Kupina sezona 2019.plasman i cena

Na dobroj zemlji spomenuli 30 din
U knjaževcu preprodavac spominje 50,ali ko i uvek videćemo na sredini berbe

Послато са VIVAX PRO2 помоћу Тапатока
 
Ako bude 30din bice joj presudjeno po kratkom postupku. Sve ispod 60din je cist minus.

- - - - - - - - - -

Ovde ce krenuti berba ovih dana, ja cu sutra da berem, pre par dana sam nabrao par kg.
 
A 60 nije propast nego nula,gde je zarada

Послато са VIVAX PRO2 помоћу Тапатока
 
A 60 nije propast nego nula,gde je zarada

Послато са VIVAX PRO2 помоћу Тапатока

Pa i rekoh ja da je ispod 60din minus. Sve sto bude preko 60 moze nazvati zaradom, al problem je sto se bralo i na 25din isto kao da je 125. Kod mene je kg maline organske 230 din, i kupina je organska, pa ako bude 2kg kupine kao 1kg maline, nece biti lose :)
 
Ovo obećava
74dc6da20c312b8c214f339e7c14dc8e.jpg


Послато са VIVAX PRO2 помоћу Тапатока
 
Kažu da je počeo otkup po ovoj ceni

Послато са VIVAX PRO2 помоћу Тапатока
 
I ja sam negde procitao tu vest, ali nisam nasao nikog iz tog kraja da potvrdi.. Dal ide u svezem stanju ili za hladnjacu?

- - - - - - - - - -

Jedna hladnjaca veceras izasla sa 40din za cacanku, 60din ostale sorte.
 
Evo informacija iz prve ruke.
Dok prodju ove kise, i kada pocne berba u svim krajevima, torn free nece biti ispod 80 dinara, u slucaju vrucina izaci ce i na 100 dinara.
Sto se tice Cacanke, i dalje je upitno koliko ce biti cena, cak i ako bude toplo vreme, jer jednostavno sva ide u blok, bez obzira na kvalitet.
Problem je sto je ljudi godinama rade i predaju po mizernim cenama od 25-30 dinara, sto je van svake pameti i rezona.
 
Taman svake pete godine odviju malo ventil da uhvatimo vazduh. Da budemo na pozitvnoj nuli
 
Otkupna cena prvih količina kupine ovogodišnjeg roda čak četiri puta je veća nego prošle godine . . .

https://patak.co.rs/prve-kolicine-kupine-po-ceni-od-80-do-100-dinara/


Prvi kilogrami kupine sorte „loh nes“ u valjevskom kraju otkupljuju se po ceni od 80 do 100 dinara, što je u odnosu na prošlogodišnju otkupnu cenu od 20 do 35 dinara za kilogram zavisno od kvaliteta ploda, gotovo pravi „bingo“! Reč je, međutim, o samom početku berbe ovog voća, a da li će kupina zadržati cenu koja je daleko više nego ranijih godina, zavisi od nekoliko faktora.
[FONT=&quot]„Pre svega, od vremenskih prilika u narednom periodu, jer su prve količine kupine koja se sada otkupljuje po ceni od 80 do 100 dinara za kilogram, odličnog kvaliteta. Najavljena prognoza za ovu sedmicu je nešto svežije vreme, što pogoduje kupini koja inače mnogo bolje podnosi ekstremne uslove od maline.[/FONT]

kupina-650x400.jpg
 
Nazad
Vrh