Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zmaj 125 preradjen u berac...


E to i mene zanima! Mirmag daj malo vise slika ako imaš!

1zx5x13.jpg



iv9vyb.jpg
 
U al pamtiš ko mazga :ppozdrav: . Pravo da ti kažem neznam dal smo ikad i imali takav prinos , a prošle godine sam prijavljivo i 3.5t/ha . Vidio sam odma da može kad si pokazao slike kakva je zemlja tamo i kako izgleda kukuruz .
nije ovo bila zamjerka nego volim što je sad sam sebi dokazao kakvi su prinosi mogući i drago mi je da neko i u ovoj godini ima "prinos za ponos"
 
Mk poceo vrsidbu DKC ,ja sam licno mislio ako dobiju 1000-2000 kg po hektaru puna kapa izgledao je odvratno do kise .posle se munjevito regenerisao ali nista spektakularno sada im prinos 8500 kg po hektaru jus ili srps .
 
danas ovrsili jedno jutro, NS 6043, polegnut,i mnogo jalovih biljaka, prinos 3t iz jutra, vlaga 19,7,stavljen na tavan i razvucen na tanak sloj od 10cm, i tu treba da se osusi

2mqmb0l.jpg
[/IMG]
 
img5374.jpg


Sa danasnjeg sl. puta u Zupu, ovo je slikano pored Zap. Morave kod Krusevca. Jako im je dobar kukuruz pored reke, veliki lepi klipovi, steta sto su im male parcele.
 
I u mom kraju je kukuruz dobar. Palo je vise kise nego kod vas na severu. Samo u julu nas je pogodilo nevreme i kukuruz je dosta polegao. Bice problema prilikom branja, tesko da ce kombajn moci lepo da sakupi, a i misevi su poceli da rade.
 
I u mom kraju je kukuruz dobar. Palo je vise kise nego kod vas na severu. Samo u julu nas je pogodilo nevreme i kukuruz je dosta polegao. Bice problema prilikom branja, tesko da ce kombajn moci lepo da sakupi, a i misevi su poceli da rade.
Ne mogu misevi toliko stete da naprave koliko Diabrotika i 2 i po meseca bez kapi kise!!!
 
E ovako, skinut je kukuruz sa 18 kj bilo je tacno 135 meteri, tj 750 kg po jutru/lancu, baceno i vestaka, i prihranjivan Slavolom, sve sve, al dzabe kad nije bilo ni kap kise par meseci! Inace prosle godine sam ima prosek 5500kg/kj
 
Imam Njivu 2 ha,pola je neka dolja do kanala.Na njoj sam imao Kermes .Ovrseno 1,1 ha,jedva bilo 2t zrna.
Danas obrao preostalih 90ari,bilo 9500-10000kg klipa.Sta sad da kazem da kermes valja ili ne?
 
Treba mi savet iskusnijih, ako nekog ima sad na forumu.

Bio sam na ASu 72 da uzmem uzorak da izmerim vlagu, i vidim da ima dosta klipova koji su ispali iz ljuštike na zemlju. Vlaga je 18.2%. Na tu vlagu (18.1-19.0) se od 10000 kg predatog kukuruza za isplatu dobija 89xx kg. Šta mislite, da li je bolje da ostavim vršidbu za iduću sedmicu (posle ove kiše koja je najavljena), ili da ga vršem danas (s tim da kombajner ne bi mogao doći kod mene pre 17h, a do tad možda već i kiša počne, pa je onda i ovo pitanje izlišno :sjasi: ). Odnosno, da li može do iduće nedelje da ispadne 10% klipa iz ljuštike, koliko bi me sad oklamali na ovu vlagu?

Inače, skinuo sam Pionir (F38,V74 i P12 u dve parcele koje deli samo lenija, zajedno mereno). Vlaga je bila 13.6% i 13.4%, a lom 5.0% i 3.8% (dva vozila), ostali parametri nemerljivi, a prinos posle odbitaka je 3111 kg/kj.
 
Dukej nisam nesto iskusan,ali moje zapazanje... brali smo njivu ZP-a pre ovih kisa i odustali jer je komusina bila previse suva,posle par litara i ono malo kise kad smo otisli neka su stabla bila polegla i bilo je ispalih klipova vise nego pre kisa,koliko u procentima ne znam nisam merio ali ne bih ni da lupam.
 
Sve se svodi kolko ti naplaćuju sušenje , to je jedini minus veće vlage kolko je skuplje sušenje u odnosu na manju vlagu drugog razloga da čekaš nemaš , Sve je stvar matematike , a često su gubici veći nego to malo što je skuplje recimo sušenje sa 19% ili 16% . kod mene recimo neki ni ne računaju sušenje uopšte samo da dobiju kukuruz , kako prošle tako i ove godine pa ja skidam i negledam dal je vlaga 20 dal je 25% ništa ne gubim a rasip je najmanji.
 
Danas sa 95 ari,parcela III klasa, Zmajevka puna i 5-tonka sa stranicama Kermess i Korimboss. Nije lose,zadovoljan sam ali prvi put smo naisli na dosta kvarnog kukuruza,pogotovo kod Kermessa,ostao je zatvoren i dosta vlazan i odmah se kvari!Bacen je u ambar od gore,do Nove Godine ce biti krunjeno sve!
 
Danas uradio najrodniju parcelu koju radim u arendu,razlika izmedju te i moje zemlje je u tipu zemljista a rod za ovu godinu dobar,sorta je ZP-666
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh