Malina - berba i cena 2014

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dosta toga sto je ovde napisano je istina ali smatram i dalje da niko ne moze predvidjati kakva ce cena biti sledece godine.Istina je da je kod nas pocetna cena maline bila 240,oo din. a da je tokom berbe opala na 200.oo.Sada,koliko cujem malina je vecim delom izvezena tako da mozemo da se nadamo svacemu...
 
Poslednja izmena:
Pole prolazio sam ti juce kroz zavicaj vracao se iz Bosne sa nekog sluzbenog puta.Cim sam video na navigaciji Duvaniste odmah sam se tebe setio.
ti maridzane neki opasan lik,bilo ti tesko da okrenes pola I svratis
navigacija moze ti reci I dasi kod talibana tj imas navigaciju?
a jel kada lizes sladoled cega se setis?
a sta bi tek bilo da nisi bio na sluzbenom putu????
uzasnut sam koliko samo price a jos koliko njih citaju a niko ni aaaaaaaaa

- - - - - - - - - -

Dosta toga sto je ovde napisano je istina ali smatram i dalje da niko ne moze predvidjati kakva ce cena biti sledece godine.Istina je da je kod nas pocetna cena maline bila 240,oo din. a da je tokom berbe opala na 200.oo.Sada,koliko cujem malina je vecim delom izvezena tako da mozemo da se nadamo svacemu...
matori malo prati trziste
 
Poslednja izmena:
Odakle mi bre broj Sojicu,a i zurili smo za Bg imali nekih obaveza posle toga.
 
Dobro je da je malina prodata, bar tako kazu ovi sitniji hladnjacari a o ovim krupnijim nemam bas nikakve ifo. Kada su hladnjace prazne i mi se imamo cemu nadati.
 
Odakle mi bre broj Sojicu,a i zurili smo za Bg imali nekih obaveza posle toga.
pole je koliko znam u svakom svom postu ostavio svoj broj tl link
I zar tebi nije bilo lepse da svratis kod pola I ispricas se uzivo o svemu?
mene je Vladimir ili pole doceko stvarno I to mnogo postujem
I kamo srece da se vise druzimo
aj bacimi tvoj mob na pvt
a jednom odemo I zajedno gore kod pola,xsala a I jelene I lepo se podruzimo :)
a nek puknu svi zlonamernici :)
 
ma ne trebami nista I dabogda uskoro bio smak sveta jer ljudi su gori od zivotinja I dabogdaim sve bilo prokleto I naopako
da I idca godina bila jos gora a I I tek
ljudi su prokleti I nekaim se sve vrati
p.s.vrhunski sam mag
 
Poslednja izmena:
Dobro bre Sojicu kakvi su problemi na ovako lepom danu? Ko ili sta te iznerviralo toliko da naslucujes smak sveta?
 
Dobro bre Sojicu kakvi su problemi na ovako lepom danu? Ko ili sta te iznerviralo toliko da naslucujes smak sveta?
haha brate aj testirajme u svemu.ljudi su mnogo kvarni I uskoroih stize zasluga
I jebei se za sve
lepse je sve gledati I ljudsku kvarnost I izopacenost I kako sve ide :)

- - - - - - - - - -

da I vrhunski sam mag a I sa vojne akademije imam najvece ocene
 
Malina polana je u vranju uvek 180 din tako da nema sekiracije...

- - - - - - - - - -

kako se moze povezati sa nekim da prodajem svezu malinu polana?
 
I prosle godine je izvezena sva malina i svemu smo se nadali,ali.....
svet je trenutno mnogo kvaran,mada kada proucim istoriju uvek je bilo ne pravde
al retko je kad narod bio toliko zaplasen ko danas

http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/503861/U-Vojvodini-i-za-branje-jabuka-treba-veza
a iskreno I svakojakih je gazda kada se bere kod njih malina
pole mogao bi objaviti video kada si napravio proslavu I rucak sa tvojim beracima
da je srece da se svi postujemo I druzimo...
 
Da li zna neko koliko se krece cena zamrznute maline original?

260-270 din Provereno!

Sad racunajte ko dobija kajmak, ko mrvice sira a ko surutku....?

Licno se zadovoljavam sa drobljenim sirom....??? mada mnogo volim i kajmak!

Za one koji nevole ovakve informacije ...nema potrebe da se oglasoavaju ...iskuulirat cu ih.

Danas sam upoznao naseg cenjenog clana @mekera.... Veoma POZITIVAN lik ...kao sto je i bio u svojim dobrim POSTOVIMA...!

Poz. :ppozdrav:
 
Ariljci ima li zvanicne cene kod vas????
Pricali li neko nesto o onih 190+prevoz sto su mi pricali neki koji imaju veze sa politikom?
Hvala
Pozdrav
 
Molio bih Sapcane, ili neko drugi, cuo sam da su neki radili sitno pakovanje maline i svezu izvozili za Italiju,kakva je procedura za taj posao. Unapred hvala.
 
Moje neko viđenje da će cenu srozati a 1€ i ko bude imao računa radiće ko nema neće raditi, i ja lično nebi voleo da bude tako jer sam i ja proizvođač.
 
Sadi se i vise od tih 80ha, ljudi svaki dan oru za malinu. Ko je imao od pre malinu taj prosiruje a ko nije sadi minimum 20-30 ari a dosta njih startuje sa 1ha i vise. Stvarno ne znam na sta ce ovo da izadje.
 
ima jos mnogo do cene maline za narednu godinu a tih 80 hektara je smesna povrsina za drugog svetskog izvoznika smrznute maline
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh