Lindner

To je po meni jako skupo. Gledao sam ih na sajmu. Vise mi deluju da su egzotika u svetu traktora i da posedovanje Lindnera za vlasnika treba da predstavlja neko licno ostvarenje, a ne samo traktor kao korisnu alatku.
 
Po tebi je onda svaki traktor koji prevazilazi rusa i imt a egzotika,sta drugo da kazem:ppozdrav: mada mozda ima i istine u tome sto ti kazes tj. ima sigurno ali dobro to je vec druga tema.
Po meni pravi su konkurent za ove zelenbace sa superiornim,sad vec preduvanim cenama.
 
Naravno da ne. Kroz moje postove videces da ne favorizujem ni jednog proizvodjaca.
Treba imati u vidu sledece stvari. To je traktor malih serija, male godisnje prodaje. Kasniji servisi i delovi mogu da budu problem zbog specificnosti delova. Cena je po meni jaka. Ja licno da bih se opredelio za njega treba da bude jeftiniji od NH, Case, Claas, MF itd. Da bih bio spreman na rizik koji nosi posedovanje takvog traktora.
 
Svako ima svoje misljnje,moje jeste da je odnos cena dobiveno skroz ok,ko se ne slaze naravno da ima pravo da misli drugacije.Kolko sam ja danas obisao sajam i raspitivao se jeste jeftiniji od 3 marke koje si pomenuo.
 
Nisam bio u njemu ali sa slika i snimaka traktor je odlican,i oprema mu je jaka ali nazalost to sve vuce jaku cenu.I ako nije tema bio sam u claas-u ares neki od 130ks,odusevljen sam,da li neko zna njegovu cenu.
 
@igordulic
Mislim da planira da vuče 4-braznog regenta i spremač 5 metara...

Što se tiče cene, izašao ga je 55 k ali uz neku kompenzaciju (dao je jednu 103 + doplata)....

Kao što je neko napisao na sajmu mu je osnovna oprema 56 000 a u full opremi sa prednjom hidraulikom i prednjom kašikom mu je cena 68 000...

Da li se ovakav traktor isplati ili ne suvišno je diskutovati, a da je mašina, mašina je. E sada većini nas je on nedostupan... Logika kod kupovine ovakvog traktora je da ti radiš u njemu, a ne da daš radniku da tera...
 
Kod nas je jako mala iskoristljivost prednje hidraulike i kardana,ali kao traktor koji bi bio univerzalan,za farmu bi na primer bio idealan,cak za razliku od ostalih prednja hidraulika i kardan nisu preterano skupi 4000e a utovarivac je verovatnoonda oko 8 onda.
Logika je ta da imas traktor koji moze sve da radi i sa bogatim nivoom opreme,a sad vecina ovih jacih ratara ima skupocene traktore(tu mislim na ove precenjene jd,fendt itd.) a retko koji uspe da ih vozi,dok su danoocno radili sa imt om ili rusevima oni su terali a sad kada su uspeli nesto da steknu sad nemaje vremena .
Mada ovaj lidner kako je mocan meni bi ga zao bilo uterati u stajnjak jer traktor koji ima utovarivac i s kojim se cisti i radi svaki dan ne mozes ti svaki dan prati i lickati.
 
Evo malo da osvezimo temu sa kojom slicicom:
dsc04338n.jpg


dsc04337ll.jpg

dsc04335r.jpg
 
Gledam sad malo cene na internetu za polovan lidner 124 dosta su papreni cak sto vise cena bas jaka,i to nisam na leteo ni na jednog da je ispod 50hilj...

Evo u zelenoj boji,bolja je nego crvena.
20090901_225902_lindner-geotrac.jpg



Danas sam pricao sa firmom i nisam bio dobro uveren,pisao sam o ceni na prethodnim stranicama jos prosle godine na sajmu,cena za ovaj traktor je 56000 u osnovnoj opremi....znaci kad se nakaci sve zivo(kardan,hidrulik,ogibljenje itd) ode cena blize 70 hilj naravno +pdv...Valjda je toliko i kvalitetan s obzirom na cenu,i s obzirom na cene polovnih..
 
Poslednja izmena:
Pa mozes John Deere kupiti za te pare, a on se pokazao u Srbiji. Mislim da je stvarno paprena cena za nepokazanu marku, zato su valjda i tako retki.
 
Pa jd je tek skup,on je blize 70 bez icega,stavis,kompresor,tls,hidrulik kardan,80 ko od sale...I kod njega ima raznih mana,znam par ljudi sto rade vece povrsine i presli na druge marke,nije ni on kao nekad.
 
Pa mozes John Deere kupiti za te pare, a on se pokazao u Srbiji. Mislim da je stvarno paprena cena za nepokazanu marku, zato su valjda i tako retki.

Za lindner se nemože reći da je nedokazana marka već prije da se radi o manje zastupljenim traktorima, a problem s njegovom cijenom je u tome što se kod njegove izrade koriste najbolje komponente koje se mogu kupiti na slobodnom tržištu tj. motori perkins, ZF mjenjači i prednji pogon, bosch/danfoss hidraulika itd. a inače se radi o firmi koja je kao jedna od rijetikih ostala kao nezavisni proizvođač u vlasništvu jedne familije (kao što je nekad bio schluter, fendt itd.) i kao takva ima manje kapacitete proizvodnje od velikih konglomerata kao što su AGCO grupa, CNH grupa, JD itd.

prije godinu dana se kod nas prodavao jedan za 18 300 eura da bi tome modelu u austriji cijena bila dvostruko veća i kako sam čuo da je na kraju i završio u austriji

http://webcache.googleusercontent.c...5-god-oglas-2823330+&cd=9&hl=hr&ct=clnk&gl=hr
 
Malo je problem sto oni kao da ne zele da osvoje trziste i da stancaje masine u nekom extremnom broju,ono tipa ko moze kupice ko ne opusteno,dok kad kupis jd,claas ili ne bitno komsije kazu auuu a ovo ne znaju ni da procitaju :D ali sve je stvar ukusa,i svelo se na to da i brendirane marke i poznate cesto znaaju da zafrknu,no to je vec neka druga tema.
 
Lepo ja kazem. Egzotika. Ja verujem da je odlican traktor, ali me jako plasi odrzavanje i servis. Za agco, chn deo nikad nece biti problem.
Ima dva pristupa odabiru traktora. Da li ga kupujem da odradi neku operaciju na njivi uz sto nize troskove po ha i uz sagledavanje pocetne cene i odrzavanja ILI da budem drugaciji od drugih. Spadam u prvu grupu, ali i drugu postujem jer naravno svi smo drugciji i nemamo iste prioritete.
 
Nazad
Vrh