MAISADOUR semena

Prosle godine je imao komsija i bio je prezadovoljan, mi smo ga gledali u njivi i kao dkc je najruzniji, ruzna je biljka ali se svaki oplodio i dao prinos....i mi smo narucili ove godine....MAS 53 za zrno i MAS 59 za kotarku....komsija kaze da nije skup , a dao je zadovoljavajuci prinos.
Narucili u Zrenjaninu u jednoj firmi.
 
Maisadour Kukuruz : 80 evra (50 000 zrna) +15 evra tretiran Cruiserom za plaćanje u Oktobru (30. oktobra)
Suncokret: 160 evra (150 000 zrna) takodje plaćanje u oktobru... ja mislim da su cene sa PDV..ali nisam siguran.

Rabat se dobija na više od 8 vreća -2 % (vreće ne moraju da budu samo kukuruz ili samo suncokret, može i kombinovano)!
 
59 p se dobro pokazao kod mene pre par godina, bio je lep prinos. Firma u mom komšiluku zadnjih par godina imala je po 200 hektara Maisadoura . Prošle godine im je bio jedan od najboljih (izuzetna suša) .
 
Ja sam imao ogled Maisadour,kada je Sanja bila promoter.
Bio je fantastican kukuruz,jedino je kod njih steta sto nema veci fao od 590.
 
A pazi, sad su uvezli taj neki 55 F i još jedan , a verovatno uvoze samo to jer su najtraženije te fao grupe.... u suštini ni ne treba ti veća fao grupa od 550 ..ja se nadam da ću 55.F dobiti za ogled.
 
ja sam ga probao pretprosle godine rebelio naj skuplji i najbolji.ovi ostali solidni.
 
Danas sam bio po dve narucene vrece 59p,cena 87.5 evra za vrecu(50.000zrna)kad sam doneo kuci otvorio sam,bogami......nisam bas nesto zadovoljan,inace na vreci pise da je seme iz francuske.

- - - - - - - - - -

Izmedju ostalog jel neko dobio 59p?
 
Stiglo seme za ogled, nije 9, al je 7 hibrida.
MAS 35 K
MAS 46 A
MAS 47 P
MAS 48 F
MAS 53 B
MAS 55 F
MAS 59 P
Setvena jedinica je 12500 semenki.
 
uzeo sam i ja 4 vrece 59P (50 000 zrna) za probu
6ztthl.jpg
 
Nazad
Vrh