Malina - berba i cena 2014

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jeli ima neko iz Ivanjice da nam kaze jel istina da su tamo izasli sa 220 neverujem da je istina ali tako ljudi po Arilju pricaju kod nas situacija i dalje ista 157 din i pricaju da ce maksimalna cena kod nas biti 170 lopovi

- - - - - - - - - -

Ma Arilje je ove godine najebalo da izvinete nema nista pokrasce nas isto kao i 2005 god
 
Slusam Nove Fosile .za dobra stara vremena, vidim moji malinari se umorili , cute broje novce kuju planove gde da trose ili koga da zadave golim rukama. Nemojte klonuti duhom ipak se to sve okrece i ponovo pokrece, jedna godina ovakva druga onakva al kako rece stari direktor zem. zadruge iz Pecke,starac 80 leta da mi je sada 50 godina posadio bih 50 hektara maline jer to je vocka koja uvek ide. Danas sam prosao Ibarskom kroz Sopice i Obrenovac i video kakva je to sila nebeska koja nam sudi ... Sto kazu nek su celjad ziva i zdrava , da nam krov neprokisnjava a cena maline se menja bice boljih dana .
 
Jeli ima neko iz Ivanjice da nam kaze jel istina da su tamo izasli sa 220 neverujem da je istina ali tako ljudi po Arilju pricaju kod nas situacija i dalje ista 157 din i pricaju da ce maksimalna cena kod nas biti 170 lopovi

- - - - - - - - - -

Ma Arilje je ove godine najebalo da izvinete nema nista pokrasce nas isto kao i 2005 god

Sad predao malinu 157 i dalje. Inace moj hladnjacar prati stanice kao i vecina ivanjickiha hladnjacara. Jedini koji mogu to da urade su elixir jedini dovoljno jak igrac na podrucju nase opstine. Nego pominjali su neke proteste u Arilju ima li sta od toga.??? Ja sam jos odavno rekao da jedina nada nas ivanjicana je da vi pritisnete stanica dole u Arilju. Cuo sam i da gazdarica dolazi u ponedeljak u Ivanjicu u njenu hladnjacu. Moguce da ce da dignu cenu sutra.
 
Da protesti su najavljeni za 1 jul ali jos uvek nije potvrdjeno jer kao cekaju da se vlada izjasni oko ovoga da se u nekim krajevima placa 240 a kod nas 157. Inace ovde svi pricaju kako se sutra ili veceras dize cena kazu i da je stanic hteo da plati 207 ali da su se bunili ovi sto su kupili zikijevu hladnjacu strasno koji lopovluk ove godine a malina kod nas samo zuti strasno
 
Poslednja izmena od urednika:
[FONT=&quot]у понедељак, 30. јуна у сали Скупштине општине, са почетком у 20:30 сати. Тема заседања биће проналажење решења проблема у вези откупа и бербе малине и велике разлике у цени у ариљском крају и другим деловима наше земље, Шапцу, Коцељеви, Ваљеву, Крупњу, Осечини и Лесковцу.[/FONT] [FONT=&quot]На скупштину су позвани сви произвођачи црвеног злата, представници осталих удружења и локалне самоуправе.[/FONT]
 
Firma Des kur je otkupila Zikijevu hladnjaču. Ta firma već duži niz godina otkupljuje malinu na našim terenima. Sad su uleteli u otkup direktno u Arilju . Cenu koju plate proizvodjačima uvećanu za cenu koštanja prerade mogu dati na otpremnicama u izvozu jer tamo robu prodaju svojoj firmi te tako navesti da čak i nemaju zaradu . Samim tim mi kao proizvodjači ćemo biti izbačeni iz bilo kakve veze i praćenja kretanja izvoznih cena . Lično predajem toj firmi ali već najavljujem za narednu godinu da neću predavati njima nipošto. Isto savetujem i ostale i predlažem da takve firme treba izbaciti iz saradnje. U razgovoru sa njihovom predstavnicom iz Beograda dolazim do zaključka da zaista oni vode glavnu reč. Sutra je sednica kojoj mogu prisustvovati svi zainteresovani u sali bioskopa u Arilju u 20 časova
 
Neznam dal je tacno ili je to opet samo prica ali kazu da sutra dizu cenu sve mi ovo lici da nema nama spasa ove godine i da smo pukli da nam nece dati cenu kao u drugim gradovima
 
Njima je neko za debele pare DAO da vode tu glavnu rec. Postajemo kao zemlje u africi gde sirotinja radi za strane kompanije. Sirotinja 1%njima 99%. E to sad pokusavaju kod nas. Ako bude tih protesta prvo kod njih dole ali nemojte put da blokirate SAMO HLADNJACU. Onda vam ne mogu nista jer ne mogu da pokrenu zandare kao pre koju godinu. Vi ne pravite nikakav prekrsaj samo izrazavate protest sto ustavom imate pravo. Ako se to ipak desi onda lepo idite kuci jer neko iz vlasti ima racuna da se malina kupi po ovoj ceni koja je sad,a vi cete biti kolateralna steta. Potrudicu se da prisustvujem tom saboru ako se desi
Pozdrav svima.
 
Mislim da je bilo dosta psovanja, uvek isti članovi....tako da ovo je poslednja molba pred kaznene poene, razumem vaš bes ali niste jedini, višnja je 20-35 dinara, kajsija 50-80 pa niko ne psuje.
 
Visnja je negde i manje, a negde nam je UOPSTE ne otkupljuju... Vi da ste na nasem mestu verovatno biste se polivali benzinom i palili ispred zadruge u znak protesta :haha:
 
Mislim da je bilo dosta psovanja, uvek isti članovi....tako da ovo je poslednja molba pred kaznene poene, razumem vaš bes ali niste jedini, višnja je 20-35 dinara, kajsija 50-80 pa niko ne psuje.
sazaljavam sve prizvodjace visnje I kajsije.ali ovde je rec o malini. oktod poledaj cene maline u marketima u londonu,briselu,parizu.helsinkiju.tokiju.njujorku...
I sto bi reko budjoni da ga polupismeni....
 
Pogledaj i cene kajsija, trešanja....trešnje su u Belgiji 4 eura 250 grama a ovde su plaćane 1 eur kilogram.

Ali uopšte ne želim da povlačim raspravu o tome koliko koje voće treba da bude plaćeno, već da je ovo jedina tema u forumu voćarstva gde 2-3 člana konstantno psuju a to je protivno pravilima. Naveo sam višnju kao ekstreman primer, ne isplati se ni brati pa niko ne psuje.
 
koliko znam zadnjih godina I kod nas sa tresnjom dobro prolaze.a I koliko je logicno da jedni za istu robu placaju 157 a drugi 240???kako normalan covek da gleda taku pljacku.u pravu je Budjoni sto se nervira I glupo je sakcionisati nekog kose nervira sto mu na njegovoj muci zakidaju...
 
ja pripadam nekoj sredini cena je od 180 do 200 pa za sada ostajem suzdrzan, mada znam da je posredi nevidjena pljacka nas malinara, a cini mi se i ostalih vocara
 
I ja ostajem suzdrzan,mada cena 180-200 je samo reealnaaa.... ! Al ove god mogla je biti i odlicna i exstraaaa cena . Sobzirom na deficit u svetu . Od realne do exstra cene je veeelikii kolac koji je neko uzeo samo za sebe. a mogao se podeliti sa proizvodjacima, a proizvodjaci svoj deo kolaca podeliti sa nadnicarima ... i svi ZADOVOLJNIII.!

Ovako sta je tu je..?
http://www.dodaj.rs/f/2P/fP/2tIhtgkY/1/picture-748.jpg Ovako je bila pre neki dan 3. berba

A danas pocela 4. ozbiljnija berba mada je jaci vetar oko 11 h obrao 10-20%
http://www.dodaj.rs/f/t/6m/246PO5Bk/picture-779.jpg

Dosta je usitnila iz nekih razloga,,??? mozda je visak vode ili..??? A mozda treba da joj otvorim zemlju da prodise korenov sistem Krenula je i plamenjaca dosta manjeg inteziteta nego prosle god.
http://www.dodaj.rs/f/1p/Lm/29Vako5W/picture-784.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2b/SR/3DGWlAGH/picture-787.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3I/10l/1u4eHhgf/picture-789.jpg
http://www.dodaj.rs/f/n/YT/4B3z8xn5/picture-790.jpg

Evo pristize i ova Pol.a .....za sad dosta OBECAVAAAA...videcemo???
http://www.dodaj.rs/f/1k/gJ/4ILvkgUT/picture-796.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh