Leđna prskalica na baterije

Ako ste na nesto ovako mislili :
ovo pise u uputsvu na engleskom i ...
Pise da je 16 lit ali ima do vrha podeoke 20 lit , baterija 12 v 8 ah, potencimetar, pistolj sa 4 razlicita prikljucka /dizne/ punjac , moze i rucno prskanje i akumlatorsko , pise da baterija drzi oko 4-5 h,
OVO pise prodavac :
Pumpe su zapremine 16l
Radi na akomulator i na rucno pumpanje
Pumpa ima svoj potenciometar za jacinu mlaza
Od 8 do 10 sati rada moze da izdrzi akomulator
Uz pumpu ide punjac
Pumpa baca mlaz od 5 do 8 metara
4 nastavka za mlazeve ima
Garancija 3meseca
-----------
marka se vidi na slici ,da ne bude reklama
ja platio 3400.00 + prevoz 600
.00 /aks/::novac::
i to pise negde da je NEMACKA proizvodnja, ali ne izgleda bas tako ,
uputsvo je na Bugarskom,Makedonkom ,Albanskom, Engleskom
i kao garancija 24 meseca, /samo neznam gde/mozda u Bugarskoj
posle probe sa vodom , sipao 10 lit sa duplom diznom , izduvao /maglu/ za nekih 15-20 minuta,. lepo rasipa i na ostalim diznama/4/.
-----
Kako vidim problem ce biti posle nekoliko meseci ako izdrzi , sa delovima ako nesto vrisne ,delova ima na aliexpresu ,samo, .
mozda i gresim -dobro bi bilo da gresim . ima i skupljih u prodavnicama ali delovi su svugde problem..
toliko od mene vise neznam sada stigla neki dan .:pcelac::
 
ima dečkom iz Odzaka Nikola Bomeštar potražiga na facebooku kod njega je 3500,kod njega je punjač 600 din i baterija isto toliko a trazilisu na fejsu neki prodavci 1500 ja već bionaručio prskalicukad sam pito za cenupunjača
 
Cini mi se da je pritisak isti kao obicna prskalica na drukanje. Mnogo je lakse raditi sa ovom jer nema pumpanja, sve ostalo je isto kao i obicna
 
@milos bota@
svetle mi stalno crvena i zelena lampica ,treba tako ili

i to je dobro resenje, mozda je jeftinije tako i ima delova onda za menjanje.
I kod mene isto svetle sve tri lampice, kad je stavim na punjac na njemu jedno vreme sijala crvena pa onda zelena lampica, na upustvu ne pise nista o punjenju... AGM je u pitanju, 4500din sa dve godine garancije.
 
Imam AGM i beker, potpuno iste samo sto je beker veca zapremina. Punjac isti, nastavci isti, verovatno i motor isti. AGM kod nas 4100, znaci za 800 din dobijes dve godine garancine
 
Sto se tice punjenja baterije, u upustvu kaze da se normalno puni 8-10 sati, osim u slucaju nove baterije, tada punjenje traje najmanje 18 sati (isti princip za prva 3-5 punjenja). Kada se stavi na punjac svetlece samo crvena lampa, kada se upali i zelena treba nastaviti punjenje jos minimum 3 sata.
Normalna je pojava da se punjac malo ugreje tokom punjenja.
 
Sto se tice punjenja baterije, u upustvu kaze da se normalno puni 8-10 sati, osim u slucaju nove baterije, tada punjenje traje najmanje 18 sati (isti princip za prva 3-5 punjenja). Kada se stavi na punjac svetlece samo crvena lampa, kada se upali i zelena treba nastaviti punjenje jos minimum 3 sata.
Normalna je pojava da se punjac malo ugreje tokom punjenja.
 
Imam je 3 godine radi bez greske, posle svakog prskanja isperem cistom vodom baterju punim kad pocne da svetli jedna lampica,i zimi mora da bude u toplo da ne bude izlozena vecem mrazu to je kod mene odrzavanje . ma za te pare su odlicne///////
 
Da malo oživim temu.
Imam jako male potrebe za prskalicom pa sam malo pogledao po internetu za leđne akumulatorske. Koliko vidim postoje one jeftinije (oko 350-400 kn, odnosno 50-ak eura) i malo skuplje (750 - 900 kn iliti 100 - 130 eura). One još skuplje me ne zanimaju, jer su mi neisplative.
Kod navedenih me zanimaju vaša iskustva i opravdava li kvaliteta cijenu ovih malo skupljih.

Nekoliko jeftinijih:

Nekoliko malo skupljih:

Ova izgleda da može na ručni i akumulatorski pogon.

Za svaki komentar i prijedlog sam jako zahvalan.
 
Ja imam AGM 16 MB to Vilager.
Zadovoljon sam.

Samo ne znam kada se puni da li treba da na punjacu svetli crveno I kada se napuni da svetli zeleno I da li tada treba prekuniti punjnje. Ili treba da punim 10 sati kakosu ovde neki pisali.

Inace na prskalici na sredini ona dva kruga uvek mi svetle oba zeleno I crveno istovremeno. To znaci da je baterija napola. Nikad mi ne svetli samo zeleno.
 
Nazad
Vrh