lubenice i dinje

Kvalitet navodnjavanih lubenica iz godine u godinu je sve gori,jer se samo forsira krupnoca a ukusa nikakvog. Zato i jeste cena takva kakva je jer ko je kupi jednom,drgi put nece sigurno.
 
Kod nas u marketu 20din, krupnoca 8-12kg. Posto li je na veliko trenutno kada je 20 u radnji sa sve fiskalnim...
 
Svi hvale moje lubenice da su slatke. U principu manje više su skoro sve dobre. Pre neki dan mi je došao kupac direktno iz Novog Sada samo zbog lubenice. 20 km u jednom smeru je napravio da bi kupio 6 lubenica, to je mušterija. Što se tiče cene na veliko ja sam zadovoljan. Samo da mi potraje roba i da mi ne sazri previše lubenica u kratkom roku. Plašim se da za desetak dana neće ni biti domaćeg bostana. Sve će prezreti vrlo brzo, a gomila bostana je već obrana zbog onih visokih temperatura.
 
Srpski poljoprivrednici proizveli prvu domaću lubenicu sa mikrosemenkama -- izvor ekapija.com

Srpski poljoprivrednici ponudili su prvu domaću Sweet pepita lubenicu sa mikro-semenom.

Iako je sama vrsta nastala selekcijom u Italiji, ova lubenica je 100% proizvedena u Srbiji - od rasada do ploda.

Posebno je zanimljiva jer je nastala iz želje da se poljoprivrednici iz Srbije, ali i celog sveta, prilagode navikama savremenog potrošača.

Mala lubenica je uvek sveža, njena kora je tanka i nema veliku količinu otpada.

- Sweet pepita je prva lubenica sa mikrosemenkama u Srbiji, a počeli smo da je uzgajamo da bismo držali korak sa svetom - kaže Lazo Đukić, poljoprivrednik iz Gospođinaca.

Sweet pepita će ispraviti dugo uvreženu predrasudu da je veća lubenica uvek i slađa.

Inače, ovu lubenicu je jedino moguće kupiti u IDEA prodavnicama.
 
20180724_102154.jpg

Prskalica nije dohvatila u zadnjem prskanju sa folio goldom

- - - - - - - - - -

20180724_102154.jpg

Prskalica nije dohvati
 
Poslednja izmena:
Završio sam sa svojim bostanom. Propalo 15tak tona, prezrelilo na njivi. Čak i ovo poslednje sadjeno je brzo stiglo.
 
У трци за што већим приносом бостана добар број произвођача ће изгубити муштерије а пољуљано поверење се тешко враћа.
Корен тикве даје плод са укусом тикве како год да се трудите да не буде тако.
 
У трци за што већим приносом бостана добар број произвођача ће изгубити муштерије а пољуљано поверење се тешко враћа.
Корен тикве даје плод са укусом тикве како год да се трудите да не буде тако.

To je vase misljenje
 
Nazad
Vrh