Kukuruz šećerac

Posijan prije mjesec dana i sad tek počeo izlaziti van..... Dugo mu treba, F1 sjeme
 
I ja posejao prosle nedelje. Sweet nugget, Sunrise i Mint. U petak sirim kpk da ga zalijem, da nikne kako valja.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Sad već ima dva lista, dobro napreduje, sutra možda dovezem dva kubika vode, pa lagano u redove.....
 
Da li je netko imao na šečercu zaperke, dolje imam po dva komada, da li ih ostaviti ili pokidati? Kukuruz ima možda 80cm visine i baca metlicu, jel moguće?
 
kao i standardni, još nije izašao, posijan 22.3.,......prošle godine je izašao nakon 5 tjedana.....
 
prošle sam sijao 16.3. bio pokriven sa snijegom nekoliko dana, dok nije izašao, i odjednom zatoplilo, svaki dan sam mogao mjeriti koliko je narastao, a ovaj sada neizlazi..... od syngente
 
kolege sa cim prskate secerac od herbicida?dal moze sa herbicidami za klasicni kukuruz?tipa intermeco i terbis,talisman?
 
Prema Ružiću u šećercu se mogu koristiti: 2,4D, bentazon, nikosulfuron, mezotrion, klopiralid i fluroksipir meptil heptil.
 
Posto sam ga relativno kasno sejao trava je vec dobro krenula pa sam ga samo totalom 3-4 dana posle setve. Sad bi trebalo da se malo okopa :D
 
Da li neko planira šećerac u postrnoj setvi? Koliko ima borbe sa kukuruznim plamencom i sovicama u njemu? Razmišljam se da posle ječma posejem nešto malo da se zanimam.
 
kod mene posijan 25.3. istrunilo sjeme, pa posijao soju, golubovi pojeli..... sada je izašla trava, treba izorati, pa roto drljača i možda ponovno staviti šečerac..... došao bi između 1.9. i 15.9......
 
Dali planirate setvu?ja spremio zemlju,cekam da uvreje malo.Dali neko zna gde mogu naci seme KINZE?Treba mi 15000zrna,ili 3 pakovanja od 5000 semenki
 
Ja sam sejao prosle godine 15 lanaca,ove godine nula lanaca

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh