kupina 2014., cena, radovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije ispod,cena za sada je 170.Hladnjaca Hibrid,Gornja Dobrinja,Pozega
 
Pa zar ovo nije forum za razmenu podataka,misljenja i svih ostalih stvari vezanih za proizvodnju i otkup?Zar nije razumno obavestiti druge kolege o losim hladnjacarima kao sto je Slavisa pisao,samo ostao mi je ne dorecen sa cenom(dobrom) po kojoj je dao svoju malinu.
 
.

215vilamet 250miker to su najjace cene na koju sam dao mrzlu.davao sam u vise hladnjaca i u toku berbe i na kraju.najrealnije mi isplatio budim grad i što se tice isplate i svega.povukao sam robu iz tempa ts i odvezao pecicu koji nije gledao da me sjebe već cupa situaciju.najrealniji već duže vreme.to nije hladnjaca da ti neke price slaze vec 1,2 razgovor i to ti je.u 3hladnjace mozes potpuno poverenje sa ostalima se cenkas
 
Samo da potvrdim Slavisinu pricu da je Pecic ubedljivo najbolji za saradnju sto se tice obojenog voca.Nisam ove godine saradjivao sa njim,ali iskustva iz prethodnih godina govore tako.Za divno cudo ove godine je vec sada isplatila na vreme i Vino zupa sto prethodnih godina nije bio slucaj.
 
Ima li neko iskustva sa kupinom sorte Triple crown? I ako je moguće poređenje sa Čačankom i Thornfree.
 
Završeni radovi za ovu godinu. Stare orezane,izbačene i zapaljene. Mladari za iduću godinu oprskani. To je to do proleća
 
Cena zaledjene kupine sorte Tonfri original u Oktombru je bila 0,75 e. Zemunski Frikos za Belgiju.
 
Jeste li primetili koliko su nam kupine promrzle ? Ono sto sam ja video u mom kraju je mrka kapa za ovu godinu.
 
Kako mozes vec sad da znas da su gotove kupine? Ja nisam isao ni da ih vidim,ali sam mislio da je jos rano da se moze sta proceniti,a bilo je kod nas oko -20
 
Pre svega, Hristos se rodi i srećan Božić svim kolegama. Ne verujem da sada može da se vidi stepen oštećenja kod kupina. To što se vrhovi lome je i normalno jer su se sokovi iz stabla najpre povukli od vrha kupine pa silaze prema korenu, tako da su vrhovi 100% "suvi". Na bi valjalo da se kupina lako polomi na polovini stabla ili pri dnu. U proleće je obrnuta situacija, prvo će pupoljci izbiti na vrhu kupine. Dok ne krenu sokovi na proleće ništa još nije merodavno. Ja sam juče bio u kupinjaku i kad zagrebem koru stabla još uvek je ispod kore zelena boja i otkinuo sam nekoliko pupoljaka i isto je boja zelena. Opet, to ne znači da kupina nije izmrzla nego se ne može još utvrditi dok sokovi ne počnu da se penju uz stablo. Sigurno je da će biti oštećenja ali u kom procentu mislim da još ne može da se utvrdi. Mrazevi jesu bili jaki ali nisu duže trajali od 2-3 dana. Sve zavisi kako se kupina pripremila za zimu. Nije bilo dobro što je pre mrazeva temperatura bila + 15 pa je za dva dana naglo pala na -15. Ja sam možda u najgoroj situaciji jer su mi u ravnici i kao što ste videli bile su mi poplavljene pa još uvek leži voda. U brdovitijim predelima gde je bila koliko toliko zaklonjena mislim da će šteta biti minimalna. Pozdrav svima i želim Vam sve najbolje.
 
Slazem se dejane , ne bih da budem ptica zloslutnica, ali ostecenja ce svakako biti bas iz razloga sto je kupina naglo sa plusa usla u veliki minus. Svima zelim dobro zdravlje , puno srece bice i para toliko koliko uspemo oteti od prirode i jebenog trzista.
 
E ja posto sam pocetnik u ovome imao bi par pitanja.
1. I kod nas je bila temperatura -20 ako ne i još vise, pa ne znam kako i kad mogu videti da li su izmrzle i koliko?
2. Na njima stoji skoro svo lisce, ne znam da li to tako treba, valjda je trebalo da opadne a njemu ništa od ovolike zime i snega, čak je zeleno kao i pre zime?
3. Ove godine mi kupinjak dolazi tek na prvi rod pa je ostalo i nekih kupina na kojima je po koji grozd roda, znaci li to da na njima ove godine neće roditi ništa i da treba da ih posecem i izbacim?
4. Planiram da ostavim po 3 mladara iz svake kupine(na kojima imaju 3) mislim da je to uredu?
Naslon postavljam čim se malo prolepsa, i kad ih uzdignem i povezem bacicu stajnjak, treba li još sta od djubrivom do jeseni?

Unapred zahvalan svima koji mi mogu pomoći u vezi ovih pitanja.
 
Ako sam razumeo tebi je kupina po zemlji i verovatno je bila pod snegom kod velikih minusa i tu ne bi trebalo da bude nekih ostecenja. Do proleca najbolje ne diraj nista neka stlezi tako .
 
Jeste jos je nisam podizao, tek naslon treba da postavim, a sneg nije bio puno veliki tako da je nesto bilo ispod snega a nesto gore.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh