Kukuruz šećerac

Odlična stvar,malo sam te špijunirao :cool:i video da se uglavnom baviš povrtarstvom,verovatno ti treba i za rasad.?Ja se početnički bavim voćarstvom dok ne naučim zanat al' da ne idemo previše u :off_topic:.

Jel si saznao od čega zavisi dal kukuruz prinosi klip ili dva?Jel ima nešto posebno oko zaštite i prihrane ili može da se sadi "kao luk" ?
 
Pa meni se nekako vise svidja povrtarstvo( pocetnik sam :riba:) , deda mi se bavio vocarstvom pa jos uvek imamo nesto malo voca ( 65 ara kajsije, 5 ara breskve, 20 ara oraha i jos nesto malo vinograda ::vino:: i tresanja).
Mislim da prinos klipova po biljci zavisi od hibrida i naravno mora da se navodnjava. Gledao sam ovu emisiju dobra zemlja www.youtube.com/watch?v=rkBUsXvPERc zena je posadila(iz rasada) na foliji i kap po kap, ona kaze da ima 2 do 3 klipa po biljci :ppozdrav:

Napadaju ga zicari ako ih ima u zemlji( ja koristim pri sadnji Force 1.5 G granule), cuo sam da ga napada kukuruzna zlatica i kukuruzni plamenac (nisam siguran cime se prska zato sto se koristi za ishranu ljudi moram da proverim).
Sto se korova tice moras da zasuces rukave i motika u ruke ::spreman na sve:: ako zelis zdrav kukuruz i cistu savest ako ga prodajes::000::.
Djubrim NPK 8 16 24 600kg/ha zaorano u jesen u prolece KAN, za prihranu posle 6-tog lista Slavol 7l/ha i koristim Ekobooster 2 njega mozes prskati na svakih 10 dana :veseljak::
 
Ma da dobro je povrtarstvo kad si uz grad i dobro organizovan.Ja imam plac i vikendicu gde sam posadio 50 ak uglavnom trešanja i kajsija,prve voćke koje sam baš ja posadio.Tu mi je radionica i tu radim,al sam kao mali mnogo vremena provodio tu po ataru i sad zavoleo i voćarstvo. Samo ovde kod mene i u Plavincima (najranija mesta) imaju astronomske cene jer se nikome ni ne prodaje.Tako da do daljnjeg učim što više u slobodno vreme i tako......

Ovaj moj daje od jednog do dva klipa.Znači zalivanje,prihrana i može da potera dva komada bez problema.?Okopavanje mi isto nije problem pa se nadam da će biti purenjaka iz bašte ove godine. :ppozdrav:
 
Da li je neko prodavao kukuruz secerac nekoj hladnjaci ili nekoj firmi koja otkupljuje povrce? ili mozda prodavao preko DIS-a?
 
Raspitivao sam se ja kod ovdasnjeg lanca radnji Gomex. Kazu mala potraznja u sezoni secerca. Nemaju ljudi naviku da to kupuju. Rece mi ako se dobro secam da su prodali negde oko 6 7 hiljada komada a imaji preko 100 radnji. Tako da sam.se batalio te ideje o ponudi njima.

Nada poslednja umire.
 
Sa Gomeksom imam lose iskustvo. Zavlacili su me za jabuku, odlagali utovar, ja posizio i dao drugom kupcu za nijansu manje novaca, ali mi uzeo sleper. Tako da vrlo pazljivo pregovarajte sa njima. Pokusajte da sudeluju u proizvodnji: npr da daju seme, ili da hemiju snose troskove. Na taj nacin imate prednost kad se skidaju usevi i odnosu na one koji su sve sami proizveli.
 
Možda bolje sačekati još koji dan da ugreje pa ići odmah direktnu setvu. Biće topla zemlja, najavljuju oko 25 stepeni ovih dana.
 
a9655a7ad1da4a3c6352e6fc93ea28eb.jpg


Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene na otvorenom u basti je izbacio metlicu, i svilu na zacetim klipovima. Hibrid je iz kompanije Superior iz Velike Plane ( Union F1).
Izuzetno cvrsto i debelo stablo, listovi tamno zeleni, prihranjen je kanom,ureom i folijarnim djubrivom za ukorenjavanje i zadrzavanje zelene lisne mase.
 
Pitanje za one koji su prodavali kukuruz.
Kako se zovu šta tražim u prodavnici džakovi u koje se pakuje šećerac za prodaju i koliko komada se pakuje u vreću?
Hvala na odgovorima.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav društvo,
Rodio mi šećerac,pa ne znam šta da radim sa viškom ,jer ne može sve da stane u zamrzivač.
Pitanje:
Šta će se desiti ako šećerac ostavimo da sazri potpuno. Da li će to biti isto kao običan,merkantilni, kukuruz..tj. imaće tvrdo zrno? Nisam nikada ostavljao šećerac da sazri do kraja, pa nemam iskustva.
Hvala.
 
Nije sorta, ovo je F1.
Ne bih ostavljao za seme, već da upotrebim za nešto drugo,jer nema mesta u zamrzivaču.
Kad sazri, bude li zrno isto slatkasto, tj. slatko i da li može normalno da se okruni i posle da dajem domaćim životinjama, ili da sameljem za proju, recimo?
Hvala na odgovoru i potvrdi.


Sent From my RedmiNote3Pro using Tapatalk
 
Е то већ не бих знао нисам пробао да мељем али идеја није лоша да се нешто направи од тог брашна
 
Nazad
Vrh