Kupina ,sezona 2017 ,cena i plasman

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Удружење нема никакву тежину. Ту платиш чланарину имаш чланску карту. Једино реално решење је уношење имовине у акционарско друштво, значи њива и засад се пренесу у А.Д. и сви тако урадимо. Имаћемо нај јачу корпорацију у европи и онда имамо монопол.
Кинеска пословица каже -*снага је у заједништву*.
 
I dalje 40 din cacanka ,Valjevo...
Ove godine na 15 proizvodjaca kupine ima 11 otkupljivaca,i svako jutro u 7.00 me zovu svi ili skoro svi sa pitanjima berem li,jer ovde provereno svi oni ili vecina njih su u dogovoru da nam placaju 40 din i zato je ogromna borba da nabave kupinu jer je prodaju po 50 ili 60 dinara jer je u vecini Srbije cena preko 60 din,i na mojih 40 dinara oni zarade 29 dinara jer imaju i 9din za prevoz.

Proslih godina je bila lopovija ali ove godine je `organizovana lopovija` i prilicno je tesko to saseci...

Cak i da cena bude nesto bolja, uvek ce nas otkupljivaci krasti. Tako je u mome mestu,mozda je kod vas drugacije i postenije.

Do sad sam dao 2 700 kg po 40 din,

Placam radnike oko 1800din, prosek je da naberu 80 kg jer mi nije kupina bas `nadosla` zbog suse, 80kg puta 40 din = 3200 ,

2 obroka i moj prevoz radnika me najmanje kosta jos 500din,sto je 2 300 din radnik, ostaje 900 din za ceo dan.

e sad od tih 900 dinara oduzmite moj rad,prskanja,djubrenja,freziranja,trimerisanja,nafta,benzin,zica,stubovi i shvaticete o cemu pricam.

Mozda je kod vas bolja situacija ali trenutno je ovako kod mene.

Prosle godine sam poceo berbu 19.jula a ove 20.jula sto je ok,prosle sam zavrsio berbu 21.avgusta a ove cu i pre 10.avgusta jer je manji rod zbog suse i mraza.
 
U G. Stepos kod Krusevca 55 din Cacanka,isplata na kraju berbe. U Naupare 55 isplata za dan-dva. U Igros i strojnici kod Brusa 60 Cacanka.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Ako je 40 bolje stnm krace da traje berba. To sto radis se ne isplati.jer 1000din od radnika je malo.tako se pune hladnjace jeftinom kupinom.tu su dobri beraci i hladnjace.ti da slusas radnika 20 dana za 20 000din muka. Nego se nadas da skoci cena. Isto sam ja prosle god na 30din i vuca 10 koje posle nema a jos ni tih 30 nisam naplatio. Zivi se u nadi.
 
Ponegde cena sa 40 skace na 50 u mom kraju,ali ovo nije jos zvanicno.Sutra cu vam ozvaniciti.

Poneko prica da ce biti 60 sledece sedmice,ali ove informacije nisu zvanicne jos.

Za sad je 40. Juce bila 40.
 
Ima li negde u okolini Župe da neko kupuje loch ness kao zasebnu sortu ili ide kao i sve ostale? Ove godine nemamo neku količinu (prvi je rod) pa se nismo ni raspitivali oko konkretnijeg otkupa.
 
MOLIM VAS IZMERITE VASE GAJBICE PRAZNE,i kazite mi koliko su teske a koliko racunaju ?

Nase gajbice su izmedju 380 i 400 grama sto znaci da mi na svakoj gajbici uzmu 100 ili 120 grama jer ih racunaju da su teske 500 grama tj pola kilograma.

sracunajte na 300 gajbica ili vise tu LOPOVSKU RAZLIKU
 
MOLIM VAS IZMERITE VASE GAJBICE PRAZNE,i kazite mi koliko su teske a koliko racunaju ?

Nase gajbice su izmedju 380 i 400 grama sto znaci da mi na svakoj gajbici uzmu 100 ili 120 grama jer ih racunaju da su teske 500 grama tj pola kilograma.

sracunajte na 300 gajbica ili vise tu LOPOVSKU RAZLIKU

Ima i toga prijatelju... U mom slucaju su gajbice 400gr i toliko se i odbija...

- - - - - - - - - -

Ima li gde da ne odvajaju triple crown od cacanke
 
Xsale,nisu pare zarobljene u malini, sami smo zarobili pare i u malini i u kupini,stocarstvu iliti u kompletnoj poljoprivredi. Mi kao nacija se lako prodajemo, s druge strane smo nesposobni,nemarni i nista ne preduzimamo. Sto se tice kupine cena ce biti 50 din ALI mozda ako se popravi kvalitet. Za sad je 40.

5 godina unazad smo cutali i radili i sav svoj proizvod smo poklanjali za sve manju i manju cenu dok su nas hladnjacari opipavali dokle sme da idu.


Sada su svi ispred nas, do te mere da mogu hladnokrvno da kazu ``STA HOCETE,NE PADA NAM NA PAMET DA VAM DAJEMO VECU CENU OD 50 DINARA OVE GODINE,DOBIJATE I VISE NEGO DUPLO VECU CENU OD PROSLE GODINE``, ovo je moj razgovor sa RAUCH fabrikom iz koceljeve, te mi kaze jos kad sam mu rekao da je cena losa,a on odgovara onako ironicno `` MOZDA JE VAMA LOSA ALI NAMA NIJE I STAVLJA MI SMAJLI :)``

Ovo je ISKLJUCIVO nasa krivica.


I hladnjacarima,i otkupljivacima i drzavi i nama je ovo borba za dinar,oni su se izborili za svoj dinar dok mi za svoj apsolutno nismo,a nismo ni pokusali,a ove gubitke iz prehodnih godina a i ovu godinu ne mozemo nadoknaditi u narednih 10 godina i to da cena bude svih 10 godina 1 euro.

E sad stavite prst na celo i razmislite KAKO DA SE IZBORIMO ZA TOLIKU CENU.

isto sam ovo pisao i prosle godine,nemojte da i sledece isto kukamo ovde.

SADA JE VREME DA SE SPREMA CENA I TRZISTE A NE PRED BERBU. PRASE SE NE TOVI UOCI BOZICA.


Moramo biti iskreni ka sebi i priznati da smo sami krivi za ove neuspehe,ali isto tako ako mislimo da uspemo MORAMO SE UDRUZITI I PREKO INTERNETA,I KAO PROIZVODJACI, I KAO NEKO KO ZAVISI OD OVE BILJKE. DOK GOD BUDEMO MLAKI I NEZAINTERESOVANI ZA NAS DINAR,DRUGI CE BITI VRLO RASPOLOZENI DA NAM SVE OTMU.

Ps zvao sam jutros 7 hladnjacara i par otkupljivaca, cena je cacanke 40 dinara i receno je DA CE MOZDA POSLE kise ako bude bolja biti 50 din ali nece prelaziti.
Ponegde je i loh nes 40 din,a negde je 50 i 60
A cacanka je ponegde i 35ali kod vecine je 40 sa naznakama da cena nece prelaziti 50.
Na pola mesta skoro loh nes nece da otkupljuju.
I ponegde je prva klasa cacanke 55din a druga 40-ovo vazi samo za hladnjacare ,ali koliko sam shvatio da otkupljivaci koji rade za te hladnjacare ne pominju da uopste postoji prva i druga klasa,vec nas kradu tih 15 dinara po kilagramu i dobijaju +7 i +8 a poneko +9din za transport.

Dakle obican otkupljivac zaradi 24dinara /1kg nase kupine. Zamislite sad koliko zaradi hladnjaca a tek drzava. Okvirno drzava kupinu prodaje za 2,20eura,dok je malina SAD 3,70eura ali je najavljeno da ce se prodavati za cak 5.30e.

ovo se odnosi za vilamet i za polku i polanu,ali polku placaju od 10 do 70 dinara manje u odnosu na vilamet iako je izaslo svim hladnjacarima a i drzavi da cena pokle i polane i vilameta MORA biti ista, dok je miker nesto skuplja malina i ponajvise ide u sladolede, takodje postoji jos par novih sorti maline ,cene su 20 din manje ili vece od vilameta.

jedino za triple krown ne znam cenu jer je na ovoj strani valjevskog kraja apsolutno nema niko. sve je cacanka i jako retko loh nes.

cena sljive je bila u subotici sveza 46din/kg a sada je sisla na ispod 20 dinara
jabuke su okvirno prva klasa trenutno oko 22centa,sto nije stabilna ali nije ni losa cena.
paradajz 28centi trenutno,psenica je bila losa cena ali su je malo podigli da zamazu oci ,ali ne bih da sirim temu na druge proizvode
Kupina Tri Krune 60 dinara, ne razumem,ja jesam pocetnik ali juce sam predao 13 gajbica ( neto 69 kg ) , lik ispred mene 108 gajbice wilameta....274 kg neto.
Wilamet 120 dinara otkup. Imam 2.5 puta vise u kilazi, lakse je berem . Mislim da se kupina sad a retko kad manje isplatila od maline,ima godina ali generalno to je tu.

- - - - - - - - - -

A sto se kvaliteta tice,ja sam sebi neplatio vise od 10 dinara. Ubi je sunce danima...
 
Kupina Tri Krune 60 dinara, ne razumem,ja jesam pocetnik ali juce sam predao 13 gajbica ( neto 69 kg ) , lik ispred mene 108 gajbice wilameta....274 kg neto.
Wilamet 120 dinara otkup. Imam 2.5 puta vise u kilazi, lakse je berem . Mislim da se kupina sad a retko kad manje isplatila od maline,ima godina ali generalno to je tu.

- - - - - - - - - -

A sto se kvaliteta tice,ja sam sebi neplatio vise od 10 dinara. Ubi je sunce danima...

Moram da te pitam bez uvrede "sta je pisac hteo da kazes ovom konstatacijom oko cene maline u odnosu na kupinu?"
 
MOLIM VAS IZMERITE VASE GAJBICE PRAZNE,i kazite mi koliko su teske a koliko racunaju ?

Nase gajbice su izmedju 380 i 400 grama sto znaci da mi na svakoj gajbici uzmu 100 ili 120 grama jer ih racunaju da su teske 500 grama tj pola kilograma.

sracunajte na 300 gajbica ili vise tu LOPOVSKU RAZLIKU
Vece gajbice 500gr manje 400gr a kalo 1kg na 100kg za 4h (sinoc provereno) tako da lopovsku razliku pojede kaliranje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh