Lemken

Moraću da se ispravim, napravio sam previd. Ako su poluge i toplink paralelni, dužina priključka ne povećava silu na hidraulik, ali kako toplink stoji ukoso u odnosu na poluge, ipak dužina priključka utiče na opterećenje hidraulika.
 
Hteo da kazem da iako hidraulika po specifikaciji podizne moci na krajevima poluga treba da moze da podigne plug ali u stvarnosti ni jedan santimetar, tj. da na podiznu moc hidraulike (in)direktno utice i duzina prikljucne alatke.
Pa naravno da dužina oruđa utiče na hidrauliku! Zato sam i napisao, jer sam se i sam iznenadio, da Rajka S može podići 4 brazde ravnjaka Vogela a da yto 120ks ne može podići kratku tanjiraču koja je teška 2.4t.
 
Paniram da kupim lemken 090 pa me zanima koji dubinski tocak je bolji ovaj sto se na kraju grede zasrafljuje ili sto stoji na sredini grede?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Jel zna neko da je neki lemken opal ispravan na prodaju po mogucnosti 2+1

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
I ja postao ponosan lemkenas
7383362cc935c4c413c538b72d2acd5d.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Treba mi pomoc,sa plugom sam dobio i neke konusne plocice,jel to te plocice sluze za smaljivanje radnog zahvata? Gde se to montira?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Da te konusne plocice sluze za promjenu radnog zahvata , zavisno kako ih okrenes smanjujes ili povecavas radni zahvat idu izmedju glave pluga i nosaca , moraju se odviti vijci pa to ugurati , treba da bude slicovano. Skini katalog sa interneta ili uputstvo tamo to imas na slikama.
 
Brazde 40+ oranje kao oranje lepo izgleda ali razori na uvratinama vrat slomiti ako se poslednji prohod ne potplici ili ako je vario skupiti ga na min.
 
Ja sam ove godine prvi put koristio vogel 4 brazde sa vario klipom. Definitivno mi je to sledeća investicija. Ne mora vogel ali vario mora biti. Nisam video u poljoprivredi da jedan klip može toliko unaprediti posao poput oranja.
 
Hteo bi da farbam plug lemken,jel zna neko sifru za boju?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
[mention]geci [/mention]Ako si odlucio da farbas onda u nekoj farbari gde ti mogu napraviti boju, mada mozes i kvalitetnijim color sprejom al’ ce te izaci skuplje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh