Maksimalna snaga traktorskog motora

130 ks po fabričkim podatcima.

to sam i ja procitao ali otkud ovi po oglasima od oko 155ks pa i na agriaffaires a i nelogicno mi je da vuku stvarno velike tanjirace na videklipovima ostali traktori od 130ks vuku manje bas se da primetiti nesto tu ne stima

mislim da ove tabele i nisu bas tacne jer i za 4755 pokazuje od 150 do 180ks a drugar ga ima i pise u saobracajnoj 194ks ili recimo za 4955 stoji od 170 do 210ks a svuda ga ima kao 230 ks nesto tu nije tacno
 
Poslednja izmena:
Dragane postoje standardi po kojima se meri snaga i zbog toga je prisutna razlika ali nemoj da te brinu podatci jer ako je sve u redu J.D vuče kao lokomotiva,iznenađujuće.
 
Kako su se u praksi pokazali ti JD 4440?Vidim da ih ima po bas pristupacnim cenama po oglasima a ovde u okolini ih niko nema.
 
s obzirom na godiste a i po oglasima su skoro svi u losijem stanju u ostalom cena govori dali mogu biti isti oni od 6000e i 8000e i oni od 11000e skoro svi ima da se rade i to D O S T A :ppozdrav:
 
Najvažnije je da menjač i hidraulika budu u dobrom stanju.Motor je najmanja stavka.A za 11.000 već može da se uzme mlađi J.D sa kardanskom prednjom vučom i power shift menjačem.
 
takvi snimci su me i privukli njemu samo sam u nedoumici sto pojedinci tvrde da je prevelika potrosnja i prednja vuca hidro jos nikog nisam kontaktirao da mi objasni kako se pokazala iz licnog iskustva jer mnogo ima prepricavanja pa to zbunjuje za motor se ne sekiram to mogu sve sam resiti a i mnogo vise ali jos uvek mi je favorit videcemo :ppozdrav:
 
Ako se nadje u pristojnom stanju mnogo veca stavka bi tu bile adekvatne masine koje bi koristio. Potrosnja bi mu bila normalna ako bi koristio masine odgovarajuceg zahvata, sve ispod toga potrosnja se povecava.
 
ipak sam odustao od ovakvog traktora razlog je prednja vuca na hidropogon jer koliko sam ja mogao da shvatim prednja vuca ima dve brzine i mora se ukljucivari i iskljucivati na svakoj uvrati odnosno nemoze se vuziti u nazad sa ukljucenom prednjom vucom a i brzina se nemoze uskladiti sa zadnjim tockovima u svim uslovima eksploatacije sto se tice ostalog sve mi se svidja a i nasao sam jednog u dosta dobrom stanju ali kao sto rekoh ODUSTAJEM :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh