Malina - berba 2010. i cena u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zdravo . Ja trenutno nemam dosta malina koje su stigle na rod , ove godine sam posadio 10 ari , a imam samo 1.5 ari malina starih 3 godine ! prosle godine sam nadrao na tih 1.5 ari 166.3 kilograma ! prosecna cena u mom kraju je bila 93.4 dinara , i to :maksimalna 120 i minimalna 70 . Inace u pitanju je beli vilament a sad sam posadio crni ! Imao sam dosta problema prosle godine sa propadanjem plodova zbog kise! Da li znate kakve ce biti cene ove godine ? Da li ste dobili neke iformacije ?
 
Ja sam nesto cuo ba ce cena da bude 80 centi ! Nadam se da to nije tacno jer 2 evra je najrealnija cena ,a 80 centi je potpuno neprihvatljivo ! Sledece godine kada budem imao veci rod zajedo cu sa jos nekim ljudima da kupim neki polovan kombi i da vozim maline direktno u hladnjacu koja je udaljena 20 kilometara da ne bih imao problema sa otkupiocima za koje sam cuo da su imali minimalno 30 dinara po kilogramu , i plus stalno imaju primedbe na kvalitet maline , nikada im nista ne valja ! ::lose:: ::svaka cast:: :udri: Cime se prska malina kao zastita protiv propadanja ? :sta:
 
@DULEmajstor

Valjda misliš na sivu trulež :sta:

Switch 0.08%
teldor 0.15%
signum 0.15%
:cao:
 
Ja prodajem malinu u Bratacicu i tu je bilo 8 otkupnih stanica na 100 metara. Od danas vise nije tako.Ima ih 10 jer svi hoce maline 2010. Totalno su izgubljeni hladnjacari jer izgleda nema robe za sve. Gunjaci,Lopatanj i Bratacic su sela poznata po malini u Osecanskom kraju ali malinjaci nam ni izbliza nisu izlistali kako treba dok sljive nece biti ni za dzem. Rod malina je otprilike 70% proslogodisnjeg i to kod nas koji smo vislji dok u nizim delovima malina je izmrzla(kupina takodje).Vetar je napravio haos pre 7 dana a grad malo juce u Peckoj, malo danas u Maricima... Ali boze moj, ko bude imao dobru robu ove godine ostace cestit. Nek vam je rodna godina. Pozdrav svima. :ppozdrav:
 
da na sivu trulez! ! Hvala red star! :ppozdrav: i tebi takodje! Hvala na savetu za preparate za prskanje ! Kada treba da se prska protiv sive trulezi ? kada krene da zri ili sada u cvetu?
 
U Arilju hladnjačari isplaćuju doplatu za prošlogodišnji rod u iznosu od 5 din.
O ceni za ovu godinu svi ćute.
 
meni je prosle godine isplaceno na 115 din, a o doplati niko nista nije ni pominjao, tako da kod nas od toga nema nista.... Jutros sam obilazio malinjake i mogu reci da sam prezadovoljan, extra su ponele rod, samo da izguraju do kraja ovako i bice maline a i ::novac::
 
da li su kod vas placali za ceo rod 115 dinara ili je cena varirala tokom godine pa je 115 dinara prosek ? Da li kod vas maline dele po klasama ?
 
Na otpremnicama su pisali 90 din, a obracun je uradjen na 115 din -3 din za prevoz tj 112din je stvarna cena. A nije bilo klasiranja maline vec 4-5 godina, uvek pisu I klasu....
 
Ma kakvi. 99.9% nema nista od toga. Imam osecaj da ce hladnjacari da se utrkuju za maliunu pa nece moci da klasifikuju. Danas sam bio u vocaru i vidim da im je stalo da uzmu malinu, avans hoce da daju, a za cenu kazu neznaju nista, osim da ce biti izmedju 1 i 2 eura tj 100 i 200 din. :ppozdrav:
 
Sto vise para to bolje ! Samo me brine najava za kisoviti jum sto bi se opet odrazilo na cenu ! Hladnjacari jedva cekaju nesto tako kao izgovor za malu cenu ! Ako bi neko napravio hladnjacu kod nas u Josanickoj Banji to bi bio pravi potez !
 
KAKVA NAJAVA ZA MESEC DANA UNAPRED... to su sve nagadjanja, a dal oni cekaju ili necekaju to ce oni videti kad pola hladnjaca ostane prazno usled nedostatka voca... A drzava nek nastavi da im AMINUJE pa dogodine nek izvoze polovne hladnjace a euro nek im bude 300 din zbog izvozne orjentisanosti ove rupe u kojoj zivimo. Proslo je vreme njihovog kuresanja to cete videti vec ove sezone. DOSLO JE NASIH PET MINUTA... ::novac:: ::novac:: :ppozdrav: :cool: :cool: ::namigivanje:: :D :cao:
 
Ukočite malo, malina tek cveta a do berbe ima poprilično vremena. Cenu znam jedino kada novac bude u mojim rukama.
:cao:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh