Kukuruz 2024

Vadile su ga meni prosle godine sa 8 listova samo da bi kljucnula zrno is kog je niko. Napast.Usejavao sam neke delove po tri puta. Tu gde ga jednom pojedu vadice ga koliko god puta da ga seješ. Jedino nisam probao naftom da ga poprskam da vidim sta ce se desiti,da li ce ga dirati.
 
Nije mi jasno zbog cega semenske kuce ne koriste repelente i oblazu seme i tako nam ponude? Msl ima kod kws ali vade i taj. Mada u manjoj meri. Cujem da su ti repelenti zabranjeni jer je bilo velikog pomora ptica. Ali se to desavalo jer su neki neogovorni ostavljali odnosno razbacivali po njivama po povrsini. Pre kad je bio pravi Mesurol (ovaj sada ko zna sta je) ili onaj Royl Flo ja nikad nisam imao problem iako mi je suma uz njivu i ima i fazana i vrana i svraka koliko hocete.
 
Nanose kojekakve biostimulatore i gluposti a niko se ne bi setio repelent da nanese ali no.
Inače najveći problem je suša, i zečevi urnišu soju, pšenicu, suncokret pošto u biljkama ima vode.
 

Пробајте са овим да третирате семе, смрди као ђаво. Човеку сам сејао кукурузе и, на једној њиви вране напале као луде. На другу њиву смо ово користили, исто било чудо врана и изгледа их ово чудо растерало својим смрадом. Не дирају му кукуруз, а прошле године су му на тој њиви појеле кукуруз пре ницања.
 

Пробајте са овим да третирате семе, смрди као ђаво. Човеку сам сејао кукурузе и, на једној њиви вране напале као луде. На другу њиву смо ово користили, исто било чудо врана и изгледа их ово чудо растерало својим смрадом. Не дирају му кукуруз, а прошле године су му на тој њиви појеле кукуруз пре ницања.
Dobra je Maska i Mesurol dok nenikne kukuruz.
E kad nikne seku ga sve do cetvrtog..petog lista.
Dodju do zrna i tu odustaju.
Nikakve koristi nemaju samo stetu prave baksuzi.
 
Nazad
Vrh