Kupina:sortiment,podizanje i nega zasada,radovi u kupinjaku

Ne razumem.
Pitanje
Ostavljam 3 ili 1 lastar.
I to sto ostane na koliko pupoljaka ga rezem.
 
Ne razumem.
Pitanje
Ostavljam 3 ili 1 lastar.
I to sto ostane na koliko pupoljaka ga rezem.
Uh prijatelju al si ga ti zamrsio :)
Ostavis najvise tri lastara iz kucice, a njihove bocne grane skratis na otprilike 20cm, ja ako ima 2 lastara u kucici ostavim bocne grane i duze, bar ja tako radim..

Nego imam i ja jedno pitanje,
Da li je neko prskao krecom i sumporom u toku faze mirovanja umesto bakrom, kako se to pokazalo? Cini mi se kao ekonomicno sredstvo ali i manje stetno za zemljiste, a spiranje bakra sa biljaka i njegovo gomilanje u zemljistu nije dobro.
 
Jebiga nisi razumeo.
Iz kucice imam samo jedan lastar koji je kratak I iz njega imaju tri bocne. grane.
I pitam kako da to sada orezem.

Lako je kada imam lastare, to sto ti navodis.
 
Tri godine. Torn Free. Ma ti je samo za domacu upotrebu, imam I loh ness I tri krune dve godine stare. Ali ovde mi je u jednoj kucici ispalo tako.

To je cale imao stare kupine koje mi se svidjale pa sam uzeo samo tri TF jer mi se svidjaju. I sada mi u toj jednoj tako ispalo.

Kod ostalih kucicica je ok I znam da orezujem ali u ovoj situaciji koju sam opisao ne znam kako da postupim.
Kod ostalih imam 3 do 5 lastara iz kucice I sve cu na prolece svesti na tri.
 
Taj lastar sto je kratak, a razgranao se njemu je verovatno nesto stricnulo vrh pa vise nije rastao u visinu vec pustao bocne grane... Uzmes dve najdeblje grane za vesivanje ,a ostale skratis na 15-20cm, tako ja radim kad mi srne usluzno orezu lastare kad im vreme nije :)
 
Ima li vas kupinari? Sta li ce biti od kupina sa najavljenim minisima?
Aj malo da ozivimo temu
Ja sam se malo, kroz temu o malini na ovom forumu, dotakao i kupine objavljujući video sa presekom stanja iz mog malinjaka-kupinjaka:
Međutim, to je slika od pre 9 dana, a kad ću ja (i mnogi drugi) zbog ove virusne pošasti ponovo moći da se vratim i nastavim započeto, e to mislim da je problem nas 90% ovde...

 
Ja sam se malo, kroz temu o malini na ovom forumu, dotakao i kupine objavljujući video sa presekom stanja iz mog malinjaka-kupinjaka:
Međutim, to je slika od pre 9 dana, a kad ću ja (i mnogi drugi) zbog ove virusne pošasti ponovo moći da se vratim i nastavim započeto, e to mislim da je problem nas 90% ovde...

Fino to izgleda... Krenula ti vegetacija dobro, ja sam na malo vecoj visini pa sad imam tek po neku liscicu... Ali mene brine ovsj hladan talas, odnece dobar deo roda...
 
Pozdrav svima, ukoliko neko od vas proizvodjaca kupine ima sadnice Tornfri i Loch Ness, neka mi pusti pp. Prednost Nisavskom okrugu i Sumadiji. Planiram zasad, pa sam razmisljanja da je bolje nabaviti sadnice od proizvodjaca nego od rasadnika.
 
Lohnes. Stanje od pre 3 dana.
ccc922ab01770e1062af6be2219935a9.jpg


 
Izgleda odlicno.
Po kojoj ,ceni ide Loh nes u proseku zadnjih par godina?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh