Kukuruzni adapter za kombajn

Da na taj sam mislio kao sto kaze Montoya

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Rade fino, nije lose. Kolega ima kod mene takav adapter, nozevi su na duz oba valjka, ali nisu valjci bas toliko primaketi jedan drugom. Kod mene na Jd adapteru nema nozeva, ali su valjci primaketi skroz jedan uz drugog, i mozda malo i bolje radi od ovog sa nozevima..
 
A kako se ore za njima. Jel ostaju cele stabljike ili dobro isecene

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
ako su nozevi zdravi i ostri i zazor nozeva podesen pravi harakiri od stabljike

- - - - - - - - - -

evo jedna fotka od olimaka
105dvrp.jpg
 
Ja se nesto razmisljam oko takvog adptera za mog Marseja 24 i nasao jedan sa tom vrstom seckanja pa reko dali to sitni kako treba jer je adapter "plug and play" za moju masinu ali se plasim da se ne razocaram...

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Znaci necu pogresiti ako uzmem takav tip adaptera.

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Laverda, ceni ga 4500€ ali nije fiksno. Meni odgovara sto je orginal kacenje i lanac i lancanici org. za moj model kombajna. Treba da idem da ga vidim pa sad pitam jer nemam iskustva oko te vrste seckanja.

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
adapter radi lepo kada nema lufta izmedju nozeva secka sitno i lepo se zaore ali ako ima vise zazora onda samo isece dokle stigne i tako ostaje veliki deo od stabla i teze se zaore odnosno hoce da kaci na plug i mana mu je jer treba nisko da se spusti u radu ako hoces nize kosenje
 
A koliko izlazi odprilike ugradnja secke ispod za 4 reda.
I sta mislite dali je to sto sam nasao skupo?

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
To neznam ali znam da treba ugraditi da nozevi idu ispod valjaka i da docekuju kuruzovinu koju guraju valjci na dole,nema celih stapova i sitni bruka...
 
Laverda, ceni ga 4500€ ali nije fiksno. Meni odgovara sto je orginal kacenje i lanac i lancanici org. za moj model kombajna. Treba da idem da ga vidim pa sad pitam jer nemam iskustva oko te vrste seckanja.

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока

sad sam te skuzio da nemas tarup dole,da bi ovako radilo mora i tarup i valjci,valjci seckaju stabljiku a ako i nesto prodje ispod je tarup koji jos dokrajci stabljiku i bolje usitni i jos udari finis na stabljici koja ostaje u zemlji,ako je taj adapter utegnut i zdrav onda ti se na taj iznos isplati ugraditi tarup,ja sam za olimak drago 2006 godiste koji je malo radio(skoro nista) dao 15.000e pre 5-6 godina za petoredni,tako da ti to nije neki iznos ako je dobar

- - - - - - - - - -

20ic4s7.jpg
 
Pozdrav!
Dali je neko vrsio kukuruz sa adapterom 75cm medjurednog razmaka , jel moze da vrsi na nas razmak od 70cm ili pravi problem?
 
Sa 4 reda nekako i moze,a sa 6 sam izludeo zeza kada je 6 redi sejalom pa uzak sastav ,a 4 reda da nepricamo kada stave sastav 35cm mozes 7 redi terati,ako je capelo adapter moze se lako skupiti bez secenja tako sam ja kod mene.
 
Nazad
Vrh