Kukuruz šećerac

Traktorskom prskalicom,dignem krila skroz gore,dizne okrenem prema nazad da duvaju. Plastičnu cev u kojem stoje dizne zaokrenem prema nazad prskalica je agrometal.Kada kukuruz izbaci metlicu pude već visok,zbog toga okrenem prema nazad i tako lepo okupa kukuruz.Do sad sam koristio dizne protiv vetar,ali ove godine oću da stavim obične da bi dobio što veću maglu,a sa ovim diznama u sitnim kapima izbacuje.
 
Колега сеје шећерац али није висок максимално 1,5м и обичном прскалицом опрска. Дигне гране скроз има владимирца, дигне прскалицу и лаганица опрска.
 
Naraste i malo preko dva metra,naročito kinze.Prvi put ću ove god probati messenger,nisam još imao..
 
12m je prskalica.Jedno krilo hvata 8 redi i drugo krilo 8 redi,znači sejem 16 redi pa onda 2 reda ne sejem pa opet 16 redi sejem.Ostavljam puteve i taman ti putevi dobro dodju kad berem,jer uvek imam 3,4 radnika i oni kako beru tako odma bacamo u prikolicu,ne zajebavamo se sa kantama,skine klip i odma baci u prikolicu.Tifonom zalivam,pa i tifon tu razvlačim
 
probao bih ove god prvi put da ga radim. sijaću ga odma u aprilu. preporuka koji hibrid da posadim da dodje ranije. imam kap po kap navodnjavanje. 5000 kom bih sadio
 
Sprema se polako......
b2ce0be0da79cd73f4aa5f1dbc757f59.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Da 84.
Imam i one sa 126 rupa ali su mi jako sitne rupe pa sam koristio ove veće.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Bio danas da spremim jedan lanac, hteo da posejem šećerac direkt na njivu već.
Njivu spremio ali od setve ništa, suvo u p.m. znači ima 15cm suve zemlje.
Bez 30tak litara kiše u cugu ništa od setve.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Na koju gustinu sejete. Probao bih 10tak redova da vidim kako to ide. Imam kap po kap za zalivanje.
 
Ja ga obično sejem na 25cm. Pošto se traži velik klip, a što gušće seješ više klipova ali su sitniji....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Moze li se pretpostaviti koliko zrna ima u 100 gr(superior f1) ,vidim da se seme prodaje po tezini?
 
Nazad
Vrh