KUBOTA

Malo da se piše u ovoj temi
Kada sam proveravao kaiseve, vidim da se ventilator malo klima, tj da ima lufta. On je usrafljen na vodenoj pumpi, gde je ležaj malo dobio lufta. Pa misleći da je kao na IMT, skine se I zameni ležaj, kad ono cvrc...
Skinuli je, I ležaj nema toliko lufta, već zbog velike poluge, je izgledalo. Ali kad smo je skinuli, reko I da je otvorim. Ali ne ide tako lako, prvo nismo mogli sa osovine nikako da svučemo deo na koji se pricvrscuje ventilator, pa smo grejali, I bez uspeha. Pa kad smo vec dotle došli i zeznuli skroz ležaj, onda je ćale presekao taj deo. Ali opet ne ide osovina dole. Pa smo skinuli zaštitu na ležaju, koja naleze skroz do osovine, i videli na je osobina urezana i ujedno se na njoj vrte kuglice, pa je opresovana plastični venac i spoljna košuljica. Pa je smo nekako uspeli da je izbijemo i skroz sjebemo cisto na kraju iz radoznalosti, jer se svakako komplet pumpa menja, tj dekla. Tako su ga napravili. Inače unutra ima još jedan Iglicasti ležaj, I semering, gde je Igličasti bio kao nov, sa sve tovat mašću, a do elise je opruga, koja drže to sve napregnuto. Ukoliko semering propusti, na dekli ima dve rupe, gde propusti voda. Tako da smo prevremeno je menjali, jer je moglo još ici. Na satu je imao 2850rč. Cena pumpe 30 000din, sa dihtungom.
Sad, ako me niste razumeli, mislim da se na slikama vidi sve
10d9d197350a4bb95c7c7b3aee89f21c.jpg
9b7e31d4c49c255150a06d5b8a2e45b3.jpg
c51d064273a5586890e39b67e8a075b7.jpg
709d2bb42841c9e12e8fba56cc9f4d01.jpg
8432a0626d4a1ebc044230bde7b22b11.jpg
cbe902c737e36de26b68689ba0270a66.jpg
 
Sacekaj ako sam dobro shvatio, vi ste namjerno sjebali ulozak pumpe od 500 maraka, samo da bi vidjeli kako je napakovana?
 
Ne, nego je pumpa dobila luft, što je za reparaciju, ili zamenu, ali realno mogla je ici ovako još min 500rč. Ovako je zamenjena i mirne sam glave. Samo da se na pumpi ne zavija ventilator, već da je izmestena sa strane, trajala bi verovatno 5 puta duže.
Pardon, cena je 35 000din
 
Poslednja izmena:
Одрађено тако да нема репарације и ремонта само ново,по сатима доста је она изгурала не мож' сад трајати довека
 
Za IMT 577 Tešanjska pumpa košta 100 e a niko ti ne garantuje da će trajati ni 100 rč a kamoli blizu 3.000, budimo realni.
 
Зато и кажем супер је она изгурала ,а треба и делове нове продати
 
Druškane ima li taj traktor i visko ventilator?
Nema visko. Direks elisa samo zavijena, kao na IMT.
Pa ne kažem, izdržala je solidan broj radnih časova. A na Claas-a koji je napravio 6500rč, nije menjana, niti ima lufta.
Inace, na kubotu su mi crkli i podizni cilindri poluga, u setvi. Počeo da upušta hidraulik u setvi, dok na kraju nije mogao podići sejalicu.

Model je m8540
 
Poslednja izmena:
Ne, nego je pumpa dobila luft, što je za reparaciju, ili zamenu, ali realno mogla je ici ovako još min 500rč. Ovako je zamenjena i mirne sam glave. Samo da se na pumpi ne zavija ventilator, već da je izmestena sa strane, trajala bi verovatno 5 puta duže.
Pardon, cena je 35 000din
Aha, tako...........nisam onda bas pazljivo procitao.
 
Kolega kakvi su prvi utisci?
Bio sam u četvrtak kod Milurovića da pogledam M7133, bila na stanju pa taman da se iskoristi prilika da se malo provoza... Ttraktorčina boli glava, raspametio sam se kakva je mašina.... Šteta je što su predeklarisali snagu ove generacije 3 pa sad ne može na ipard, ali je dobro što u oktobru stiže M6 serija koja je takođe vrh.
 
Kolega kakvi su prvi utisci?
Bio sam u četvrtak kod Milurovića da pogledam M7133, bila na stanju pa taman da se iskoristi prilika da se malo provoza... Ttraktorčina boli glava, raspametio sam se kakva je mašina.... Šteta je što su predeklarisali snagu ove generacije 3 pa sad ne može na ipard, ali je dobro što u oktobru stiže M6 serija koja je takođe vrh.
Traktor nisam vozio osim od Ugrinovaca do Dobrinaca prvi utisak je da je traktor velik u sirok kad izađes iz rusa i sednes u takav jedan traktor razlika je lako uocljiva
Neko je pitao sediste je gramerovo
Prva m6 je danas isporucena koliko znam

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 
Jeste, M6121, u oktobru stiže generacija 2, M6122, M6132 i M6142 će biti u ponudi...
Bice recenzija traktora na yt. I naravno ovde na forumu samo malo imam problema sa montazom tj. Nemam vremena
Da li vi posedujete kubotu ili planirate da uzmete.

Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh