Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
AS 72 ove godine nesto losiji,vrh kukuruza nije zavrsen,zrno ima 18 i 20 redova zrna, ali je dosta malo i plitko,vrhovi su crni i budjavi (nesto se desilo, pa vrh strci van omotaca, sta je posledica,nema klipa kod komsije da mu vrh nije budjav), nesto je kriv, bas je los......
 
d969ac175210c3b5a3a845b7f4ec1919.jpg


dfaa0c40710180e53ae909cafb2664ff.jpg


Kakva je ovo nesreća?
 
Plamenjaca kukuruza Sclerophthora macrospora . Javlja se u izrazito kisnim godinama, razvija se iz zemljista iz spora kada su uslovi povoljni. Pre dve godine je bilo pojave u Macvi. Komusina se izduzuje i obrazuje vise pera na komusini, a klip ostaje jalov. Javlja se na istim lokalitetima nezavisno od hibrida. Verovatno da u tom delu atara ima i na jos nekom kukuruzu.
 
f42wsl.jpg


6xu2v8.jpg


20pea9y.jpg

Presejana soja, koja je lose nikla,sa hibridom DKC4590
Trazio neku raniju fao grupu,pa izgleda da cu morati obrati, ako se moze uopste brati, jer jako odudara od okoline, a nisam nameravao brati, nego kruniti.
Sta mislite moze li se taj hibrid brati,ili da angazujem sekuriti sluzbu , dok ne otpusti vlagu:sta:
 
Kristal možeš ti njega i ovrći, on koliko vidim je u fazi intezivnog zrenja, stiće on za vršidbu na vreme, ako ga bereš onda sa što većom vlagom bar 25% zbog krunjenja mada ga planiraj u proleće prve da kruniš pošto kad se osuši ispadaju zrna iz šapurike sam, tako su kod nas radili ranije, za taj 4590 neznam kako mu je usađeno zrno u šapuriku ali dkc je poznat po tome da je više za vršidbu.
 
Kristal možeš ti njega i ovrći, on koliko vidim je u fazi intezivnog zrenja, stiće on za vršidbu na vreme, ako ga bereš onda sa što većom vlagom bar 25% zbog krunjenja mada ga planiraj u proleće prve da kruniš pošto kad se osuši ispadaju zrna iz šapurike sam, tako su kod nas radili ranije, za taj 4590 neznam kako mu je usađeno zrno u šapuriku ali dkc je poznat po tome da je više za vršidbu.[/QUOTE

Ja sam pre svega i hteo kruniti, nego sam pitao za branje,da bi ga sto pre sklonio,potez Medenjaca blizu sela, posledice verovatno znas:ppozdrav:
 
Kod mene na 6010 toga nema ali sam zato na mnogim hibridima kao i NA video mali klip na mestu metlice.
 
Koji je hibrid u pitanju ?.Ja sam video kod mog NS 6010-6030,ali ne kao kod tebe ,sto bi rekao Matic,kao banane nacickano,nego bukvalno jedan klip ,mali i jalov,ali donekle formiran,ima po koje zrno.
Ovo je kukuruz mog drugara. Mislim da je pomešao 677 i AS 72. Tamo gde bi trebalo da bude klip, javlja se Djoka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh