kupina 2014., cena, radovi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako stoje stvari bice ovo losa godina za nas kupinare.U cetvrtak i petak nas ocekuje novi potop,a od ponedeljka uvece zahladjenje sa kisom.A znamo dobro kakva je cena kada je kisa.Ovde i dalje 50 dinara Cacanka,a za tornfree nema cena jer tek krece sa berbom.
 
Kod mene kataklizma. Sad bih otišo do kupinjaka da vidim šta je ostalo. Tek ujutru da vidim kolika je šteta.
 
Misljenja sam da ce priroda da izregulise ono sto mi kao ljudi nismo uspeli, zapravo ako je tacna pretpostavka od pre petnaestak dana , hladnjacara otkupljivaca , da imamo viska ovogodisnjeg roda kupine, sada ce kise , nevreme , grad i oluje odneti taj visak to jest dvadesetpet posto kupine ce istruliti nestati sa trzista. Tako da od svetog Ilije ocekujem borbu hladnjacara da ispune ugovorene kvote u izvozu. Treba da plate klasnu kupinu 100 dinara pa da se vidjamo jos 1oo godina.
 
Misljenja sam da ce priroda da izregulise ono sto mi kao ljudi nismo uspeli, zapravo ako je tacna pretpostavka od pre petnaestak dana , hladnjacara otkupljivaca , da imamo viska ovogodisnjeg roda kupine, sada ce kise , nevreme , grad i oluje odneti taj visak to jest dvadesetpet posto kupine ce istruliti nestati sa trzista. Tako da od svetog Ilije ocekujem borbu hladnjacara da ispune ugovorene kvote u izvozu. Treba da plate klasnu kupinu 100 dinara pa da se vidjamo jos 1oo godina.
Možda si upravu ali ja ne znam gde su se stvorili ti kupinjaci za 10 meseci. Prošle godine bio je manjak pa se otkupljivale i zelene a sad je kao višak. I da stvarno ima viška onda ne bih otkuplivali ništa ili bi posle određene količine prekinuli otkup. To su priče za malu decu da se kupina okupi za bagatelu. Dogodine možda i bude viška jer je podignuto dosta novih zasada koji će iduće godine doneti rod, ali ni to ne mora da znači. Zavisi kakva će biti predstojeća zima, pa leto.
 
Zato sam i napisao uslovno ako je tacna. Ma bagre jedne tako se dogovore zgodno kao da oni vise vole novce od nas proizvodjaca.u zemlji ludari sve moze samo ne kako treba.
 
Zato sam i napisao uslovno ako je tacna. Ma bagre jedne tako se dogovore zgodno kao da oni vise vole novce od nas proizvodjaca.u zemlji ludari sve moze samo ne kako treba.

Ma volimo mi pare, ali oni oce da zarade vise nego mi proizvodjaci, a da d...tom ne mrdnu.
Kod nas je sinoc duvao jak vetar, ali nije nista pokrsio. Jedino kisa pravi problem i koci cenu, a otkupljivaci samo trljaju ruke.
Sve usvemu jako teska godina kako za kupinare, tako i za ostale poljoprivrednike....
 
drugovi treba mi savet mali,kupina posadjena u aprilu,400 komada interesuje me dali jesenas da pobijem kolje ali da je ne vezem nego da je ostavim ovakvu pa na prolece da je uzdignem,i imate li neki savet sta da odradim oko nje do jeseni.Hvala
img20140725192100.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh