Lucerka

Jbg, video sam na par mesta, sad vidim da nema na slici.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Vidi se jedna, ona se cvrsce drzala.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ispadam glup, nisam nikad trazio bubu da vidim kako gricka list!
Nismo do sad imali nekih vecih problema sa njima.
Zar to nije ova buba?
287c7174f5e695597f2e8d940c62e436.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
drugari detelina mi je kao ova na slici novoposejana sto je postavio CVEJA Po i ima retko ali ima korov visine 20ak cm palamida mrtva kopriva divlja kupina...e sad planiram da psrskam bentazon+imazamoks ali je detelina premala.najpre cu je zgaziti traktorom pa sokirati i izgoreti hemijom...koliko treba da bude visoka detelina da bi smeo da prskam korove
 
Onda i nema šta da se prska jer je sav korov odavno izašao a sklonjen košenjem.Kod deteline vlada isto pravilo kao i kod ostalih kultura da se prskaju korovi a ne usev.
 
Pa dobro, al ako ih ima i dalje opet ce krenuti? Nek onda prska, mada ja ne praktikujem uopste prskanje protiv korova, samo kosenje, izgubi se vremenom...
 
Izgubi se korov vremenom gledano povrsinski,ali mu zile ostanu u zemlji i lagano gusi lucerku. Ni ja nisam nikada prskao lucerku od korova,ali od sledece godine praktikujem jer sam video na primeru drugaru kome sam sejao isti dan kada i sebi pre 5 godina on prskao svake godine ja nikada. Eno njegova super,kod mene sama trava i po koja detelina.
 
Ja sam dobio savet da od trave prskam svake druge a protiv insekata svake godine.pod prskanjem od trave priznajem jedino prskanje na crno dok lucerka miruje.
 
To je dobar savet.Prskanje Sencorom u februaru dok ne krene vegetacija i bude full čista bez ičega a od insekata hteli ne hteli prskamo svake godine obavezno a obično posle prvog otkosa.
 
sejana je 20.03. pala je kisa posle par dana i pocela je da nice ali je mala tolika i treba da bude ali korovi su nekako ti visegodisnji jurnuli ponavljam retko na kolute ali ih ima.nije moglo ranije da se prska dok su bili manji jer od deteline tj od toga sto je niklo nebi ostalo nista...mozda posle kosenja kad krenu ravnomerno da rastu i detelina i korovi
 
U prvoj godini lucerke i ne smes koristiti Sencor koliko znam.u sledecem otkosu ces imati manje korova i po meni nemoj prskati.al sledeceg februara obavezno prskaj.
 
Nazad
Vrh