Kukuruz šećerac

@ zozon

Naravno to je samo za sopstvene potrebe, ali kad potrefiš da ubereš kad treba onda je i ovaj :D :D
 
Baco cije su to sorte i jesu li sve rane ili ?
Kad pocinjes da ga sejes?Sejes li i beli kukuruz?
 
Zavisi od sorte, neke su ranije, neke kasnije. Karakteristike imas na netu. Ne sejem beli kukuruz jer to slabo ovde ide. Seje se kada i merkantilni pa na dalje.
 
@baca
te vrste sto sejes koja im je vegetacija koliko dana do sazrevanja ?

ja sam sejao sundance vgetacija mu je 70 dana nije los dobro se pokazao uz zalivanje daje dobra dva klipa i po negde i treci , sad cu da ubacim jos jednu vrstu uz sundance
sweet nugget F1 vegetacija mu je oko 65-67 dana (sejali su ga neki iz idvora kazu da je odlican).....
 
od 80-90 dana. Više mi odgovara da sejem malo kasnije sorte jer su krupnije, a i ne žurim da ga imam prvi.
 
Secerac sam radio nekoliko godina i uopste ga nije lako proizvesti.Nema on tako mnogo dodirnih tacaka sa obicnim kukuruzom,sto vecina misli.
Ako nekoga interesuje nesto u vezi proizvodnje,neka pita///
Post je spojen: [time]1296430329[/time]
_________________________________________________
Da i NIJE ZITARICA, VEC POVRTARSKA BILJKA!
Tako da je pogresno smestena tema!
 
u to sam siguran . Proizvodnjom secerca se bavimo oko 7 godina na povrsini od oko 15kj . do semena je tesko doci i uopste nije jeftino. Sto se tice semena nabavio sam sve potrebno, al konstantno tragam za nekim novim sortama. pozz :ppozdrav:
 
Posto prodajte secerac? Ja sam radio 2007me preko letnjeg raspusta u hladnjaci u Somboru gde smo preradjivali secerac pa sam pomalo upucen u problematiku. :cao:
 
pa zavisi od dospeca al u pocetku dude oko 20-25 dinara . a kad dospe i drugima bude oko 8 bar ove godine . Mada sto se trzista tice imam dosta musterija koje cene kvalitet, a za uzvrat placaju dobru cenu. kako se cuva kukuruz u hladnjaci?
 
Preradi se i pakuje se u konzerve, kesice od 450g ili u dzakove od 25kg (privremeno pakovanje). Konzerve sve idu za Rusiju, dok 450g pakovanja se blansiraju i zamrznu na -40 stepeni. Dzakovi takodje se zamrzavaju na -40 stepeni. Mi smo ga preradidjivali svaki dan po 4-5 slepera i tako mesec i po dana. Od te kolicine 80% je otislo za Rusiju, ostalo za domace trziste i Hrvatsku. Koliko moze da rodi po jutru?
 
Pa pazi ja ga nisam prodavao na kile ,vec na komad .A takodje nisam sve brao od jednom da bih mogao da ti kazem kolicinski. sve parcele prelazimo nekoliko puta jer nedospeva svaki u istom roku, ali nesme biti mnogo mlad a nesme i da zamatori .
 
Aha to je onda manja proizvodnja. Nama je sirovina stizala iz Zablja (Agro Novakov). Oni su brali beracem, samo ne komusaju, vec je dolazilo sa komusinom, da se sto manje izgubi na kvalitetu.
 
Otkupnu cenu zaista ne znam. Znam samo da je uslov za saradnju bio da imas veliku kolicinu i kontinuitet. Ime hladnjace je ANONA ali smo vecinom radili za Podravku i Zoru Mol, pa je to lepnjeno kao etiketa. Vlasnik se preziva Vejin, moguce da je rodjak sa nasim administratorom novii-jem jer je takodje iz Apatina.
 
tamara1611 je napisao(la):
cena ide od 4,5 dinara pa sve do 12,13 nekada i 15 dinara...

Pozdrav svima...

Da li je to cena za otkup na veliko? U klipu ili zrnu po kg?
I koje sorte sejes ako nije tajna?
 
petar88 je napisao(la):
Ljudi jel zna neko gde se moze nabaviti seme secerca ? :ppozdrav:
2d9zej8.jpg
064-3207431
 
Nazad
Vrh