Kukuruz šećerac

Prvo da se zahvalimo svima na savetima i pomoci. Posebno se zahvaljujemo javno Branku, koji nas je uputio na coveka na kvantasu. S obzirom da smo jako kasno zasejali secerac (ubuduce cemo znati), cena koju smo ponudili je bila 5 dinara po klipu. Trenutni problem koji imamo je taj sto smo samo polovinu od jedne trecine na pola hektara zasejanom secercu prodali. Da li neko od vas zna ko otkupljuje secerac? Hocu da napomenem da coveku kome smo prodali secerac je jako zadovoljan, ali isti je otisao na godisnji odmor. Sve ovo ne bi ni pitali da nasa trenutna situacija u porodici nije malo komplikovana. Ja sam u osmom mesecu trudnoce, tako da ni sama ne mogu vise da idem na kvantas, a suprug je imao povredu ahilove tetive. Moja molba se odnosi, ako bilo ko zna nekoga ko otkupljuje secerac, da nas kontakira ili javno ili putem privatnih poruka
 
pozdrav svim proizvodjacima secerca, da li je neko izmozgao sejacicu za zrno po zrno secerca na foliji?? Mislim na rucnu varijantu da se poseje direktno kroz foliju iz ruke jer sada radimo sa sadilicom i em sto je sporo malko je i ::novac::
 
Posejan 21-og posle mladog luka,izlazi i bice za 2-3 dana sav kompletiran.Hibridi Nemacki,trenutno najskuplji na trzistu cena 500 gr-3150 din...Sweet nugget i Sunrise.Cuo sam od coveka koji ih je sejao da su sa razlogom skupi,neverovatno sladak i lep klip.Prosle godine imao Gold cup ali pola bilo ne oplodjeno,da li zbog suse ili neceg drugog ove godine probam ovako!Ocekujem ga oko 10 avgusta kad prodje prva tura
 
jel ima nekog ko radi secerac iz rasada?
Ako ima mogao bi da nam kaze nesto o tome...kada ga seje u plastenik,dimenzije casa,kada rasadjuje itd...
 
Da malo aktiviramo temu. Mene zanima sledece, transport sammog secerca. Cesto sam vidjao po pijacama da se prodaje potpuno smezuran secerac. Mene zanima sledece. Koji je najbolji vid transporta secerca na udaljennosti od 1500km. Znaci da sacuva svezinu itd. Da li je bolja varijanta da se secerac ostavi u komusini, pa da se tako transportuje pa da se na odredistu vrsi ciscenje i pakovanje ili pak postoji tehnoloski proces pakovanja koji bi sacuvao svezinu? Znaci nema dubokog zamrzavanja.
 
Izgleda da ga niko ne radi iz rasada, ja planiram da ga posejem u kontejnere (104) a posle ispikiram u case (naravno da budu u plasteniku) pa kasnije na otvoreno ali nisam siguran za datum setve.
 
možeš i kontejnere sa 84 otvora , po prilično su veći od 104, ali opet moraju dok su do 15-20 cm u zemlju, mada dok ja ovo pišem za to je već kasno, uups, ali nema veze

- - - - - - - - - -

A datum setve? dzaba muka ako ne izadjem na pijaci medju prve :)
prati koliko mu treba da izraste i kojim uslovima, zabeleži na papiru i sačuvaj , dogodine se dobro preračunaj , prognoziraj vreme za sebe i radi, ko rizikuje taj profitira....

- - - - - - - - - -

Cime ga prskati od crva (neznam kako se zove) prosle godine sam imao 20% klipova sa njim, kad prskati i kolika je karenca
ja sam prskao sa decis ili talstar, po mogućnosti dva puta, za karence se ne sekiraj, ali obavezno pročitaj na netu, sad se ne sećam, ali znam da kad ga ti tretiraš u pravilnim količinama i u periodu kad mu se pojavi metlica nemaš razloga za brigu
 
Ja sam prosle godine opalio za probu 7000 komada i uspelo je,jedino je sporo branje,treba najmanje 5 ljudi na branju,mora nocom da se radi da se ne osusi ljustika i klip ne ukopni,pa ujutru na pijacu.Sve u svemu,lepa zarada,ali ta 3-4 dana umires od posla i ruke ti sve budu iskidane od branja i pakovanja u dzakove i niko ti ne garantuje da ces ga svog prodati,a jos manje ti garantuje po kojoj ceni,pa da mu ga doneses na noge,pa pocne da te ucenjuje,nema kraja...
 
Danas se malo osladili...Sunrise F1 jel zna neko koja je cena trenutno na kvantasu u Beogradu,ili pijacama kod preprodavaca na veliko?!
ixbh5g.jpg
Jedan od najsladjih,ako ne i najsladji koji sam probao do sad...
 
Nazad
Vrh