LG hibridi kukuruza i suncokreta

Jos jedna stvar koja me zanima kada je Helen u pitanju ove godine ne bi sve u silazu pa kakav je kada se bere u klipu tj kakvi su mu prinosi posto ne zna se kakva ce godina biti kako ce se pokazati na razlicitim parcelama za klip bi brao ono gdje bude najbolji a ostalo gdje je salbij bi silirao.E sada vasi prijedlozi da li da sijem Helen ili neki drugi hibrid.Takode me omamila reklama agrimax hibrida Duna ali vidim da nesto nisu zadovoljni s njom.Vasi prijedlozi sta i kao da radim posto se ovim poslom bavim neke 3 godine ????
 
Ovogodisnji ogled Lg hibrida...Kasna setva,bilo je problema i sa plavljenjem njive u dva navrata,ali uspeli su nekako da se izvuku...Sejano po 8 redova od svakog hibrida-gustina od 19 do 23.5,u zavisnosti od Fao grupe i preporuke promotera.Napomenuo bih da je 34.75(srednja tabla) u ranom porastu bio najnapredniji,kao da je sejan bar 10 dana ranije,ali je sada ostao najnizi...po recima promotera Gorana Vujkova,to je njegova odlika.izvestavacu vas s'vremena na vreme o zapazanjima...
Ps:Skroz desna tabla koja stoji na zemlji je rezultat necije pakosti,sinoc su sve table bile cele,a danas kao sto vidite. (tabla pocepana na dva dela,a kolac odnet)
293vitd.jpg
 
@srdjan7
Imas li antissa u ogledu?
Roberte-Antissa nema,jer je on vise namenjen za silazu,a kod nas ona slabo ide,pa je tako odluka pala...ako ne gresim,mislim da su mi tako napomenuli za silazu je ekstra,da zna da izraste i 3.5 metra...ogranicavajuci faktor je bila i parcela koja povrsinom nije mogla zadovoljiti ogled sa 10 hibrida,ali bice valjda prilike i za tako nesto...
 
Poslednja izmena:
Nesekiraj se,3475 jeste nizi hibrid......
ja imam i 3350,poludeo nacisto,tera i 4 klip.......(mada nema ot toga nista)
Ma ne sekiram se,prioritet je da da dobar rod,a masa mi nije bitna-samo se kombajn vise znoji...3350 je prvi sa leva,i njega je najvise voda davila,i to 4-5 dan kako je bilo posejano,kopanjem do kanala uspeli smo spasiti 80% sklopa,ali ipak tri reda do medje su stradala u duzini oko 30 metara,pa je to kasnije dosejano sejacicom tipa"upucavanje zrna palcem na stopu" I dodao bih da ogled nije prskan,tako da ga mozemo nazvati I Organic u neku ruku.

- - - - - - - - - -

Iz mravlje perspektive mozda i ima 3.5m:osmeh:
Tako mi rece Goran juce,i za silazu i za branje,a i zbog same grupe zrenja koji je Antiss(650),nije nam odgovarao zbog verovatno velike vlage u vrsaju...
 
Drugi put kad radis ogled i ako te svarno zanima prava slika gledaj da prva 4 reda upucas neki drugi hibrid,zbog komsija koji moze da ti oprska i zezne 1 i 2 red,a i zbog toga sto pretezno prva dva reda uvek budu slabija(nedostatak djubriva i slicno,ja inace posejem 8 redi,napravim krug kombajnom,.iskipujem i onda pocinje ogled,tako sad radim i suncokret

- - - - - - - - - -

Imao sam antis famozne 2012........3.5metra nema sigurno,nije kadar da nagura......
 
Za sejanje do medje si mahom u pravu,ali posto ima 8 redova od svakoga,a vrse 6-to redni adapter,svakako ta dva reda ce ostati za kasnije,kada se merenje obavi,a i komsija medjas je veoma savestan covek koji veoma pazi na to,tako da nece biti vecih odstupanja,a pre dve godine je izvezen stajnjak,obilno nadjubreno,tako da nek mu je Bog u pomoci samo.a "famoznu 2012" ne zelim da pominjem,nikad vise u kukuruz nismo ulozili,i nikad manje navrsili...Poncho-koji je,ruku na srce fantastican hibrid,dao tada 500 kg po kj...daleko bilo-ne ponovilo se...
 
Jedan od boljih ogleda i hibrida koje sam video ove godine,njiva se radi domacinski,dobija stajnjak i djubriva u maximalnim dozama svake godine bez stednje.
imag0925.jpg

imag0927.jpg

imag0929.jpg

imag0930.jpg
 
Nazad
Vrh