jagnjad su prljavi i izgledaju kao mangulice, tuga, šta npr. tu sprej znači ?
Koliko zavisi od veličine natpisa, mislim da može bar 50 jedinki da se označi.
 
Na koji način obeležavate jaganjce i ovce, tj na kojoj strani ispisujete brojeve ? Ako su blizanci na levoj strani tela a jedinčad na desnoj ?
Može li nitro farba ili auto sprej da posluži u te svrhe ?
 
Nazad
Vrh