Lemken

Ma moze biti skupljen,al 4 su 4 brazde,treba izgurati tu kubikazu zemlje,3 za njega pun sut.
 
Ne razumem ili me nisu učili u školi.
Ako hvata na dubinu od 30 cm 4x25 cm ili 3x 33 cm (onaj 1 cm zbog preglednijeg pisanja nije uračunat)zar nije ista kubikaža u pitanju?
 
Kazem opet jedna brazda vise je teze,imas jos jedan pretpluznjak,raonik,dasku...sve to ide na otpor,jos ako su uslovi gadni...
 
Dobar plug, imao sam prilike da radim sa europal 9 sa 6 brazdi i mogu vam reći da ide ekstra radi i lepo slaže, jedina mana po meni je okretanje pluga, hoće točak da češe zemlju i treba voditi računa kad ga okrećeš ponaročito kad je blato pošto traktor propada a što se tiče jačine pluga tu mu skidam kapu iako na oko neizgleda ništa bolje od konkurencije.Za dve nedelje oranja sam pokidao samo jedan sigurnosni šraf od 14mm i to u uvratinama (zapeo panj) dok su kolege sa regentom (5 brazdi) i vogelom (6 brazdi) se namenjali šrafova podosta, sav se vije kad gledam iz kabine ali nigde nepuca a orali smo za repu 35-40cm a repišta razoravali na 30cm.Ovo su neka moja zapažanja za to kratko vreme rada sa njim a cena je takva kakva je ako ima posla za njega nije problem mada je nama i vogel i regent sasvim dobar.
 
Niste u pravu da je Lemken duplo skuplji od bilo koje druge marke... Pa Regent vario košta od 16 k pa naviše, Vogel je sigurno oko 15.ak... A Kverneland je u klasi lemkena po ceni...
 
Niste u pravu da je Lemken duplo skuplji od bilo koje druge marke... Pa Regent vario košta od 16 k pa naviše, Vogel je sigurno oko 15.ak... A Kverneland je u klasi lemkena po ceni...


hmmm hmm hmmm kad bolje razmislim u pravu si. Burazer je kupio ove godine trobrazdnog Vario Regenta Titan 140 i platio ga je ( nesecam se tacno ) oko 12k - 12.5 + pdv. Greda je ista kao na ovom Lemkenu 120 x 120. Ali nema crtalo, nema transportni tocak, nema memorijski cilindar i nema 4 glavu. Kada bi sve to dodao ne bi bio puno jeftiniji od ovog Lemkena koji je bio 19.800 + pdv
 
Kod mene su u selu ovo godine stigla 2 Regenta oba vario prvi oznake titan 120, a drugi titan 140 (oba četvorobrazni) prvi plaćen 16k drugi 17, i jedan kverneland ls 100 koji nije vario plaćen 20k (za kverneland ima slika u temi)... Cene svih plugova su SA PDV-om.

Ako je čovek kupio nek mu je sa srećom, a pošto ima zahvat od 22 pa do 55 lako će ga uštelovati, a i u najgorem slučaju skine jednu brazdu i to je to... A i u slučaju da menja traktor, nemora plug...
 
Svako ima svoj rezon. Kad se razmisli, daleko vise na kvalitet obrade utice plug, nego agregat (traktor) koji ga vuce (cak je svejedno da li je mtz ili fendt). Ako je covek imao para i zeleo takav plug, neka mu koristi i sa uspehom ore godinama.
Takodje smo zaboravili, faktor licnog zadovoljstva. Neko voli dobar traktor, nego plug, nekome je vazno samo da je uzorano :)
 
Kolege ja iskreno mislim da svako od nas na forumu ima zelju za boljim plugom(vogel,lemken,kvenerland) ne treba se raspravljati sta je skupoa sta nije covek imao para za takav plug i mislim da ce ga zluziti do groba.Vecina nas ore sa plugovima od 30 i kusur godina i jos cemo dugo orati sa takvima,ja licno zelim mnoooogooooo uzoranih hektara za vlasnika ovo prelepog pluga
 
svaka cast coveku,plug je extra,ali ljudi 24k eura,ogromne pare za ovakvu godinu koja nas je skoro satrala sa zemljom u finansijskom smislu..za mene ce onaj vogel polovan ili regent od 4 000 e uzorati isto kao i ovaj,malo cu se vise napatiti bez varia i svega ali opet..a ostalih 20 000 bi ulozio u lokal ili manji stan u grad i pod kiriju..svaka cast coveku na hrabrosti dati toliki novac za plug..
 
svaka cast coveku,plug je extra,ali ljudi 24k eura,ogromne pare za ovakvu godinu koja nas je skoro satrala sa zemljom u finansijskom smislu..za mene ce onaj vogel polovan ili regent od 4 000 e uzorati isto kao i ovaj,malo cu se vise napatiti bez varia i svega ali opet..a ostalih 20 000 bi ulozio u lokal ili manji stan u grad i pod kiriju..svaka cast coveku na hrabrosti dati toliki novac za plug..

100 ljudu, 100 ćudi...

Čovek verovatno radi veću površinu zemlje, a i uvek postoji opcija kredita...
 
Ja ga se nemogu nagledat .Pogotovo onaj vario sistem poluga damije prokljuvit kako radi.Komplikovaniji nisam vidio .Izgleda da je klip fiksiran na zadnjm kraju...
 
Nazad
Vrh