Kukuruz šećerac

Semena jeste jako malo prodato,jer je prosle godine kurta i murta sejala,cena nikakva,plamenac kao nikada do sada urnisao zrno

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Koliko ljudi je potrebno za branje tog kukuruza? Sve ide na kvantašku pijacu?
Potrebno je tri do cetiri beraca mi smo brali 6000 klipovs svaki dan od 6 do 10 h ujutru,nas cetvoro,pakovanje jos toliko vremena,problem kod secerca je to sto je obezvredjen ,u odnosu na merkantilni ,mala je zarada u osnosu na redovan kukuruz,a ko posvi kap po kap u merkantilni,2 puta navodnjava ,nema potrebu za secercom,od kvantasa nema vsjde ni ns ni bg,pokriveni du sa par velikih proizvodjacs(50-100) kj .

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Jel niče šećerac?Kod mene izniklo 80 posto,za dva dana ce i ostatak od prve ture,druga tura ce tek za 10 dana.Posejano 1kj,vlage ima lepo,ali tu je i tifon tako da nije problem.Pipe nema,korov krece lepo,spremio laudis pa cemo i to odraditi sledece nedelje
 
Da li možda neko zna šta je u pitanju...?:
Prošle god sam imao na kukuruzu šećercu tačnije po zrnima kada se klip otvori neke roze tačke. To je unutar zrna, ispod opne. Negde vise, negde manje i to na 50% klipova. Kada se kukuruz skuva to se ne vidi, ali je jako ružno kada se prodaje na pijaci.
Kukuruz je bio prskan protiv plamenca, zadnjeg momenta kada je traktor mogao ući u njivu.
Dali neko zna o čemu je reč bolest ili neki insekti, i može li se nečim tretirati protiv toga? Večeras ide tretman protiv plamenca pa reko ako ima i za to leka da odradim.
Inače Sprinter i Noa su počeli da teraju metlicu, setva 25 aprila.
c538a2947f4f8dea8478d743d85f244d.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Jel pripremate polako seme za nerednu godinu?kako je prosla ova god.?kodmene extra,imao 1kj,sledece 2 kj.neznam gde da trazim seme i koju sortu da uzmem.imao sam Kinze,ali probao bi jos neke sorte,da su extra sladak i lepi veliki klipovi.
 
Jel pripremate polako seme za nerednu godinu?kako je prosla ova god.?kodmene extra,imao 1kj,sledece 2 kj.neznam gde da trazim seme i koju sortu da uzmem.imao sam Kinze,ali probao bi jos neke sorte,da su extra sladak i lepi veliki klipovi.
Probaj Mesendzer,ima dobar klip

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Bas sam pre neki dan citao o sortama,i ovako o opisu izdvojio sam par hibrida,messenger,sprinter,sweet wonder,sentinel.E sad sta probati sta ne,nemam pojma.Kinze imacu ponovo,ali ocu jos nesto da ubacim.Cim preporucujes messenger uzecu i to.Na 2.5kj icu u 6,7 etapa
 
Ja sam ga sejao i do 12 jutara,prosla je bila dobra za prodaju,jer su mnogi odustali,sledeca ce biti kao ova sa kupusom,kad nesto ima cenu,sledece godine udare svi,zato ti je dobra ta sukcesivna setva,kinze je izuzetan kukuruz,ima jenu manu,teze sw bere,tj zalama sa biljke,osim toga je bas dobar i kvalitetan.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Jel pripremate polako seme za nerednu godinu?kako je prosla ova god.?kodmene extra,imao 1kj,sledece 2 kj.neznam gde da trazim seme i koju sortu da uzmem.imao sam Kinze,ali probao bi jos neke sorte,da su extra sladak i lepi veliki klipovi.
Do sada sto sam imao i vidio kod drugih kinze je top.....
 
Dali je neko sejao Enterprize šećerac. Primamljiva cena semena, duplo jeftiniji od ostalih pa reko da nije neka navlakuša?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Prevazidjen je,ima dosta pojabe mehuraste garezi,losa komusina,,ne bacaj pare na njega,bolje plati seme,jer je to jeftinije

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh