Licitacija trupaca

Ima isto.
Makar ja mislim, da se najskuplja roba kupuje više zbog reklame.
Jer kupac, koji uzme najskuplji trupac, obično uzme i masu običnih.
Svi će znat, da kupuje najbolju i najskuplju robu, makar je 99% uzeo po prosećnoj ceni.
Bilo kako, mislim da se to svima isplati, i ti što dobe manje para dobe više nego od lokalnih otkupljivača.
A i vidi se na jednom mestu izbor i ponuda te kvaliteta.
esto se desi, da neka vrsta drva postigne visoku cenu i onda ju sledeće godine pripreme par puta više, neg je potraživanje.

To ti je ko one tune u Japanu.
Taj, što kupi tunu za milijon $, prodat će ju po običnoj ceni.
A obzirom na medijsku pokrivenost te priče, bude svud prisutan tih par dana.
Što bi na tržištu reklame velićine Japana sigurno koštalo nekoliko puta toliko.
 
Ovde je prosle godine cijena hrasta otisla u nebesa kad je Si Dji dao direktivu da Kinezi ne nose pare kuci nego da kupuju sirovine u svijete bilo koje vrste .Bukvalno tako je naredjeno.
Ovde su kupovali hrastove trupce po obicnim pilanama , Kinezi donosili kes u torbama i gurali neispilane trupce u brodske kontejnere . Od avgusta je stalo i cijena se vratila.
 
Kolega ima bratića u Kanadi u B. Kolumbiji.
Ima manju pilanu, radi male serije, to još preživi, sve veće je propalo zbog Kineza.

Kinezi kupe drvo u šumi i voze sve sa svim, sa granama, ilšćem..
Roba ima svoju kalkulaciju, a otpad im isto tako nosi dobit, od izvlaćenje raznih biljnih ulja dalje.
 
Gde se koriste ti trupci? Namestaj, ili nesto drugo? Kod nas ima ekipa koje vade foslini hrast iz dunava, tu su cene astronomske kad se uradi namestaj.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Ovo sto su Kinezi kupovali nije uopste namjenjeno za bilo kakvu hitnu proizvodnju nego samo da se pare uloze u trajne sirovine i sacuvaju od inflacije i da se ne unose u Kinu .
 
Mislim kako su tu ipak previsoke cene da bi bile Kinezima interesantne u tu svrhu.
 
Ono je bila jelovina, normalna klasa. Ali vozili su sve, da su kući od otpada izvukli sve što se može.

Isto recimo u Walesu klanica kolje 8.000 janjadi dnevno. Sva se ta janjad ošiša, meso je za lokalno, dok ide sve što je u životinji (bukvalno i sadržaj creva) u zamrzivanje i u Kinu.
Zbog bolesnih ograničenja zaštite okoline, mogu si predstavljat ako je klanica sretna da za to nešto naplati, umesto da bi plaćala visoke cene za odvooz i uništenje.

To uzrokuje i prevoženje žive stoke svetom, iako bi bilo puno jednostavnije i jeftinije vozit samo meso.
 
Promena datuma ogleda za javnost na 15.3., ako ko planira da bi stao u prolazu.
 
Počele dolazit informacije o rezultatima.
Ove godine bez velikih brojki.
Kažu stari kupci, da je i roba bila malo slabijeg kvaliteta.
Gorski javor opet pobednik, ali niža cena, 14.960 € za kubik,
rekord smreka, 1.530 € kubik, trupac imao 6 kubika.

Polako se to sređuje i skoro bude izveštaj s više detajla.
 
Kako se razlikuje smreka i jela najlakse ? Imam dva stabla ogromna u dvoristu sad dal su jele ili smreke ? Stari posadio kad je bio klinac . Bilo ih 3 i 6 nekih borova . Jednu slomio vjetar a borove isjekli davno .
Vise su od kuce na sprat dosta . Mislim da su smreke.
 
момо слаб си ти босанац кад се у букве не разумеш
 
Kako se razlikuje smreka i jela najlakse ? Imam dva stabla ogromna u dvoristu sad dal su jele ili smreke ? Stari posadio kad je bio klinac . Bilo ih 3 i 6 nekih borova . Jednu slomio vjetar a borove isjekli davno .
Vise su od kuce na sprat dosta . Mislim da su smreke.
Jela ima na poledjini cetina dve bele linije(stominih otvora),jeline cetine ne bodu kao smrcine nisu yasiljene na vrhu. Kada se sa smrcine grancice poskidaju cetine bude rapava kao turpija,kod jele nije tako. Jeline sisarke nikad necete naci ispod drveta jer se rapadnu jos na drvetu... Verovatno je to kod tebe u pitanju smrca ili duglazija, jela ne trpi mnogo male nadmorske visine i suvu sredinu. i kod jele na grancici su cetine rascesljane leco i desno od grancice a kod smrce nisu ako me razumes. Ako bas zelis da znas sta je slikaj pa cu ti reci moye da se desi da je i panciceva omorika itd...
 
Jeline sisarke su okrenute na gore a smrcine su okrenute nadole, tako je najlakse raspoznati.
 
Video od ove godine.
Taj momak je tu jako popularan, pogotovo među klincima, inače se bavi navigacijama, a puno snima promo video materiale. Ima na sajmu štand sa majicama, kapama itd. i tamo su uvijek redovi roditelja sa decom,kojima moraju kupit bar nešto.

 
Nazad
Vrh