MAISADOUR semena

Zdravo!
Maisadour MAS 85 SU suncokret iskustvo?:sta:
 
Da l je moguce da 4 godine nije pisano u temi, zar su zaista toliko malo zastupljeni ili losiji sa prinosom?
Razmisljam o njihovom suncokretu, 80 IR, clearfield, da probam
2017 godine maj 97a suncokret je rodio kao kondi ja planiram samo njega i kondija sve preko 2t :D

- - - - - - - - - -

Izmedju Rogatice i Krivaje , ovih dana treba da mi stignu i table Pionira .
vidim imao si u ogledu majs 48 da li se secas mozda kako se pokazao je li hocu da ga sejem :)
 
Pa vuce ka visljem stablu zavisi i kako ga vi nadjubrite ja konkretno za suncokret ne bacam nista djubriva samo neka folijarna prihrana ko baca ureju ide vise u masu nego za prinos, suncokret je srednje kasna grupa kao kondi ...
 
Danas imali prezentaciju fina skromna za pocetak par hibrida kukuruza za koje tvrde da su dobri,a neki i odlicni isto tako i suncokret svega par hibrida nista prenaduvano i previse. Cena za suncokret vreca 150000sj oko 20000din i sve seme je tretirano insekticidima i nekim pospesivacima klijanja i kukuruz oko 11000din 50000sj isto seme tretirano insekticidom i pospesivacima klijanja.





- - - - - - - - - -

Za ovaj kukuruz kazu da im je najbolji i da cak sije neke zvucnije i poznatije hibride,a i za ovaj suncokret kazu da je rame uz rame sa kondijem prosle godine u ogledu.I po meni jako dobra stvar nema semena iz nasih doradnih centara sve seme stize iz Francuske.
 
Porucio sam Mas 48,seme nije preterano skupo a tretirano je insekticidom,dorada i kvalitet semena je odlican...nadam se da nece zaostajati s prinosom u odnosu na poznatije semenske kuce koji imaju vise finansija za reklame :osmeh:
 
Drale TD.... Jesi li siguran da je seme suncokreta tretirano insekticidom? Ja mislim da nijedna semenska kuca to ne radi jer je zabranjeno zbog pcela.
 
Danas imali prezentaciju fina skromna za pocetak par hibrida kukuruza za koje tvrde da su dobri,a neki i odlicni isto tako i suncokret svega par hibrida nista prenaduvano i previse. Cena za suncokret vreca 150000sj oko 20000din i sve seme je tretirano insekticidima i nekim pospesivacima klijanja i kukuruz oko 11000din 50000sj isto seme tretirano insekticidom i pospesivacima klijanja.





- - - - - - - - - -

Za ovaj kukuruz kazu da im je najbolji i da cak sije neke zvucnije i poznatije hibride,a i za ovaj suncokret kazu da je rame uz rame sa kondijem prosle godine u ogledu.I po meni jako dobra stvar nema semena iz nasih doradnih centara sve seme stize iz Francuske.

Majs 56 kukuruz je predobar u rodu ali jedna zamerka 30% mi je poleglo i tako polegnut je rodio super pored sam imao dkc ali je sejan na 22.5 i bilo ga je manje u bunkeru od majsa samo za dkc preporuceno gustina setve 19 cm
 
Drale TD.... Jesi li siguran da je seme suncokreta tretirano insekticidom? Ja mislim da nijedna semenska kuca to ne radi jer je zabranjeno zbog pcela.

Ono sto pise i sto nam je promoter reka ima dve vrste zastitite:Agrostart=fungicid i biostimulator i Agrostart+=fungicid,biostimulator i insekticid.Insekticd je u pitanju Force20CS po njegovom objasnjenju taj insekticid je valjda jedini koji se nepruza do cveta deluje kontaktno,utrobno i inhalaciono na siroki spektar stetocina u zemljistu,uz repalentno dejstvo na stetne insekte koji ostecuju prizemne delove useva.
 
Nazad
Vrh