Malina- berba 2009. i cena u vasem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Molim prijatelje za pomoc,zasadio sam 17 ari sa sadnicama malina,sorte Willamette i Meeker pola na pola,pre 10 dana i primetio sam da kod nekih sadnica pocinju da izlaze novi izdanci(pocetnik sam u ovome)pa me interesuje sledece:-Da li trebam i kada baciti neko vestacko dubrivo i da li trebam i kada izvrsiti neko prskanje protiv bolesti i stetocina?(na parceli do sada nisu obavljane slicne aktivnosti,osim sto sam pre oranja stavio zagorelog stajnjaka).MOLIM ZA POMOC
 
Čekaj da izdanci izrastu 10 do 15 cm pa iseci stare sadnice do zemlje ,ako već nisi. Što se tiče bolesti i štetočina ne moraš žuriti, bar još mesec dana. Kakva je ponuda "hemije" tu kod tebe, mislim koji proizvodjači?
 
Kao što napisa torpedo (sačekaj da izdanci dostignu visinu oko 20cm) onda sadnice iseci do zemlje iznesi iz malinjaka i spali.Veštačko đubrivo KAN možeš primeniti da pospešiš rast izdanaka kako bi do jeseni postigli dovoljnu visinu i doneli dobar rod.Budi oprezan sa KAN-om ne preteruj mislim da je 50kg dovoljno za 0.17Ha u dva navrata posle sečenja sadnica. Veštačko đubrivo odmah kultivatorom ili frezom inkorporiraj (unesi) u zemlište. Primeni ga do kraja maja ne kasnije.
Moraš eliminisati travu korove ali mehanički i vrlo oprezno dok ne izbiju novi izdanci jer su vrlo nežni.

Herbicide ne koristi u prve dve godine!

Zaštita neki preparat na bazi bakra + insekticid +prihrana.
Postavljaj pitanja pa ćemo pomoći koliko možemo !
:cao:
 
Nemam pojma?
Al sam čuo da je u Poljskoj i Bugarskoj zima bila žešća i da su maline oštećene.
To i ne utiče na našu cenu već Srpski monopoli :zli: :zli:
:ppozdrav:
 
Pepeo sa Islanda:haha:
Pa on je kod nas samo u tragovima koje mogu zabeležiti veoma osetljivi instrumenti. U slučaju da ga ima više to bi sigurno bili dobro jer bi on obogatio žemljište. Pogledajte samo kako je bujna vegetacija na ostrvima vulkanskog porekla.
Što se maline tiče, zasadi su svuda u izuzetnom stanju.
 
kod nas je prosle godine padao grad velichine jabuka , i makinjaci koji su bili pogodjeni nastradali su i do 50% ima nesto i izmrzle, a i osusheni izdanaka posledica jesenje sushe tako da stanje nije idealno kod vecine malinara,
 
@panonstib , imaš pravo
treba da glasi ovako : Malina- berba 2010. i cena u vašem kraju
hvala
 
Najbolje bi bilo Malina-berba i cena u vasem kraju, bez godine, tako da tema nikad ne bude zastarela :ppozdrav:
 
nema veze koja je godinaa mi se raspravljamo o pravopisu a sta ce biti s malinama i izvozom , ima da prodjemo ko kenijci sa cvechem
 
Malina traži puno rada i poštovanja tehnologije proizvodnje. Uticaj klime je vrlo značajan.Ukoliko je sve ispoštovano rezultati ne izostaju (mislim na prinose i kvalitet proizvoda).Baš ti uslovi i poštovanje tehnologije učinili su da malina sa naših područja bude bez premca u svetu.

6quq88.jpg
2cy2wx1.jpg

maline u USA
14uant0.jpg

Chile
281ajw6.jpg

Canada
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
cunami
Mala greška u kucanju ispravio sam je!
Mi smo najbolji po svim parametrima!

2uxu3pf.gif
 
Evo kako se malina obrađuje na zapadu.
Manje rada, lošiji kvalitet, ali njima se ne isplati da rade na naš način.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HJ2G-EcEDaQ&feature=related[/youtube]
 
dali ima neko iz sapca da nam kaze da li je ovaj malinjak sto brere kombajn josh u zivotu. meni se chini da oaj kombajn rasturi maline
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh