lubenice i dinje

Kad bih ima tako 200 ha sigurno bih batalio bostan.I ja tu ne vidim nikakav hobi.to je dosta tezak posao i dosta veliko ulaganje,ali ima i lepa dobit
Pogotovo prosle godine lepa dobit,a ove kako ce biti ako rodi na kvantasu u nbg nema mesta da se zakupi ja sam jedva u februaru kupio mesto sto do ove godine nikada nije bilo
 
Banecurug@ to je navika kao i kod mene nema sanse da ne sejemo lubenice lepih para smo nekada uzeli na lubenicama,a ove kako ce biti ne znamo inace proslu godinu je svako pare uzeo ko je uradio cestito...
Nikola indjija@ svi bi sverc zato nema mesta da se puste sami seljaci na ulice i pijace bilo bi jeftinije i ljudima u gradu i svuda,ali ovo je Srbija.
 
Ja se secam pre dok sam bio manji prva tura bostana je isla po 20 din kg na krcmu,ali to su bile male kolicine,pa sve manja cena pa manja....i na kraju davali smo na veliko po 4. 5 .6 din zavisi....ali prosle godine je bila bas lepa cena kroz celu sezonu
 
Pre je baba na zelenoj pijaci u Pancevu dnevno prodavala po 2t bostana,a sada ne moze da se proda ni jedna auto prikolica.Mi najvise prodajemo na veliko_Ove godine sam vozio za Glogonj,Jabuku,Pancevo,Dolovo,Starcevo,Smederevo i Crepaju i na kraju je opet ostalo bostana na njivi
 
Dupli najloni,agril preko i grejalica i nema zime a lubenice kao da su u komi ne pomeraju se iako ne pada temperatura ispod 15stepeni.... :)
 
danas stiglo seme dinje ukupno 24000,
sledeci hibridi su
INBAR F1
DONATELO F1
CITIREX F1
CHIANTIF1
Kakva su vam iskustva sa njima?
 
Gospodo lubenicari kako stoji rasad.oce li skoro sadnja
rasad dobar, bio bi bolji da je bilo vise suncanih dana. ja sam nameravao oko 7 aprila pod tunel i foliju, ali izgleda ce to biti izmedju7-15. najavljuju dosta kisa. sreca pa sam ugrabio petog marta i postavio foliju. e sad samo vreme da hoce malo da se ustali.

- - - - - - - - - -

danas stiglo seme dinje ukupno 24000,
sledeci hibridi su
INBAR F1
DONATELO F1
CITIREX F1
CHIANTIF1
Kakva su vam iskustva sa njima?
ja sejem 3 jutra ciitrexa. nesto pod tunel,nesto kasnija setva. meni najbolja dinja, samo kad bi bila malo ranija...
 
Nazad
Vrh