lubenice i dinje

dobro je kako je bilo......od 2 do 6kg,a kakav ce ukus biti posle ovih kisa,to niko ne zna(kao bundeva) :) :) :) :zli:
 
bice dobre samo sad dosta sunca i sve ce biti ok


samo dok dodju do prodaje cena ce biti 5din :zli:

ja cu za par dana u prodaju dinja da se odnese koja tura da se uzme malo ::novac::
 
Hoce li ova stici da iznese kolki - tolki rod ? Ima i manjih dva tri lista. Ovo sam probao ove godine da napravim par rasada i odma naislo lose vreme pa ...

15zm6g5.jpg
 
Moguce posto ne raspoznajem bas najbolje ali .

"Takav je i kod mene rasada lubendinja." Mislis tolike velicine . Bit ce sta od njih ?

Jedna najmanja tek posadjena

122ge2b.jpg
 
U septembru mozda :haha:

Inace ako potraje ovakvo vreme sa dosta vlage i jaceg sunca brzo ce se razviti loza pa ce i ranije procvetati i bice lubenica poslednjih dana avgusta. :haha:

Ko zna priroda je to a naravno sve zavisi od sorte i duzine vegetacije,valjda ce nam neki strucniji odgajivac pojasniti finese. :D
 
kako sam obećao prije tačno mesec dana treći put posađene dinje i to sejanac direktno na foliju stanje je ovako!
4royza.jpg

25pom09.jpg

1z5qdco.jpg

Post je spojen: [time]1277967360[/time]
_________________________________________________
da su prve sve opstale sada bih bile ovakve par dana pred brenje
343kaoj.jpg

2rfxclz.jpg

23iukc4.jpg

Post je spojen: [time]1278000095[/time]
_________________________________________________
2vcx5io.jpg
 
AKO JE BOSTAN POCEO DA CVATE I IMA MALIH LUBENICA NA LOZI STA TREBAM I PROTIV CEGA DA PRSCEM U TOM TRENUTKU MOLIM AKO NEKO ZNA DAMI NAPISE
 
nebi bilo lose da poprskas nesto od antrakoze tipa akrobat,antrakol,ridomil uz dodatka nekog folijarnog djubriva koje ima povecan sadrzaj kalijuma(lubenica lepo reaguje na kalijum) i ako imas lisnih vasiju onda treba dodati aktaru ili cesse
 
ZAHVALJUJEM SE VISOKO JA IMAM PAR POSIJANIH LUBENICA AL NEZNAM POSTUPAK NJEGE LUBENICE ZATO VAM HVALA NA SAVJETU :D :ppozdrav:
 
elmir je napisao(la):
ZAHVALJUJEM SE VISOKO JA IMAM PAR POSIJANIH LUBENICA AL NEZNAM POSTUPAK NJEGE LUBENICE ZATO VAM HVALA NA SAVJETU :D :ppozdrav:
sledeci put kada pises postove pisi malim slovima jer velika slova znace vikanje molimo za razumevanje i ispravi gresku :cao:
 
Nazad
Vrh