lubenice i dinje

Bostandzije da li je bolje saditi bostan i dinje na njivu gde je bila psenica ili ječam ili je pak bolje saditi na njivu gde je bio kukuruz. Vase misljenje ?
 
Agril direkno lezi na lubenicama,samo nije skroz stegnut da ne bi pritiskao lubenice blago carlija po njima,agril pokriva 10 redi lubenica ovo mu je treca godina uspeo sam da ga sacuvam.
 
Moje nesretnice, rasadjene 07.05.
Šta ćete raditi povodom ovog hladnog vremena? Naravno mislim da na one koje nisu pokrivene. Jel vredi ih pokrivati agrilom?
72gfx3.jpg

r8y1sl.jpg
 
Juce sam gledao kod jednog coveka u susednom selu bostan u tunelu na povrsini od 60 ari nekih 70 posto unisten, podsadjivao je semenkama. Kaze ni prskovina nije pomogla. Ali zato su dinje u extra stanju, vec imaju rod. Sadjeno 10.aprila. Ja sam trebao bostan da iznesem oko 1.maja, ali me je savetovao da sacekam da prodju kise, da ne bih prosao kao on.
 
Alal vera na ideji, al da li ta prskovina uspeva da stigne do svakog vreza ili ste se ovo samo zezali?
ne prskam svih 7 jutara tako i nikad nije bilo problema normalno ako su tuneli postavljeni kako treba mislim zabijeni stapovi do dole idem sa skuterom po potrebi ako je veca trava ja usporim ako je manja ja ubrzam stavio sam diznu od prskalice koja baca lepezu tacno cujem kako prska do folije stavim 2 deci totala na spric od 10litara i cepaj tako radim godinama ja i brat smo dosli na tu ideju kad smo dosli na njivu da prskamo peske sa spricom pa smo pocrkali a dosli sa motorom i onda ajde da probamo
 
Ja prskam traktorom i prskalicom bostan totalom.Radnici prodju ispred mene i papirnim trakama izlepe rupe na tunelima,pred sam sumrak kada je bez vetra oprskam sirom sve preko tunela,a pred samo skidanje sa ledjnim spricom.
Inace pre pola sata vratio se sa bostana vetar otvorio na par mesta tunele i pokidao najlon.

- - - - - - - - - -

Inace 18.5.2010 propalo mi je 3.5 kj bostana napolju,a na povrsini od 2kj 25% bostana u tunelima od hladnoce i vlage
 
Pozdrav najprije svima,nova sam na frumu pa se neznamo,a imam jednu nedoumicu.Lubenicu - vi velite bostan nisam sadila petnaestak godina - e,sada sam se odlučila a godina je stršno nepovoljna.Presadnice su još u plasteniku - u polju je jako vlažno i hladno - vrijedi li je saditi sada,nije li prekasno obzirom da joj je vegetacija osamdeset dana.Prije sam je sadila do prvoga maja zadnji puta a vrijeme je bilo ugodno i toplo.
 
Nazad
Vrh