Kupus -- opšta tema

Majstori sta kazete,valja li? :) ima po negde na donjem listovima zute fleke,po negde se nadje,mora da je bolest samo ne znam koji.Sa cime da zastitim da se ne siri bolest?Pre dve nedelje sam radio sam affirmom i ridomil goldom.


 
Nije to nista to je od isparavanja i to je normalno kod donjih listova.
Ako zelis zastitu raditi onda ponovi afirm jer je kratke karence i treba ti nesto protiv truljenja-botritisa jer je to potrebnije.
Ja koristim signum a imas i drugih kao switch.
Oni su skupi al pruzaju zastitu jer botritis zna biti neugodan.
Ja cu ovih dana odraditi zastitu jer imam od lani srestva protiv botritisa.
 
Hvala kolege.Sutra idem da uzmem Signum,pa cu zajedno sa affirmom odraditi.koliko stavljate signum na 10l vode?u uoustvu svugde pise dozu po ha
 
Evo da i ja javim da je buvaču izgleda prošla "vegetacija" kod mene. Uspeo sam dosta prošle nedelje da ga suzbijem na kupusu i kelju čorbom od ljutih papričica. BIlo je dosta mrtvih ali ga je još uvek bilo u nekom broju, da bi poslednja 2-3 dana skroz nestao sa kupusa, kelja i karfiola. Još po neki je ostao na prokelju, ali sam njih pokupio rukom jer nemam puno strukova. Nisu nešto bili ni pokretni... Na kupusu (iz oba termina rasadjivanja) nije bilo neke štete, na kelju i karfiolu jeste ali se oporavlja, dok je prvi rasadjeni prokelj dosta stradao, toliko da ga je drugi koji je rasadjen skoro mesec dana kasnije prestigao u rastu... Ali dobro. Te papričice su mi tek skoro pocrvenele, osušiću ih pa ćemo videti da li će imati neko dejstvo kada bude najjači intenzitet napada sledeće godine.

Drugih problema za sada nema, osim što često sa kupusa (prvo rasadjenog) skidam zelene gusenice (valjda moljac), ali ne uspevaju da naprave neku štetu jer ih relativno brzo uklonim. Videćemo kako će biti na kraju.
 
Kupus 20-25 naveliko(preprodavci od kuće)na tezgi je 40-50,solidna prodaja.

- - - - - - - - - -

Evo mog kompasa,rasadjen je oko 20 jula,dan dva gore dole.Ugl sam za sada prezadovoljan.
289702143a5c82cc9ce0e707687fbb0f.jpg
d0343e7759e6cce6c4b07ad05bd5784e.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka



Zeleni ajd da se kladimo da imaš najbolji kupus u okolini.....
 
Dobra cena.
Kako idu cene kod drugih? Kakvo je stanje kupusa? Kakav trend cena mozemo ocekivati?

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kako te ništa ne vadi? Bolje bi bilo da je sada 6 dinara, recimo?
Kad na 3.5kj ne uberes ni glavicu,onda se hvatas za glavu.Semena, hemija,djubre,ne znam ni sam koliko nadnica.1500l nafte mi je rus sagoreo samo u zalivanju prosle godine,tifon nisam gasio,spavao na njivi bukvalno.I onda te zezne jedna jako bitna stvar na koju nisi obratio ni malo paznje.Od kupusa mi je muka,a radim ga malo zbog para malo iz navike.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
https://i.imgur.com/LCl58vG.jpg
Prodaja nikada bolja svaki dan kod kuce ode oko 300-400kg.
Cijena 2.5kn-kg niko se ne buni jer je lani bila 3kn.
Jos tjedan dana i bit ce sve prodano.
Ove godine sam krenuo sjeci 25.09 nikada ranije.
Srecom sam imao jedan raniji kupus a drugi kasniji a ove god. Mi je stigao malo ranije.
 
Nazad
Vrh