LTZ

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.901
Lokacija
Bačka Topola
Imao sam ja LTz 60 AB '04 god ! Samo da ti kazem da su to najlosiji traktori koji su se u poslednje vreme pojavili na trzistu srbije! DOBAR MOTOR LOSH PRENOS ! begaj od toga !
 
Motor koji ugradjuju u LTZ je identican motoru na MTZ 820 prenos je od t-40 i nije konstruisan za tu snagu koja bi barem po knjizici trebalo da ima 70 ks ali ko zna ... kazu da mu je na pumpi i diznama razlika !

DA nastavim znaci motor je prejak za prenos i kida lamelu koja je preslaba, a uz to kida i kompletnu korpu kvacila ! MOJA a i preporuka svi koji se razumeju u te traktore je da beze sto dalje od njih! to je pokusaj da se napravi jaci traktor ali ocigledno neuspesan!
 
ovo je moj Bivsi LTZ platio sam ga 9 000 eura a posle godinu dana jedva dobio osam! :nono: ne kupujte ovo i ne zavaravajte se izgledom!
 
Dodaj malo više love i kupi MTZ 82 i da te glava ne boli.
Ja ga imam i prezadovoljan sam.
Pre četiri godine sam bio zagrejan da kupim isto ovaj LTZ, kao za manje radove.
Tada je bio, ako se dobro sećam, oko 9000 evra. Ljudi su me posavetovali isto što te savetuje i Dragan 18. I nisam pogrešio.
 
Nemam bas puno zemlje 15-20 jutara...
Nemoj gledati tako. Za pet godina ćeš raditi 50-70 jutara, jer će dotle mnogi koji se sada bave zemljoradnjom zbog starosti prestati, i dati zemlju u arendu.
Tada će ti T40 biti malo.
Polovnih MTZ-a imaš more. Delovi su izuzetno jeftini. Održavanje nije skupo. Nema elektronike da crkne i traktor postane neupotrebljiv. Jedina mana mu je potrošnja.

Dileri koji prodaju nove traktore veoma ističu njihovu nisku potrošnju. To je u redu, ali ja sam mog Rusa platio novog 11500 evra, naspram Maseja iste snage, koji je tada koštao 28000 evra, još i bez prednje vuče. Razlika 16500 evra. Sračunaj koliko mi treba vremena da potrošim goriva za tu razliku... Radim 60 jutara zemlje.
 
Ne, mislim na MTZ 82.1.
Sa njime radim oranje, pripremu i transport. Po potrebi prskanje, ali retko.
Za lakše radove poput špartanja, razbacivanja đubriva, prskanja imam Ursusa 355, koji troši kao upaljač.
Sa Belorusom se može stići obraditi i do 80 jutara.
 
Pa, cena mu je tada bila 12000 evra. To je bilo vreme pre PDV-a i te godine su nove poljo mašine bile oslobođene poreza na promet. Samo carina.
Još sam i uleteo u mesecu kada je ZZ Višnja iz Subotice davala popust od 500 evra...
:D
 
E pa za 10000 do 12000 evra možeš kompletno remontovati MTZ 82.1 ako ga kupiš na licitaciji u nekoj zadruzi za nekih 5000 do 6000.
 
Posto sam ga sada zazimio i skinuo akomulator ne mogu da ti pokazem, ali na prolece cu ti snimiti da cujes kako radi kao singerica.. Svi se cude kako lepo radi a ima takav auspuh (citaj cevcuga) .. Cuje se kao i svaki drugi t 40... Iance duplo je stariji od mene, 72-o je a ima 7800 rs,a kupljen je 89 i jako je malo radio jer ga je neki deda vozio, mada se ni kod mene nesto nije umorio.. Motor i menjac nisu otvarani, kao ni pumpa jos ima fabricku blombu..:)
 
Ajd' Rastislave i Milane89 nabrojte mi neke podatke o T40. Jedan moj poznanik je sa njime vukao tarup za repu, što baš nije lak posao (ovde takav tarup uglavnom vuku Torpeda 75).
Kolika je cena takvim traktorima.
 
@ Rastislav

Dobro to i nije nista posebno, desilo bi se svakome, a da si malo vise vodio racuna ne bi zapekla dizna.. :osmeh: Bitno je da sada dobro sluzi

@ branko

Ja sam mojim prezadovoljan, vrlo je zahvalan i sa malo odrzavanja i cuvanja bio bi svako zahvalan... Ima servo volan tako da se lako okrece, odlicna hidrulika koja za razliku kod nekih traktora, dize isto kao i kada je ulje hladno, veliki izbor brzina, sam po sebi je dosta tezak a + uz njega ide i pola prikolice tegova :osmeh: Tockovi su mu uzani tako da nije problem ni spartanje a ni prskanje.. Oni sto zele da mu nadju manu uvek pomenu kabinu jer nema mesta za 2, mada i nije predvidjeno za vise osoba..

A sto se cene tice saraju od 1800-2500 zavisnosti od stanja... Ja ne znam posto je moj kupljen mada je to bilo jos 89-e.. :osmeh:
 
Sve nešto mislim dal' bi se isplatilo uzeti nešto takvo i srediti, napraviti lepu kabinu i da li bi to uopšte bila isplativa petljancija... :sta:
 
Na kabini jedino propada brzo krov pa ljudi naprave nov a mesta imas komotno za jednog tako ne znam sta ce ti druga kabina.
@milan89
Deda nije vodio racuna o njemu jer se nije razumeo u traktore,kad je on umro taj traktor je stajao dok nisam malo odrastao i uhvatio se u kostac s njim.
 
@branko prodao je poznanik takvog sa prednjom vucom,3500ha,nove gume,instalacija radi,garaziran,tanjiracu i plug za 2500e,ja molio caleta da kupimo taj traktor on nije hteo(zbog predrasuda)...

a inace je komsija vukao repu sa takvim zmajevku i plavu(~6t) ima snage vise nego moj 560 bar onaj sa prednjom vucom
 
Nazad
Vrh