LK hibridi Superior

mirmir

Član
Učlanjen(a)
11 Maj 2011
Poruka
4.504
Zapao mi je za oko Bećar.Klip kao balvan a čujem da je setvena jedinica 3.000 rsd što je trenutno najpovoljnije na tržištu.
Od mnogih sam u zadnjih nekoliko dana cuo da je klip jak a evo i kolega Matic zapazio istu stvar,verovatno greska u stampi,trebalo bi od 18 do 20 redova zrna

mirmir

Član
Učlanjen(a)
11 Maj 2011
Poruka
4.504
Tanak.
Iznenadjujuce dobar hibrid,uslovi u kojima je dao ovakve klipove su krajnje surovi,proletno oranje,zemlja jadna,cela agrotehnika na jadnom nivou ali je visok preko 2,5 metra i nije podgoreo kao neki ZP,NS ili kao kod drugara KWS Kermes koji je izgoreo da nije ni za silazu a klipova skoro i da nema uz punu agrotehniku.

Onaj Sremac sto sam kacio slike sa njive gde je bio zakrzljao i bled kao limun raste jos uvek,jos je bled nikakav za oko ali ide i sad je preko 2 metra i baca lepe klipove.Kao da nije susa.Komsijski ZP koji je bio full modro zelen puko skroz,zapalio se.
Mogu vam reci odusevio me LK,a na ovakvoj muci se poznaju junaci.

- - - - - - - - - -

Ekstra.Kakav mu je čokov?Debeo ili tanak?
Evo sad sam opalio sliku,nije neki kvalitet slike ali vidi se,cokov nije debeo,svaki koji sam danas obrao ima 18 redi zrna i siroka su okrugla za sad,jos ce to da se menja u sazrevanju.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.223
Izveštavaj skroz do kraja.Jedan naš član ima ogled LK hibrida pa ćemo i od njega saznati korisne informacije.

mirmir

Član
Učlanjen(a)
11 Maj 2011
Poruka
4.504
Naravno i ja bi voleo cuti,ja volim da sve dokumentujem sa fotografijom pa makar to bilo i lose.Za sada ima od mene 10+,bas me prijatno iznenadio.

pufta

Član
Učlanjen(a)
21 Jul 2015
Poruka
539
MIRKO 015,2012te dobio za probu Becar, On mi je bio najbolji te godine. Sledece godine ih nije bilo u prodaji

IMT577dv

Član
Učlanjen(a)
19 Nov 2012
Poruka
2.602
Ja sam letos naleteo na njihov ogled na putu izmedju Sm. Palanke i Velike plane. Zastao sam da pogledam nije me nesto odusevilo, bolje su u tom trenutku izgledali ogledi ZP i Pionir na istom putu samo malo dalje. Kako je to izgledalo na vagi kasnije ne znam.

pop

Član
Učlanjen(a)
26 Apr 2009
Poruka
248
Bećar i As 72 na istoj njivi u isti dan sejani i As 30% bolje rodio.

Lacin

Član
Učlanjen(a)
21 Dec 2015
Poruka
1.473
LK hibrid Sremac ove godine razvalio,po velicini klipova i po tankom cokovu ubedljivo najbolji,veceras smo malo obrali uvratine,spremamo za berbu,klip nema da je mali to sve kao balvani.Bice slika iz berbe ove godine.

zvonimir 60

Član
Učlanjen(a)
26 Dec 2017
Poruka
214
Evo da napisem i ja koju rec o lk hibridima ,prosle 2018 sejali smo deliju i razocarali kao nikad do sada necu ga sejati i gratis da mi ponude,stablo visako oko 3m ,klip kezub ne lici ni nasta za vlagu bolje da i ne pisem jer mi necete verovati ovro sam ga poslednjeg u ataru oko 10 novembr sa vlagom od19 posto ,a 12 novembra sam ovro postni kukuruz neki sinzentin fao 260 sa 15,5posto vlage i boljim prinosom , za nepoverovat ali istinito iskustvo.

Vrh