KWS hibridi

Ja sam ga imao na dva tipa zemljista, na aluvijalnom tj recni nanos je bio mogu reci dobar odokativno po prikolicama i skladistu izmedju 3,5-4t/ha (P0216 bio tu dve njive dalje i za nijansu bolji mozda nekih 500kg/ha dao vise). A imao sam ga i na smonici lepa ravna njiva nije neko brdo. Vise od 80% biljaka je bilo jalovo, njiva pored 5276 imao oko 50% biljaka sa klipom. Obe njive radim duzi niz godina, npr godinu pre toga je prinos psenice bio 7t/ha. Posto su mi tu bili najslabiji kukuruzi isilirani su. 5276 je ranije krenuo da podgoreva Kerbanis se dobro drzao ali corak. Ja sam se nadao da ce biti bolji jer je za sve tipove zemljista kao i Kolumbaris a njega nije bilo moralo da se ceka pa sam uzeo ovaj.
 
Kerbanis pazaren a konsens za probu treba da stigne ovih dana.
Prošle godine kerbanis vidno skratio klip ali ostao iste debljine i iste veličine zrna kao u normalnoj godini. Već treća godina će biti kako ga sejem i poprilično sam zadovoljan.
 
Kakva su vam iskustva sa Konfites?

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
Konfites sejem vec par godina, uz Kolumbaris on mi je bio 2016 u vrhu zajedno sa nekim Pionirima. 2017 je bilo znatno umanjen rod tih KWS hibrida, ali je bilo njiva gde je Pionira bilo 0kg. Sejem ih i ove godine, takodje i Pionir i DKC. Promoter KWSa mi je preporucio 3381 kao hibrid koji se dobro pokazao na parcelama gde je predusev bio suncokret. Ja imam drzavnu gde je suncokret bio dve godine zaredom pa cu probati taj 3381.
 
Konfites sejem vec par godina, uz Kolumbaris on mi je bio 2016 u vrhu zajedno sa nekim Pionirima. 2017 je bilo znatno umanjen rod tih KWS hibrida, ali je bilo njiva gde je Pionira bilo 0kg. Sejem ih i ove godine, takodje i Pionir i DKC. Promoter KWSa mi je preporucio 3381 kao hibrid koji se dobro pokazao na parcelama gde je predusev bio suncokret. Ja imam drzavnu gde je suncokret bio dve godine zaredom pa cu probati taj 3381.
Hvala puno. Na koji razmak?

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
i ja isto sejem kolumbaris 2016 dao 6xxx kg po kj u jusu sejan na 23,5 u suncokretu prihrana 150kg urea,,,2017 konfites kukuruz na kukuruz isto na 23,5 dao 1600=2000kg po kj, prihrana 150kg urea s tim stoje kod nas peskovita zamlja 4..5 klasa tako da sve sejem i kukuruz i suncokret na 23,5 bolje vrabac u ruci nego golub na krovu :ppozdrav:
 
Svako ima svoj nacin rada. Meni se to tanjiranje u prolece ne svidja, a i 3*16 bi razbacao u jesen pre oranja.
 
Ima li neko iskustva sa Konses-om (FAO 600)? Koji razmak za sejanje i koliko đubrenje? Naravno ide za berbu u klipu. Da li da ga probam ili mi predlažete neki drugi?
 
Ja sam ga sejao 2016. na 26 cm, malo redje, ali klipovi bili kao cepanice. Zaorano 300 kg 16-ice i 300 kg Urea predsetveno. Prinos bio vrhunski (oko 11 tona suvog zrna gledajući po prikolicama), bran u klipu. Ali i godina bila odlična.

Za ovu godinu KWS Kerbanis.
 
Nazad
Vrh