Kukuruzni adapter za kombajn

Mi smo ugradili Hajagos a nikako da se pohvalim. Generalno zadovoljni kako radi.
Zupcanici se kupaju u ulju a kućišta medjusobno spojena udesivom spojkom. Mana je nekvalitetni materijali. Lanac ne znam ni di je našao tako lošeg kvaliteta.
Njiva ravna s tim što oće da ostavi polozene stapove po pola metra a to ćemo videti kako de plug reagovati...
f8b1fb7e8b30c9fa50789fa03e6075cb.jpg
147b08d61860b576bbcf7802a54bf4f4.jpg


Sent from my SM-G360F using Tapatalk
 
Kojeg domaceg proizvodjava mi preporucujete za kupovinu nozeva za roto secku?U pitanju je Geringof kuk. adapter

Послато са LG-D373 уз помоћ Тапатока
 
Ni ne razmišljaj o domaćem proizvođaču, kupi samooštreće "made in Germany" u Mikronu (Sirig), jes da su papreni, ali vrede svaku paru :ppozdrav:.
 
Montirani novi noževi (made in germany) na tarup adaptera. Nebo i zemlja u odnosu na stare Hudjikove. Nisu izdržali ni 200 kJ.
 
Posle 10 kJ mi se činu da su oštriji nego kad su stavljeni. Sticajem okolnosti morao sam da skratim dva noža i mogu vam reci da sam ih jedva skratio, dok sam one stare presekao skoro pa ručnom testerom.
 
Ja kad sam pitao za Made in Germany cena bila 40 Eur a Huđikov 280 din. pa sam išao logikom da vredi jednu probu,i nisam se pokajao u sledeću sezenu po mojoj proceni im sledi okretanje a uradili su više od 200 kj.:ppozdrav:
 
Nije 40 EU, već oko 25 levi, a 30 desni nož. Na Hudjikovim možeš jahati bez problema.
Svako ima neku teoriju, ali mislim da ovde nema uporedjivanja.
 
Ja sam uzeo Hudjikove nozeve i po meni to je dosta debeo i tezak materijal neznam kako ce to da utice na kucista sto ga okrecu.Videcu kako ce se pokazati nisam nesto odusevljen,originalni deo je tanji i laksi i dosta zilaviji.
 
Kod mene su Huđikovi jedva izdržavali po 200kj, posle prvog dana rada su se potpuno zatupili, pa je bilo oštrenja skoro svaki dan, a ovi "made in Germany" samooštreći su koštali 32€ komad, ali se zato posle 200kj skinula samo boja :osmeh:. Do sada su odradili preko 500kj, i još će bar toliko, a onda sledi okretanje na drugu stranu, tako da mogu da izdrže preko 2000kj, i što je najbitnije, uvek su oštri.
 
Koji adapter preporucujete za claas dominator 96,petoredni ili sestoredni i da li bi u slucaju da se odlucim za petoredni imao problem sa kidanjem prednjih guma?na njemu je mecka od 170ks
 
Koliko moze da vredi zmajev 4-redni adapter u dobrom stanju, novi privodni lanci, secka stara 2 godine? Hoce kolega da proda, a ne zna koju cenu da stavi
 
Nazad
Vrh