Kupina ,sezona 2017 ,cena i plasman

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovde je 40 i 50 (u jednom trenutku išla do 70 dinara (loch ness i tripl crown).
Nisam predao ni kilograma ...

zasto ?

imas neke svoje kapacitete za skladistenje ?

mozda pravis vino ili sl proizvode ?

ili nisi hteo da predajes zbog cene i ostavio da propada ?
 
2Q==
 
Poslednja izmena:
Dogodine ce biti odlicna cena,a posto je ove godine 30 dinara, sledece ce podici na 35 i ima da uzivamo.
Bas smo se jako i redovno borili za cenu i za plasman naseg proizvoda i eto dibijamo nagradu od 35din/po kilogramu.

Tesko nama. Za 2 godine nece biti u celoj Srbiji kupine ni za dzem ,kamoli berbu.

Ovde odavno se nabavljaju zalihe totala (to oni imucniji), a ovi siromasniji kose kupinu traktorskom kosom ...

Danas sam zapazio do Valjeva vec nekoliko parcela gde su pocupani stubovi i zica smotana, a verujem sledeci put kad odem do va da nece biti ni jedne stabljike.


ZALOST. NIJE NAM NIKO KRIV, MI SMO GLAVNI KRIVCI.

5 GODINA SMO CUTALI I IZ GODINE U GODINU CENA JE ISLA NADOLE. HLADNJACARI I DRZAVA I PANDURI RADE EFIKASNO I ZARADJUJU ODLICNO NA NASOJ muci, a mi se,verujte mi
n i k a d a vise necemo izboriti ni za cenu od 60 dinara,a kamoli 100 i preko 100.

Sad stavite prst na celo i zapitajte se kako cete izgledati vi i vasi kupinjaci za 5 godina ako cena bude 30 dinara kada su odlicni uslovi, a 27 dinara kada 30 dana nije pala kisa i temperature prelaze 40c.


Zapamtite jos nesto, narednih godina bice nam problem da nam cena bude veca od dnevne temperature.

uvek sam govorio da trebamo da se ujedinimo i nastupimo zajedno PRED DRZAVOM,i niko se ne javlja.

Kada je berba dodju pojedinci i kukaju, cim prodje berba svi nestanu sa foruma,i onda opet dodju i kukaju.

zao mi je sto sam isto ovo pisao i prosle godine i niko me nije shvatao za ozbiljno.

ako se ne trgnemo OVOG MOMENTA MOZEMO SAMO KUPITI TOTAL I KRAJ PRICE.
 
Nece total cist da je unisti. Probao i nece

- - - - - - - - - -

Cena 40/50 cacanka. Kako se kome navije. Nesto niko ne juri malinu ni kupinu,verovatno se kao nesto ceka da objavi informer
 
Dogodine ce biti odlicna cena,a posto je ove godine 30 dinara, sledece ce podici na 35 i ima da uzivamo.
Bas smo se jako i redovno borili za cenu i za plasman naseg proizvoda i eto dibijamo nagradu od 35din/po kilogramu.

Tesko nama. Za 2 godine nece biti u celoj Srbiji kupine ni za dzem ,kamoli berbu.

Ovde odavno se nabavljaju zalihe totala (to oni imucniji), a ovi siromasniji kose kupinu traktorskom kosom ...

Danas sam zapazio do Valjeva vec nekoliko parcela gde su pocupani stubovi i zica smotana, a verujem sledeci put kad odem do va da nece biti ni jedne stabljike.


ZALOST. NIJE NAM NIKO KRIV, MI SMO GLAVNI KRIVCI.

5 GODINA SMO CUTALI I IZ GODINE U GODINU CENA JE ISLA NADOLE. HLADNJACARI I DRZAVA I PANDURI RADE EFIKASNO I ZARADJUJU ODLICNO NA NASOJ muci, a mi se,verujte mi
n i k a d a vise necemo izboriti ni za cenu od 60 dinara,a kamoli 100 i preko 100.

Sad stavite prst na celo i zapitajte se kako cete izgledati vi i vasi kupinjaci za 5 godina ako cena bude 30 dinara kada su odlicni uslovi, a 27 dinara kada 30 dana nije pala kisa i temperature prelaze 40c.


Zapamtite jos nesto, narednih godina bice nam problem da nam cena bude veca od dnevne temperature.

uvek sam govorio da trebamo da se ujedinimo i nastupimo zajedno PRED DRZAVOM,i niko se ne javlja.

Kada je berba dodju pojedinci i kukaju, cim prodje berba svi nestanu sa foruma,i onda opet dodju i kukaju.

zao mi je sto sam isto ovo pisao i prosle godine i niko me nije shvatao za ozbiljno.

ako se ne trgnemo OVOG MOMENTA MOZEMO SAMO KUPITI TOTAL I KRAJ PRICE.
Dojadi vise sa kuknjavom i Bogu i narodu
 
RASKA 30 dinara cacanka ostale 40 od danas prestajem sa berbom... nesto ce ici u sokove, nesto u slatko a nesto u vino i na pijacu...

- - - - - - - - - -

Moderno robovlasnicko drustvo(naredujemo).

- - - - - - - - - -

Htedoh napisat NAPREDUJEMO....
 
molio bi da svako pise koja hladnaca,jer ovo je sve sareno sa cenom.znam da je crops pozega pre dva dana placao cacanku 50+8 din prevoz.
za ovu godinu za cacanku sve ispod 80 je nista
 
80din loh nes prva klasa, druga 60. Cacanka nema cenu. Hladnjaca Es komerc. Ja od 20 ari vadim pola za pocetak..
 
A sta je bilo pre cena cacanke? Isto 50 raka,boba...
Bila je 40 C 50 T.F
Dosta ljudi je prestalo da bere,pa su kao malo podigli cenu.
Ali dzaba im, ko nije zalivao nema ni gram da ubere,sve je izgorelo.
Inace bas sam odjutros uporedjivao sa prethodnim godinama, i mnogo pre sazrevaju ove godine,u odnosu na prethodne, sto je uostalom jasno i vidljivo u kupinjaku.
Berba ce trajati jos maksimalno 15 dana, a u pojedinim godinama se i u Oktobru bralo.
Sve u svemu ocajna godina, a s obzirom da je i prethodna bila takodje ocajna,vreme je da se razmisli.
Ja cu za pocetak smanjiti povrsinu,a u slucaju da sledece godine ne bude pristojna cena,definitivno cu odustati od ove vocke.
 
Tri hiljade puta sam dosada rekao sam sebi"Je.. me otac kad sam ostao na selu i kad sam peihvatio da se bavim poljoprivredom", svasta sam probao u poljoprivredi da radim i nigde nisam video neku zaradu a vocarstvo narocito me dotuklo, dok sam radio sljivu nije islo, malina par godina dobro a onda ova katastrofa i sad kupina kao slag na torti....
 
Skocila cena u Valjevu sa 20 na 25din, napredujemo.
Ako skoci ponovo na 30 dinara mislim da cu imati ove godine da kupim konopac od 2 metra.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh