Leptirići po kukuruzu koji je uskladišten u klipu

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.032
Imam u čardaku kukuruz u klipu. Čardak nije skroz pun, ima ga otprilike 2/3. Hteo sam da sačekam do avgusta sa krunjenjem dok budem načisto da li će biti nešto novog ili ga neće biti ništa. Vrućine su i ćale je navalio da prskam protiv leptirice taj klip u čardaku. (Kupio je već Actellic.) Sad mene interesuje ima li uopšte smisla to prskati kad taj insekticid deluje gasno a u čardaku je promaja i to će brzo izvetriti. Ja mogu oprskati letve spolja, mogu i ući u čardak i oprskati klip od gore, ali da li će taj insekticid sići i u dublje slojeve ka dnu čardaka? Ovako se ne vide leptirice, ali s' obzirom na temperature očekujem da će se pojaviti. Znači, da li sada prskati ovako kako sam opisao ili sačekati da se okruni pa poprskati zrno u prikolici (to što ću ostaviti za naše potrebe) i prikolicu pokriti najlonom?

ljubek

Član
Učlanjen(a)
18 Okt 2009
Poruka
1.731
Oprskaj preventivno ali uzmi lednji atomizer i obidji oko cardaka.Sigurno je sigurno.
Ako mislis kruniti onda u prikolicu i fostoksin nema bolje resenje..

zombie_666

Član
Učlanjen(a)
29 Apr 2010
Poruka
5.760
Ja sam prskao ledjnim atomizerom, imam čardak prečnika 4m i visine 6m, odradi posao odlično jer sledećeg dana vidim mrtve leptirice ispod čardaka.

nesko2563

Član
Učlanjen(a)
17 Apr 2012
Poruka
3.094
Meni se dobro pokazalo da kako ubacim koju tonu u cardak tako da prskam etiolom. Jesenas tako radio pa se sve cudim kako nema leptirica sad.

mali paor

Član
Učlanjen(a)
22 Jan 2012
Poruka
658
Kolege, zna li neko gde se mogu kupiti fotoksin tablete? Pojavio se zizak u kukuruzu koji je upakovan u dzambo vrece pa ga sad moram necim potamaniti. Zvao sam par apoteka u zr i nisam nasao, imate li neku ideju ili kontakt kod koga bih mogao poruciti?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

sinisa1979

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2010
Poruka
5.683
Mani se te otrovštine! Uzmi K-obiol i pofajtaj kukuruz od gore a kasnije pokrij sa ceradom ili bilo čime... Ima da ih nema.

Vrh