Lucerka

Vi ste super, na 5kj bilo 44 komada. I još mi maknu 4 komada dok sam se vratio da ih pokupim
 
Samo baste i neke zavetrine teraju normalno, ovo sve ostalo nema sta da se kosi!

Al zato semenske strasno sta je ponelo, nacickano! Od mog plana da se ovrse pre letovanja nema nista, ima zelenih caura 20-25%, pogotovo matora 4-5god. a ona je i ponela vise od one sto je posejana 2015 u jesen, tu su saure malo sitnije i manje ih ima po stablu, verovatno sto je gusca.
Sad sam smislio ovako, isprskam 28-mog sa 2,5l/ha sirius i taman za 10 dana kada se vratim sa odmora ona osusena :osmeh: valjda nece da se otvara, sta mislite? Il da smanjim na 1l/kj da sporije deluje?
 
Dragane sa 2,5l Sirijusa može da se kosi nakon 5-6 dana za nuždu.Mi smo uglavnom radili tako jer skoro uvek neposredno nakon skidanja semena padne dobra kiša pa se žurilo i otimalo od boga a ove godine nije padala nikako pa mislim da neće ni sada.
 
Poslednja izmena:
Pa i ona sto je kosena na vreme u junu drugi otkos a ostavljena za seme, mislim da i od tog nema nista ili jako malo ce biti.

- - - - - - - - - -

Pa tomu je donja granica 2,5l/ha ili 1,5l/kj.
Znaci problem bi bio da isprskam odem ostavim bez nadzora 10dana i da u to vreme padne kisa, ko za baksuz pala bi 100%
 
Dragane uglavnom se žurilo jer su uvek najavljivali kišu u tom periodu i desikant nije mogao 100% da deluje mada ni jedan desikant nema brzo dejstvo kao Reglone tj.njegova akt.materija.Sirijus je dobar ali sporije deluje dok je Reglone baš agresivan i ima momentalno dejstvo golim okom vidljivo.
Pajac kako si uspeo da skupiš otkose?
 
Poslednja izmena:
26-og nam crkvena slava, 28-og idemo na letovanje pa sam mislio da je sredimo dotle, al necemo na silu naravno.
Kako se vama cini vasa, jel blizu vrsaja?
Malopre sam došao iz atara .Išao sam da vidim lucerku.Od dana kad sam prskao lucerkinu bubu (pre 10-ak dana) pa do sada kao da se ništa nije promenulo.Delujemi kao kada se pravi herbarijum,zalena a takoreći mrtva..Možda je 1-2 % čaura dobilo braon boju.Za 4-5 dana moram otići ponovo .Istau stvar sam ptimrtio na crnom luku za seme.Ne zri ,ne otvara se a vreme mu je . Stabla koje je vetar oborio su promenula boju .
 
Treca kosnja ima je poprilicno
fa04ef3f4ff4d8e66d19981c2ae6c5c2.jpg
fd1cde79dd256e4d0b67c05073d8bc61.jpg
f31ca40c774ea2f9f2a4f432775aafae.jpg


Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh