Kukuruz 2024

Sto se tice vrana i fazana, iz licnog iskustva znam da DKC tretiran sa Acceleron Ellite nista od ptica ne dira,iako ih oko parcela ima na stotine.U suncokretu nazalost nisam bio takve srece.
 
To niko ziv ne moze dokazati da je uginuce prouzrokovano konzumiranjem bas sa te i te njive.
Lovci su mi najzanimljiiviji. Poubijali su sve sto mrda po atari, lisice, macke, sakale, a sve sto tamani miseve. Onda se bune ako ugine srna, koju takodje nemilosrdno tamane. Apsurd do aspurda.
Apsolutno si u pravu za lovcee...

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
To niko ziv ne moze dokazati da je uginuce prouzrokovano konzumiranjem bas sa te i te njive.
Lovci su mi najzanimljiiviji. Poubijali su sve sto mrda po atari, lisice, macke, sakale, a sve sto tamani miseve. Onda se bune ako ugine srna, koju takodje nemilosrdno tamane. Apsurd do aspurda.
Kada je furadan u pitanju gde pojede tu i ostane. Može par metara da ode...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Sto se tice vrana i fazana, iz licnog iskustva znam da DKC tretiran sa Acceleron Ellite nista od ptica ne dira,iako ih oko parcela ima na stotine.U suncokretu nazalost nisam bio takve srece.
Iz licnog iskustva znam da su prosle godine vrane ili svrake pojele uvratine i 2 reda na pravu duz dkc kukuruza tretiran aceleronom elite.
 
Kod nas su vrane problem 1001%. U blizini ima jedna šumica i tu ima je stanište, na hiljade ih ima.
 
Ja bas imam parcelu pored sumice koja pripada lovackom drustvu, u kojoj se inace gnezde vrane.
Ovo je prvi put da sam imao nesto zasejano, a da je sklop odlican.
 
Zvao neke brojeve,po netu trazio,nigde nista ....ako imas neki kontakt ili znas gde ima moze na pp ?.
 
Ima li neko saznanja za proveren preparat za zaštitu semena od ptica - posle setve? Pre je bio dobar onaj Royal flo ali ga nema već par godina. Probao sam ono seme od KWS koje ima tu neku zaštitu i naravno nije 100% efikasno ali ga ipak manje vade. A šta raditi sa semenom drugih kuća? Kako se zaštiti od ptica?
 
Isao sam danas do Bg-a nesto i nasao sam u Crepaji,bilo mi uz put svratio da pitam za seme i kan djubrivo kad ono imaju i taj insekticid.
Ima neki Kan inace za 40 din trenutno.
 
Poslednja izmena:
Bilo je do skoro preko kup. prodajem u nekoj apoteci iz Smedereva Semafor i Bifenikus.Ako se dobro secam Semafora je nesto malo ostalo (uzeo sam 1 L), a Bifenikusa je imalo vise.
 
На стрњику шта је мање ризичније посејати кукуруз или сунцокрет ?!? Бојом се жичара а сунцокрет опет њива близу села па се бојим напада и осталих гамади
 
На стрњику шта је мање ризичније посејати кукуруз или сунцокрет ?!? Бојом се жичара а сунцокрет опет њива близу села па се бојим напада и осталих гамади
Na strnjiku samo kukuruz,bar ja tako.
 
Danas cujem pionir prodaje prvo stare zalihe sjemena.Novi ce doci kasnije na red. Navodno ostalo 15 hiljada vrecica od prosle godine. Bezobrazluk umesto da staro sjeme bude jeftinije kod njih skuplje u odnosu na proslu godinu. Kod mene ove godine kws i spanski hibridi. Kakav je Mikado za silazu?
 
Nazad
Vrh