Kupina ,sezona 2017 ,cena i plasman

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moram da te pitam bez uvrede "sta je pisac hteo da kazes ovom konstatacijom oko cene maline u odnosu na kupinu?"
Pisac je hteo da kaze, da je pisac zadovoljan kako je pocetnik,kakva je zima a i sad, danima nije pala kisa kod nas. Voleo bi da je kupina skupla,ko nebi, takodje,i malina,nemam je,ali sto ljudi ne bi uzeli vise para za svoj trud i rad. Ovde kod nas sve je pod malinom, ko druze moj ne bi od sinika 250000 dinara ? Ja pricam o mom iskustvu,pocecima...za mene,ulozen trud,vremenske prilike, za mene je ok. Da me ne shvatis pogresno,daj Boze da daju vise,ali tako je...jbg.,mozda imam par pravopisnih gresaka,ne zameri...otkude Vranje sam
 
Od srede svaki dan 40 stepeni,a cena kupine 40 dinara.
Da li cemo biti toliko ludi da im poklonimo kupinu i zdravlje ujedno?
 
Od srede svaki dan 40 stepeni,a cena kupine 40 dinara.
Da li cemo biti toliko ludi da im poklonimo kupinu i zdravlje ujedno?



Izgleda da i jesmo ludi.

Ma preludi smo,davali smo prosle godine za 20 dinara...

Tesko da se mi mozemo opametiti kad vec skoro 5 godina smo u minusu sto se tice kupine,laze nas ko kako stigne a mi i dalje radimo...

Izgleda ce i sledeca godina biti poput ove sa cenom 30ak dinara,i opet cemo brati i kukati...

Nazalost vrlo je tesko pobediti ovaj pljackaski sistem... A vala nema ni ko da mu se suprodstavi... Svi samo cutimo i punimo kase lopovima i to je to.

- - - - - - - - - -

pa kolika je cena kod vas ako ide na dole,kod nas je bila 40,sad je 50...

- - - - - - - - - -

ne znam sta ce biti posle srede sa kvalitetom kupine, i da li ce preziveti ove vrucine,mada moja nece... cak mi je i lastare za sledecu godinu pogodila susa,nemaju optimalnu duzinu kao ni obim
 
Sad predao kupinu,cena C-40, t.f. -50
Kaze otkupljivac da je moguce da ce jos da pada cena.

Pre neki dan kada sam napisao da ce cena gore,dobio sam tu informaciju sa 2 razlicite strane,koje do sada gotovo nikada nisu gresile u proceni cene maline i kupine.
Zasto su sada omanuli,pojma nemam.
Uglavnom rekli su mi zamrzavaj usluzno,nemoj da dajes po ovoj ceni,jer ce cena sigurno da skace.
O cemu se ovde radi,stvarno mi nije jasno,da li smo toliki maloumnici da prosle godine bude cena 25 dinara,a ove 40 i jos na ovu susu,nikako mi ne ide u glavu.
Cena je uvek bila na maksimumu u susnim godinama.
2007.,2012.,2013.2015.
Na primer 2014. je bila izrazito kisna,cak i leto,pa je opet prosek cene bio 65 dinara.
Imam informacije zasto se ovo desava,ali ne bih javno da ih iznosim.
Jeste jedan deo do hiper produkcije,ali bitniji deo dolazi sa druge strane.
Procenite sami sa koje.
 
Видим да ти је обрисан пост од синоћ,али хоћу да ти кажем да се апсолутно слажем са свим што си у њему навео.Купина се не гаји само у нашем крају,већ малтене у целој земљи Србији,а ниједан медиј да објави шта се дешава са ценом.Иначе код мог откупљивача цена је била синоћ(1.8.) 30 динара за килограм чачанке и 40 за остале сорте.Тачно је да смо разједињени,али бар покушајмо што више да раширимо глас о овоме што нас је снашло,ако нам ишта вреди.
 
Podgorina Osecina,komsija radi otkup za njih a dolazi i po nasu kupinu, javio da je od danas 25din.
 
Poslednja izmena:
Sutra temperatura duplo veca od cene za kg kupine... :) valjda posle te temperature necemo imati ni potrebe da ulazimo u kupinjak. Sta nas moze spasiti da i sl godina ne bude ista?
 
Hladnjaca u Zajecaru placa 55 cacanku i 65 lohnes i tf. Otkupac u Knjazevcu koji vozi dole placa 50 i 60. Isplata narednog dana do sada uvek ispostovana. Jedino sto otkupljuje 3 puta nedeljno a ne svaki dan. Druga interesantna stvar da drugi otkupac u Knjazevcu placa sve na 40 dinara i to je stvarno zalosno kako pola uzima drzava a i otkupci uzimaju sve ostalo.

Послато са LG-K430 уз помоћ Тапатока
 
danas 3.avgust, sira okolina valjeva a to je 190 000stanovnika i veliki prostor je pod kupinom,

i NEMA mi zaista logike da je negde kod pojedinaca cacanka 55 i 60 dinara a kod nas je 30 dinara a ponegde i 25. 25 dinara i 60 su razlika kao NEBO I ZEMLJA.

ja kao sto rekoh sam prestao da je berem ali pomno pratim cenu. inace kisa ce MOZDA u ponedeljak ,ali do tad mislim da ce svi `nizi` kupinjaci bez navodnjavanja stradati,jedino se drze ovi po obroncima divcibara i ko ih navodnjava+mreza.

jos da napomenem 70 posto otkupljivaca si `razredili otkupe` na svaki cetvrti ili peti dan,a najavili su od subote prestanak otkupa. samo jedan od njih je rekao da ce da otkupljuje do kraja.

javicu vam dalje sta se desava.


i stvarno se moramo na bilo koji nacin organizovati i skupiti i da makar POKUSAMO nesto da uradimo za dogodine,inace vec sad mozemo da je iskrcimo,jer se kojekakva bagra i lopovija navadila na lak dinar preko nasih ledja i nase muke.

zivi bili i budimo pametni ,krajnje je vreme

- - - - - - - - - -

od malore 20 dinara valjevski kraj.



DA SMO SVI BILI SLOZNI I DA NISMO BRALI KAD JE BILA 40 I 50 DINARA ,SAD BI BILA 70, SAD MOZEMO zatvoriti sezonu iako je ona zatvorena ove i prosle godine pre same berbe.


USPESNO smo nahranili sve lopove koji sede u apartmanima na zlatiboru,na moru i meckama od 50 000eura, a mi vozimo traktorcice stare 50 godina na 40 stepeni.


to bi bilo to za ovu godinu.

aj uzdravlje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh