ljuta paprika

paprika mi je nikla pre nekih 7 dana, mogu li da je preko dana iznosim na sunce? trenutno mi stoji u malom plasteniku u letnjoj kuhinji, gde nema bas mnogo svetla.
 
Pa bilo bi pozeljno ako si kod kuce stalno da bi mogao da je sklonis u slucaju promane vremena ,mada ovakav mali plastenik mozes napraviti negde napolju u zavetrini posto ne predvidjaju neko znacajnije zahladjenje ali vreme je takvo da u toku jednog dana mogu da se promene sva 4 godisnja doba pogotovu na severu backe :cao:
 
Ajd da malo oživimo proizvodnju ljute i slatke paprike za mljevenje.Dal je tko sadio hiros i palatos Mađarske hibride f1,kakva su mu iskustva,i sl.....
 
Juce za sebe posejah nesto ljute crvene paprike. Nije hibridna, al cisto hocu da probam. Prosle godine od kolege sam dobio plodove zvanicno po Ginisu najnajljuce papricice na svetu, i pojeo ih mesto da sam ostavio seme za setvu ove godine. Sorta se zvala KAROLINA. Ja obozavam ljuto, a ona je ljuta zestokooo.:ppozdrav:
 
Koju sortu preporučujete ,mislim na ljute paprike, za sušenje,a kasnije bih je i mleo u prah..kao začin.
 
Može li neko da napiše proceduru sušenja ljute paprike?
Skoro svake godine imam problem sa sušenjem,tačnije u toku sušenja paprika trune.
Nanižem je na konac(venac) i držim pod šupom.Probao sam i na suncu i opet isto.
Količina je za ličnu upotrebu(svinjokolj) al opet me nervira truljenje.
Bar 50% bacim,nekad i više.
 
Može li neko da napiše proceduru sušenja ljute paprike?
Skoro svake godine imam problem sa sušenjem,tačnije u toku sušenja paprika trune.
Nanižem je na konac(venac) i držim pod šupom.Probao sam i na suncu i opet isto.
Količina je za ličnu upotrebu(svinjokolj) al opet me nervira truljenje.
Bar 50% bacim,nekad i više.

Pa nemoze paprika da se u jesen osusi prirodnim putem, nosi te nanizane vence kod nekog poznznika pekara da je osusi u pekarskoj peci, samo pazi da ne "pregori" jer ce izgubiti boju i bice zuckasta.
 
Nazad
Vrh