Malina- berba 2009. i cena u vasem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja Quadris-om prvi put prskam kada rodne grane dostignu 15ak santimetara, a drugi put 14 dana posle toga, vec pre par dana sam oprskao po drugi put. Nije valjda da sam pogresio, poranio? U pitanju je sorta vilamet.
 
@vilamet

Mislim da si poranio.

Prvi tretman radim pred cvetanje (jasno vidljivi pupoljci neki može biti i otvoren) quadris + ronilan + insekticid + prihrana.

Drugi tretman petnestak dana pred berbu quadris + switch + prihrana.

Treći posle sečenja i iznošenja starih izdanaka (u avgustu ) quadris+insekticid+prihrana.
:ppozdrav:
 
@ meeker
Reci mi kada seces i izbacujes stare izdanke posle berbe? Ja sam do sada radio ovako:
odmah posle berbe isecem stare izdanke, sedam do dese dana posle toga izbacim stare ozdanke i nove izdanke povezem u snopove po 2 do 3 komada i odmah posle toga oprskam quadrisom, isto prskanje ponovim za 14 dana.
 
@vilamet
Isto tako ali jednom Quadris +insekticid+prihrana, a kasnije pred opadanje lista nešto na bazi bakra.
 
Zadnjih nekoliko godina sam ovako radio i nisam u prolece imao
suvih i bolesnih izdanaka. Ovog proleca nisam imao suvih izdanaka, ali mi se rodni pupoljci nisu svi aktivirali, znaci na nekim stabljikama po 4, 5 pupoljaka sporije krecu, nesto kilavo i dosta zaostaju, tako da od njih nema nista. Da li je to "didimela"? Nije mi jasno gde sam pogresio.
 
@Dukanac
Mislim da ima, al ja to neradim!
Prošle godine posle berbe nisam pronašao Quadris pa sam koristio acrobat.
:ppozdrav:
Post je spojen: [time]четвртак, 06. мај 2010. 15:30:57 MST[/time]
_________________________________________________
@vilamet
Može biti . I kod mene ima toga. Prošle godine mi je sklop bio baš velik što je vrlo nepovoljno za rast izdanaka.Zato sam vezivao malo više izdanaka trebalo bi da bude O.K.
 
Kod mene 70% prska, mene nagovaraju, ali ja necu da trujem sebe a ni ostale, inace ja malinu ne prskam mnogo. Pred zimu prskam sa Bakarnim krecom, sutra cu da poprskam on cvetojeda(Smotavca) i plamenjace i 15ak dana pred berbu prskam od trulezi i dodajem prihranu preko lista i bacam vestacko djubrivo. Malinu radim 28 godina i to je sve hemije sto stavljam, a obavezno svake jeseni izvlacim stajsko djubrivo... :ppozdrav:
 
Ma samo nam uvaljuju ovu skupu hemiju :udri:, a na netu vidim da u USA prskaju benomilom koji ja kod nas zabranjen.
 
@meeker
Takodje sam i ja primetio da redovi koji su prosle godine bili losiji i imali manji sklop tu mi je sada malina odlicna, tj svi pupoljci su se na vreme aktivirali, a redovi koji su prosle godine bili odlicni i dobro rodili tu sada ima problema, verovatno jer je tu bio veliki sklop, slabo su izdanci mogli da dobiju sunca. Inace mislim da je prosla godina bila odlicna za malinu i da se nece skoro ponoviti!
 
Dukanac je napisao(la):
Kod mene 70% prska, mene nagovaraju, ali ja necu da trujem sebe a ni ostale, inace ja malinu ne prskam mnogo. Pred zimu prskam sa Bakarnim krecom, sutra cu da poprskam on cvetojeda(Smotavca) i plamenjace i 15ak dana pred berbu prskam od trulezi i dodajem prihranu preko lista i bacam vestacko djubrivo. Malinu radim 28 godina i to je sve hemije sto stavljam, a obavezno svake jeseni izvlacim stajsko djubrivo... :ppozdrav:
isti ja
 
Danas kupio quadris ( 1l-6850din.) i na uputstvu piše da se ne meša sa insekticidima EC formulacije :sta: :sta:.
Poslao mail Syngenti RS valjda će odgovoriti pa ću preneti na forum.
 
Pozdrav,ja sam novi na forumu,dolazim iz Hrvatske i imam trenutno skoro dva hektara pod malinom,jucer malo malciro pa evo nekih slika mojih malina....

 
Dobro došao!
Maline izgldaju dobro, al trava :nono:.
Pisao sam nešto malo na vašem forumu ( pod drugim imenom nešto nije bilo u redu prilikom prve registracije pa sam prilikom druge registracije morao promeniti ime) al svi spavate.Ovde ću ti postaviti pitanja kad tamo ne mogu.
Napiši nešto o iskustvima ovog sistema KPK ? Koja visina od zemljišta, ima li problema zbog kvašenja lisne mase ? Skidaš li sistem zimi zbog mraza?

Slobodno pitaj sve što te interesuje . Valjda smo tu da razmenimo iskustva!
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
trava je samo preko ljeta,u jesen navozim stajski gnoj i onda frezam,mrezu raskapcam i namotavam na red gore preko zime,ja nemam nikakvih problema sa njima i super mi rode...
kakve su cijene kod vas po koliko ih prodajete na veliko?
 
@Orsic
Cene nikada dovoljno dobre...2009 godine oko 1.4 eura i tu ima razlika, 2008. preko 2 eura.
Cene kod vas su ?
 
ja prodajem od 3-4€,a imam frajera koji ti namjerno rusi cijenu i daje po 2€,vidjet cemo ovu godinu kakva ce bit zbog ove krize,koje ti sorte imas i kolka povrsina?
 
@Orsic
To je odlična cena.Od sorti imam samo meeker i isprobavam tulameen površina 0.5ha.
Koje sorte su kod tebe i kakve prinose imaš po hektaru?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh