LG hibridi kukuruza i suncokreta

ddragan,ali sta da radim ? jer kolega je tri dana pre mene sejao ( ja sam mu sejao,moja sejacica ) i ista situacija
dok lg agrister kukuruz imam jos uvek za kuvanje a sejan je dva dana posle suncokreta !
sta je to sa lg semenom ???

- - - - - - - - - -

da ti kazem da i kod mene dignut pritisak od njih u jednoj vreci 35-ce pola semena bilo plavo a pola crno nisu ga zaprasili dobro niko je i osto ali ako bude slabiji od neome ima da batalim Lg

ma ja sam uzeo lg posto je bilo u slobodnoj prodaji a mogao je da se prska sa pulsarom !
inace to sto se tice zrna nisam primetio !
 
Nisam sejao LG kukuruz tako da nemam pojma kakav je.Sto se tice suncokreta 2010 je LG imao ubedljivo najjace prinose(bar kod mene).Ove i prosle godine ima manje prinose od Singente,ne nesto mnogo ali su manji (verovatno zbog tih praznih zrna).
 
danas obisao kukuruz i suncokret - LG seme,sareno ! kao da sam preskako sejanje i naknadno dosejavao :zli:

- - - - - - - - - -

da li je neko ovrsio lg suncokret ? kakav je prinos ?
kolega iz firme koji je sejao lg 56.58 cl imao je prinos oko 1300 kg/kj, aljuspica-sturog zrna po celpj njivi-crnelo se od toga !
:zli:
 
juce ovrsio lg suncokret, prinos bunker od zmaja 142 po kj.oterao na vagu prosek 750 kg-bunker ! jako puno praznih-sturih zrna koje daju masu na oko ali bez kilaze !!!!:zli: zvao promotera koji mi je prodao seme i cak me izvredjao preko telefona !
zakljucak je sledeci - ni lg ni suncokret nece skoro u moje njive !!!! nazalost to nije seme od suncokreta vec od :zli:
 
juce bio na obracun za suncokret i cujem da kod nas u Vrscu je svima LG debelo podbacio,danas mi dolazi covek iz njihove semenske kuce ! da jos cujem i od njega sta ce da mi kaze ! ali svodi se da to seme nece skoro u moje njive ! to nije seme vec :zli:

- - - - - - - - - -

bio mi juce covek iz semenske kuce,posle obilaska njiva svelo se na to da je rod podbacio zbog klime u Africi i ostalih nus produkta ! po obicaju oni nisu krivi ,nego polozaj njive !:off_topic::sjasi::zli:
 
Danas kod Urosa u emisiji pokazali katalog za 2014god. Najavljuju nove CL hibride suncokreta i ako sam dobro razumeo nove herbicide za njih.
 
ja sam sejao 2012 al posto je godina bila uzas i posto je sve podbacilo i on je tako da ti nemogu reci nista konkretno
 
Prosle godine,gledajuci ogledna polja kukuruza pored puteva,bas mi se svideo LG.Kako se krecu cene setvene jedinice ovog hibrida?
 
Oko 4600 din setvena jedinica. Sejao sam ja antis prošle godine i bilo je dosta plesnivog klipa , vise mi se svida poncho i 30681 .
 
Prosle godine,gledajuci ogledna polja kukuruza pored puteva,bas mi se svideo LG.Kako se krecu cene setvene jedinice ovog hibrida?
od 4300din do 4700 din imaju dobre hibride i za vrsidbu i za branje beracem

- - - - - - - - - -

Jel sejao jos ko antiss-a sem Lala iz Banata?
Interesuju me utisci o njemu.

sejao sam ja i za vrsidbu i za branje beracem izuzetan hibrid mozes doci videti kad budem krunio a ako te interesuje na pp mi se javi za seme
 
Godinama sejem Agrister, konstantan hibriid. 35.35 hoce da omane. 30.491 e taj prosle godine se bas dobro pokazao tako da cu ga imati i ove godine dosta samo mana je sto je visok strasno. Klip zna da bude na visini jedno pola metra vise od skroz podignutog adaptera 142ke. Ali zna da baci i po dva klipa ako pokisne kada treba.
 
jel sejao neko LG suncokret LG5658CL i LG5658CL,kako su se pokazali.

Sejao sam oba ha ha.....Nije los mada mi se cini da je 5663 cl bolji. Za oba je mana da je lako zrno i prazno u sredini glave.

- - - - - - - - - -

jel sejao neko LG suncokret LG5658CL i LG5658CL,kako su se pokazali.

Sejao sam oba ha ha.....Nije los mada mi se cini da je 5663 cl bolji. Za oba je mana da je lako zrno i prazno u sredini glave.
 
Sijem kukuruz iskljucivo za silazu.Ove godine sam sijeo AS160 nije bio los,dok je bilo vlage odlicno je napredovao ali kada je zagustilo i on je stao.Kada smo ga zeli stabljika je bila dobra ali udio zrna je bio mali.Zanima me kako se pokazao LG Helen da li je kod njega ista stvar ili on dobro podnosi susu.Dubrim stajskim dubretom plus u kada sijem dodajem u sijacicu a tu je i foliarna prehrana mislim da mu hrane nije manjkalo.
 
Nazad
Vrh